Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hallottam, már többektől is,...

Fritz Roland kérdése:

Hallottam, már többektől is, hogy a Star Wars történet megfeleltethető a Bibliának, és egyfajta Messiás történetnek (főként az eredeti trilógiára gondolok 4-5-6) Miért mondják ezt?

Figyelt kérdés

Hallottam, már többektől is, hogy a Star Wars történet megfeleltethető a Bibliának, és egyfajta Messiás történetnek (főként az eredeti trilógiára gondolok 4-5-6)

Miért mondják ezt?



2015. febr. 8. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg még kb. 124144 +1 mesének gyakorlatilag bármely kultúrkörből.


A jó és a gonosz harca.

A jó emberi, egyengének tűnik, a rossz pedig hatalmas, gonosz és szívtelen.

Királyfi és királylány, a hősies betyár, a gonosz lovag6király, a gonosz öreg király, a bölcs öreg remete...stb.

A szegény parasztfiúból lovag lesz, majd ráébred nemesi származására.

Apa--fiú konfliktus, ami a fiú győzelmével zárul.


Ezek mind nagyon tipikus toposzok. Az emberek évezredeken át ezekkel a konfliktusokkal birkóztak meg, ezek a karakterek szerettek volna lenni, vagy ezeknek érezték magukat.


A star wars annyit csinált, hogy tett mögé egy sci-fi hátteret, és kicsit megcsavarta a szerelmi szálat.

2015. febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de engem most konkrétan a bibliával való és főként jézussal, a messiás történet érdekelne
2015. febr. 8. 23:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert mint ahogy az első írta, a Star Wars és a Biblia is olyan alapvető történetmesélési motívumokból táplálkozik, hogy szinte bármivel párhuzamba lehet állítani mindkettőt. És sokan szeretik az ilyen népszerű, szinte mindenki által ismert műveket mindenfélével összehasonlítani, így várható volt, hogy idővel egymással is összevetik őket.


Ám én igazából nem tudom, milyen specifikus hasonlóságok vannak köztük, amik alapján megalapozott lenne ez az összehasonlítás. Talán Luke mint Mózes, a sivatagi árva? Az Jedik Erő-szellemei mint a feltámadás jelképei vagy égi útmutatók? Az űrcsiga mint cethal? Luke és Leia csókja mint vérfertőzés? A Sötét Oldal mint a sátáni megrontó erő? Csak ilyen erőltetett hülyeségek jutnak az eszembe. Biztos van valahol egy rakat írás, amikben kimutatnak ezeknél mélyebb hasonlóságokat, de szerintem csak az agysejtjeimet rombolnám, ha elolvasnék egy olyat.

2015. febr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!