Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a filozófiai háttere Az...

Mi a filozófiai háttere Az élet szép c. Benigni filmnek?

Figyelt kérdés
Filozófia házidolgozatot írok, melynek ihletforrása Benigni Oscar-díjas filmje, egyik személyes kedvencem. A konkrét kérdés az lenne, hogy milyen filozófiára, elméletre vezethető vissza, ugyanis a mondanivalóját természetesen értem, ám a konkrét filozófiát nem tudom megfogalmazni. A Carpe Diem fordult meg a fejemben,ám kissé ellentmondásba keveredtem, hisz a cselekmény egyes részeiben érvényesül az Egyszer élsz! - elv, más részekben azonban épp az ellenkezője fogalmazódik meg bennem. Kissé elkanyarodtam, a konkrét kérdés a filozófiai, gondolati háttér lenne, mely alapulhat Guido és Dora szerelmének kibontakozásán, a halálbüntetés (jelen esetben koncentrációs táborba kényszerítés) szörnyű létén, de a Giosuénak elmesélt játék-sztorin is. Köszönöm!

2015. jan. 10. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Burkolt ballibsi propagandafilm, ami a szélsőjobboldalt előnytelen megvilágításban próbálja ábrázolni, figyelmen kívül hagyva (vagy talán pont szándékosan elterelve a figyelmet arról), hogy Sztálin és a többi baloldali sokkal nagyobb gonoszságokat műveltek. Filozófiája nem nagyon van. Egyszer nézős darab.
2015. jan. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem beleszőheted az altruizmust is. :) Nagyon régen láttam a filmet, úgyhogy csak ennyi jutott eszembe. :(
2015. jan. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
sz nem baj ha ellentmondásba keveredsz. Tök OK, hogy elindulsz egy szálon aztán megmutatod azokat a részeket is, ahol kilóg a film a séma alól.
2015. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
jaj ez egy nagyon édes film, én nagyon szeretem, de valahol mindig egyx olyan rejtekhelyen van a polcomon, hogy alig veszem elő az emlékeimben, pedig annyira jól van megcsinálva, a pasas úgy tudom karakterszínész, mindig vígjátékokba játszik és nagyon jól hozza a szerepet, ahol a háborúst és a lesúlytó dolgokat viccesen, humorosan adja elő a kisgyerekének még azokban a szörnyű időkben is, hogy ne féljen, ne rettegjen, szuper a zene és nagyon kellmes a hangulata, a filozófia gondolom annyi, hogy elő kell venni a rejtekhelyről azokat a filmeket is, amik oldanak, ha van mit oldani épp
2016. jan. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!