Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Saruman a Hobbitban még jó...

Saruman a Hobbitban még jó szereplőként tűnik fel, a Gyűrűk Urában viszont átáll Sauron oldalára, miért?

Figyelt kérdés
A Hobbit utolsó részében együttes erővel még elűzték Sauront, szóval a félelmet kizárnám. A könyveket nem olvastam, aki igen attól szeretnék választ kapni.

2015. febr. 4. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Saruman már a Hobbit ideje alatt kezdett köpönyeget fordítani. Már itt is megfigyelhető, hogy a tanácsban mindig ellentmond Gandalfnak. Ha jól emlékszem, a két könyv közt 30-33 év telik el. Ez idő alatt Sarumán jelentős változáson ment át. A történetben feltűnő három mágus mindegyikének van területe: Saruman konkrétan a hatalom gyűrűit, legfőképpen az Egy Gyűrűt kutatta. A kutatás alatt pedig megérintette a hatalom vágya, és csendben elkezdte a maga pecsenyéjét sütögetni. Nem elhanyagolható a tény, hogy nála volt az egyik palantír, amin keresztül Sauronnal tudott érintkezni. Talán kezdetben nem szövetségesként tárgyaltak, hanem Sauron mérgezte meg az elméjét, ezt nem lehet tudni.
2015. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még az 1# válaszhoz (ami tökéletes) hozzátenném azt is hogy azt gondolta (legalábbis a filmben ezt mondta) hogy így a győztes oldalra áll. Úgy hitte hogy Szauron fog győzni és akkor majd ő is uralkodhat.
2015. febr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2015. febr. 6. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés és az előzőválaszok sem teljesen pontosak: Saruman nem állt teljesen Sauron oldalára,de a jó oldalon se állt igazán.Ilyen kettős játékot játszott,talán maga se tudta,mit csináljon,valszeg magának akarta a gyűrűt,nem Sauronnak.
2015. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1.kommentelőhoz:60 év telt el LoTR és a Hobbit között

Amúgy igen,már a Hobbitba se volt teljesen tiszta,de később lehet,hogy Sauron parancsait követte de ennek ellenére eléggé önálló volt.a rossz oldalon állt de nem feltétlenül Sauron oldalán.amúgy benne van a Két Toronyba hogy hogy lett gonosz:nézelődött a palantillalés véletlenül megakadt a szeme Barad-dúron ahol szintén volt egy és azóta csak folyamatosan romlott.

Amúgy szerintem ha sikerül még a gyűrű szövetségében elkapnia Frodót és övé lett volna a gyűrű nem adta volna Sauronnak.még az önállóságára utal hogy saját hadsereget állított fel és lehet hogy én vagyok a hülye de a Helm-szurdoki csata nem Sauron ötlete volt.és a Saruman lehet hogy istar de szerintem alapból hatalomravágyó Úgyhogy tuti nem a kedvessége miatt lett az istarok vezetője,megvan hozzá a képessége és teljesen ilyen vezető alkat,de nem jó természetű,valami kis(vagy nagy)hatalomért bárkit és bármit elárult volna(sőt,meg is tette)

2015. márc. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!