Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Vissza a jövőbe mért jobb...

A Vissza a jövőbe mért jobb mint ezek a mai Alkonyat trilógiák?

Figyelt kérdés
2015. jan. 31. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert van benne ötletesség, fantázia és humor. Ja és eredetiség.
2015. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És az alkonyatban mért ne lenne fantázia?
2015. jan. 31. 20:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy ostoba romantikus giccset ültettek bele egy lebutított vámpír történetbe rosszul.
2015. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezt már hallottam. Az érdekel, mi tetszik az embereknek a régi filmsorozatokban.
2015. febr. 4. 22:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Talán, hogy jók? Remek karakterek, érdekes és fantáziadús történet, jó poénok, remek színészi alakítások emlékezetes szövegek és jelenetek, kidolgozott technikai részletek, frenetikus zene, mit mondjak még?

Össze se hasonlítható a kettő. Az alkonyat mindezeknek híján van.

2015. febr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj az Alkonyattal, hogy új! Az a baj vele, hogy pocsék! Lehetnek jók az új sorozatok is, csak manapság egyre több a vacak.
2015. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, manapság is készülnek jó közönségfilmek. Az utóbbi öt évből mondanék párat, amik mind jobbak, mint az Alkonyat és (legalábbis nálam) felkerülnének a polcra a Back to the Future vagy az eredeti Star Wars mellé. Nyilván nem mindegyik totál eredeti, de egy ilyen népszerű és már több mint egy évszázados művészeti ágban nehéz is teljesen újat alkotni.

Interstellar

Guardians of the Galaxy

Rise és Dawn of the Planet of the Apes

Edge of Tomorrow

X-men Days of Future Past

Captain America: Winter Soldier

The Lego Movie

Ezek csak a tavalyi évből. Persze minden jó blockbuster-re jut vagy 10 szemét is, de a film kora nem befolyásolja a minőségét.

2015. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak néha az az érzésem, hogy egyesek nem is látták a régi filmsorozatokat, de rögtön jobb mint az Alkonyat. Meg olvastam, hogy pl. a vissza a jövőbe filmekben tök sok hiba van a történetben, akkor nem tudom, mért mondjátok hogy fantáziadús. Ha csomó ellentmondás van benne. Meg a Star Warsban is például a nyelvről hallottam, hogy nem olyan mint a gyűrűk ura beli tünde nyelv hanem ilyen tök halandzsa. Akkor annyira még sincs kitalálva.
2015. febr. 5. 22:49
 9/14 anonim ***** válasza:

Apró részletek, amik egyáltalán nem zavaróak, mert a film jó tulajdonságai messze ellensúlyozzák.

Mint írtam, nem lehet teljesen újat kitalálni. De egyáltalán nem mindegy, hogy a meglévő elemeket milyen módon használod fel. Persze, a Star Wars alaptörténete elég sablonosnak hangzik, a világvégi parasztfiú, aki egy öreg bölcs tanításával és a barátaival a galaxis hőse lesz és legyőzi gonoszt. Minden mese így zajlik. De az elmesélés módja teszi kiemelkedővé. A Twilight egy kifacsart Rómeó és Júlia történet, amire elég gyakran refrektál is a mű, de semmi értékelhetőt nem hozott ki a dologból. Vámpírok és vérfarkasok? Nem gond, lehet velük nagyon is jó sztorikat mesélni (Interjú a vámpírral, Frászkarika stb.) de itt lecsupaszították az egészet, hogy pár sekélyes tinilány és klimaxos anyuka kedvében járjanak. Egyik mitikus lény izgalmas tulajdonságai sem jelennek meg, buta sztori, természetellenesen viselkedő karakterek, akikkel rendkívül nehéz szimpatizálni annyira jellemtelenek. Még csak nem is sablonosak, annyira nincs személyiségük. Bellának mondjuk van, de teljesen érthetetlen miért szeretne bele bárki is. Olvastam a könyvet is és néhol hányingerem volt attól a csajtól. Emellett a mögöttes üzenete is undorító. Tekintve hogy főleg lányoknak szól (szóval igazából nem nekem), az jön le belőle, hogy találj egy fiút egy magadnak, mindegy kit és utána szolgáld őt ahogy tudod, változz is meg miatta, add fel magad teljesen.

Ezek a klasszikusok meg legalább tanítanak valamit barátságról, önfeláldozásról és egyéb egyetemes emberi értékekről. Mára bármilyen elcsépeltek legyenek is még mindig nagyobb létjogosultságuk van, mint az ilyen üres biznisz sorozatoknak, mint a Twilight. Attól külön háborog a gyomrom, hogy a saga szót merik használni rá.

2015. febr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én akkor sem tartom olyan rossznak az Alkonyatot. és a Vissza a jövőbe-ben is elég gagyi viccek vannak, például mindig trágyába esik az egyik szereplő, hát ez aztán nagyon intelligens.
2015. febr. 6. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!