Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Magyarországon gyakorlatilag...

Magyarországon gyakorlatilag illegális lenne egy Winter Soldier cosplay a vörös csillag miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a Winter Soldier jelmeze az Amerika Kapitány - A tél katonájában, rengeteg jó cosplay-t is láttam belőle, aztán gondoltam megvalósítom magamnak. Igen ám, de rájöttem, hogy Bucky fém karja nálunk tiltott önkényuralmi jelképet (ötágú vörös csillagot) is tartalmaz. Szóval gyakorlatilag nálunk ez büntetendő lenne, jól sejtem?

2015. jan. 23. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan be öltözhetsz Winter Soldier-nek csak a vörös csillagot hagyd ki a jelmezből.
2015. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kérdés pont a csillagra vonatkozott, amúgy mindenképpen megcsinálom a jelmezt, majd helyettesítem valamivel. Csak kíváncsi voltam, hogy jól gondolom-e.
2015. jan. 23. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el nekem, le se fogják szarni.
2015. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mivel elég látványos, hogy jelmezről van szó, nem igazán fognak törődni vele. Ráadásul az Amerika Kapitány elég ismert film talán még itthon is, nem hiszem, hogy bárki szívózna emiatt. Ha mégis aggódsz, akkor esetleg csalhatsz rajta egy kicsit, pl. öt ág helyett négy vagy hatágú csillaggal. Nem lesz karakterhű, de legalább te nyugodt lehetsz. :)
2015. jan. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és, nem büntetendő ha ismeretterjesztési, történelmi, vagy művészeti szempontból történik az alkalmazása. Szóval, esetedben betudható művészeti célzattal viseltnek is. És igen büntetendő, ha az általad írt szempontnak felel meg.
2015. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zoltán66 válasza:
100%
A Heineken sör cimkéjén,ládáján is van vörös csillag, mégsem büntetik.
2015. febr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!