Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » James Cameron vagy Steven...

James Cameron vagy Steven Spielberg a nagyobb rendező szerintetek?

Figyelt kérdés

James Cameron:


Terminátor (1984)

Aliens:A bolygó neve halál (1986)

Terminátor 2 – Az ítélet napja (1991)

Két tűz között (1994)

Titanic (1997)

Avatar (2009)


-------------------------


Steven Speilberg:


Cápa (1975)

E.T.-A földönkívüli (1982)

Indiana Jones és a végzet temploma (1984)

Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag (1989)

Jurassic Park (1993)

Schindler listája (1993)

Az elveszett világ: Jurassic Park 2 (1997)

Ryan közlegény megmentése (1998)

A. I. – Mesterséges értelem (2001)

Kapj el, ha tudsz (2002)

Világok harca (2005)



2015. jan. 6. 07:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt szeretem és nagyon jó rendezőnek tartom. De ha választani kellene, akkor talán Spielberg-et tartom jobbnak valamivel. Az ő filmjei inkább közelebb állnak hozzám.
2015. jan. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Spielberg szerintem egyértelműen komolyabb. A felsorolt filmek között rengeteg olyan van, amiket 20-30 év múlva is mindenki ismerni fog, Cameronnak csak 3-4 ilyenje van. De ő is nagy rendező természetesen.
2015. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Ez nem egy könnyű kérdés.


Camaron egy nagyon jó iparos. Manapság ha kassza sikert akarsz és Nolan nem ér rá, Camaron-t kell hívnod. Ő profin össze fog rakni egy bugyuta filmet, amit a pocsék ízlésű tömegek imádni fognak. Persze a Terminátorok óta ennél többet nem is várunk tőle. Mondhatjuk, hogy Ő a nagybetűs stúdió rendező.


Spielberg más. A korai filmjei igazán kiváló munkák voltak, mint például a Párbaj vagy a Cápa, de igen gyorsan sikerült Amerika hivatalos propaganda rendezőjévé válnia, így a legbefolyásosabb amerikai közszereplővé. Ezzel együtt az ízlése olyan pocsékká vált, hogy a legaljasabb limondádé giccsekkel vetekedhetnek az újabb filmjei.


Ezért nem könnyű a döntés, vagy talán számomra lehetetlen is. Kit válasszak? Az ostoba filmeket készítő pénzgyárost, vagy az ízléstelen propaganda mocskot okádó médiamágnást?

2015. jan. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: Neked mi bajod van? Ott a baj nem kevés ahogy látom.


Én saját magam James Cameront kedvelem jobban. mégpedig a nagy hármas miatt.

Ugye a 3 klasszikus kult-filmje

A Terminátor a halálosztó, a Bolygó neve halál és a Terminátor 2.


Igazából ebbe a 3 filmbe nagyon nehéz belekötni akármilyen kritikus szempontból nézve is.


Ez a 3 filmje annyira durván jó lett hogy elfelejtem neki a Titanicot és az Avatart(nem azt mondom hogy rossz filmek de túl nyálasak nekem)


Ugye én országos Alien rajongóként a Ridley Scott alkotta mesterművet a Nyolcadik utas a halált jobb filmnek tartom mint az Aliens-t. (De itt igazából kb arról lehet szó hogy az Aliens 98% az első része pedig 110.)


A terminátor 2 az Ítélet napja Cameron legfényesebb csillaga.

Igazából ott be is fejeződött a széria. ( a gagyi folytatásokról nem is érdemes beszélni,látszik hogy abban már nincs benne Cameron keze)


A terminátor 2 igazából olyan erős film hogy szerintem minden idők top 10 filmje közé is bekerülne.


Kb a listám nem sorrendben.



Harcosok klubja

Keresztapa

Csillagok háborúja: A birodalom visszavág

A remény rabjai

Ragyogás

Terminátor 2-Az ítélet napja

Alien: A nyolcadik utas a halál

A jó a rossz és a csúf

Amerikai história X

Száll a kakukk fészkére

2015. jan. 6. 18:50
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Normálisan válaszolok egy kérdésre és az a reakció, hogy valami bajom van? Nem az a probléma, hogy nem is érted amit írtam?


