Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Most akkor Harry Potter...

Most akkor Harry Potter félvér vagy aranyvérű? Légyszi magyarázzátok meg, hogy miért!

Figyelt kérdés
Az összes filmet láttam, kiolvastam az első 3 részt. Nem tudom, hogy eg benne volt-e, de ha igen elkerülte a figyelmemet. Mindenesetre én úgy tudtam, hogy Lily boszorkány volt, és James varázsló, ebből kifolyólag Harry aranyvérű. (Plusz James és Lily a Roxfortban ismerkedtek meg.) Mégis egy csomóan azt mondták róla, hogy félvér. Utánanéztem a neten mindenféle oldalaokon, de mindenhova az volt kiírva, hogy "Származás:félvér". Könyörgöm mondjátok meg, és magyarázzátok is el, hogy miért!

2015. febr. 18. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Fogalmam sincs miért lenne félvér.. Mindkét szülője varázsló...
2015. febr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
K*urva egyszerű a válasz, nem tudom hogy sikerült ezen fennakadni. Lily szülei muglik. Ez abból is kiderül mikor a I ben Petunia néni cinikusan meséli hogy a szülei milyen büszkék voltak hogy megkapta a levelet a Roxfortól. "milyen jó boszorkány van a családban" vagy valami hasonló. Tehát Harry nagyszülei teljesen varázstalanok voltak, ez már alapból kizárja hogy aranyvérű legyen...
2015. febr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2015. febr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De nem akkor lesz valaki aranyvérű ha a szülei muglik? Vagy az egész családnak varázslónak kell lennie?
2015. febr. 18. 23:17
 5/13 anonim válasza:
100%

Harry azért félvér, mert Lily sárvérű volt, ergo nem "teljes értékű" varázsló. Az aranyvérű családok ősidők óta csak és kizárólag varázslókkal házasodnak, így valamelyik könyvben, talán az ötödikben el is hangzik, hogy minden aranyvérű család bizonyos fokú rokon a többivel (Malfoyék és Weasleyék is).

Harry félvérsége nagyon fontos Voldemort szempontjából, hiszen többek között ezért választotta őt Neville helyett.

2015. febr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tehát Albus Perselus Piton és a tesói (Harry-ék gyerekei) már aranyvérűek? vagy további generáció szükséges hozzá?
2015. febr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Félvér. Bár Lily és James is varázslók voltak, Lily mugli származású volt (~sárvérű), úgy mint Hermione. Csak az lehet aranyvérű, akinek minden felmenője az volt.

Tehát Ron és Hermione gyerekei is félvérek, függetlenül attól, hogy Ron aranyvérű.

2015. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó, vegyük külön-külön Harry szüleit:


James: az egész családjában mindenki varázsló, a szülei, a nagyszülei mind a Roxfortba jártak stb, ezért az ő státusza: aranyvérű


Lily: a családjában csak neki vannak mágikus képességei, a szülei, és a nővére mind muglik, ezért ő (csúnyán szólva:) sárvérű.


Egy aranyvérű és egy sárvérű közös gyereke pedig félvér.


Ennyi.

2016. júl. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert aranyvérűek azok, akiknek CSAK varázslók/boszorkányok vannak a felmenői között.

Félvér: akinek varázslók/boszorkányok és muglik is vannak a felmenői között. Harry anyai nagyszülei, dédszülei stb. pedig muglik, tehát félvér.

2016. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%
Ennyi fa**ságot egy helyen.:D Gondolkozzatok már..ha valakinek anyai ágon a nagyszülei pl. angolok, születik 6 gyerekük Angliába, azok cakli-pakli angolok. Átköltöznek Magyarországra, születik még egy gyerek, az papíron magyar, amúgy angol. Aztán összejön egy full magyar csávóval, születik egy gyerek, arra már senki nem fogja mondani hogy félig angol, mert a muterja itt nevelkedett, ezt a nyelvet beszéli, és papíron is teljesen magyar. Ergo a kölke se félvér, esetleg ha valaki nagyon szőrszálhasogató akar lenni, akkor van benne angol vér, de semmiképp sem félig ez félig az. Értelmezzétek ezt az egészet metaforikusan.
2018. júl. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!