Nem lehet belekötni az Aliens-be? Ez az év vicce, már most.


A Ridley Scott által megteremtett Alien világ egyedi volt, korszakalkotó és zseniális. Egy kamarahorror, ami számítógépes technika nélkül volt képes olyan világot teremteni, amilyet azóta is keveset láthattunk. De a fő, ami miatt ez a film igazán kiemelkedő volt, az a kiszolgáltatottság és a rettegés valami ismeretlen és megfoghatatlan gonosztól, egy olyan lénytől, ami kinézeténél fogva a legtávolabb áll az embertől (Persze ehhez Giger is kellett).



Erre jött a kontár Camaron, aki nem hogy hasonlót nem tudott alkotni, hanem meg se értette az első részt.

Gyártott egy rakás "hangyát", akik tömegesen ömlöttek az emberekre és várták, hogy gépágyúkkal lemészárolják őket. A teljesen egyedi kamarahorrort sikerült egy ostoba, sablonokra épített sci-fi/akcióvá butítania. Megszüntette a xenomorf misztériumát, amivel gyakorlatilag már a legelején megölte a filmet, esélyt se adott magának, persze ha ezt nem tette volna, akkor is egy pocsék film lenne, a végén lévő "fordulattal" hogy Ripley visszamegy a kislányért. Pffúj.

Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy a végén lévő királynő harcát a robottal olyannyira szerette, hogy 20 évvel később belerakta az Avatarba, csak megfordította.

Igazi kreatív művész, bravó!

2015. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen az a válaszom hogy neked mi bajod van. Óriási bajok lehetnek ott nálad, ha olyan filmtörténeti klasszikusokat mint a Terminátor 1,2 és a Bolygó neve halál nem tisztel. Legalábbis a rendezőjét.


Mind1 ízlések és pofonok. Nézz meg azért egy pár értékelést a filmekről hogy kicsit tisztán láss a világ mit gondol róluk.

2015. jan. 9. 22:25
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Akkor válaszolok egyben most az üzenetedre is, úgy ahogy megérdemled.


Kiállsz a filmes igazadért? Mivel? Hogy sértegetsz és személyeskedsz? Nem állítasz semmit, nem figyelsz arra amit mondok, nem érvelsz, nincsenek gondolataid.


Közhelyeket, tényeket és evidenciákat hajtogatsz. Népszerű? Tudom, és? Attól még nem lehet rossz?


A fanatikus rajongás amit levágsz pedig 12 éves lányokra jellemző.



Összességében: Nem fogok veled vitatkozni, mert azt se tudod, hogy mi az a kulturált vita, félelmetesen egyszerű vagy nagyon nem vagyunk egy szinten.

2015. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kár azon vitatkozni, hogy melyik a jobb, mivel két elég eltérő stílusú rendezőről van szó. Spielberg összességében komolyabb rendező szerintem. Többször nyúlt hozzá komoly témákhoz, mint Cameron. Nálam a Schindler listájával vált igazán naggyá, de a korai filmjei mint a Párbaj és a Cápa is igazi meghatározó alkotások. Cameron is nagyot alkotott a Terminátor 1,2-vel és az Aliens-el. Nekem pl. az Aliens is van olyan jó mint az első rész, csak egész más megközelítés. Sokkal pergőbb mint az első rész és több benne az akció film elem. Ez kinek bejön kinek nem. Illetve sok dolog kiderül benne az Alienekről amit az egyben nem tudhattunk meg, pl. hogyan szaporodnak. Sokat nem agyalt rajta valóban, mert egy az egyben átvette a hangyákról.:)
2015. jan. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Egyik sem! :D
2015. jan. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Én sem értek egyet azzal, hogy az Alien 2. aláásta volna az első filmet. Inkább kibővítette és ebből indult ki a sok képregény is. Az első kettőt egyformán ugyanolyan jó klasszikusnak tartom, illetve én a másodikat szeretem a legjobban. Ráadásul még Ridley Scott is elismerte. (Nem hiába került királynő-motívum a Prometheus-ba.)
2015. okt. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!