Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A köd (The Mist- Stephen...

A köd (The Mist- Stephen King). Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Én most néztem meg, még mindig lesokkol. A horror része nagyon jó, kellően ijesztő, meg minden... De a vége... Amikor megöli a fiát :( Am várható volt, hogy minden jó lesz a végén! Ez egy nagyon elgondolkodtató film. Van ráció abban amit az őrült próféta csaj monddot, de még nem jutottam dűlőre.

2015. febr. 28. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát,elgondolkodtatónak elgondolkodtató,de volt benne pár idegesitő dolog.Igaz hogy régen láttam már,és nem emlékszem minden részletére,de az a nő kifejezetten az idegeimre ment.

Az a valami a ködből,hát,nem tudni hogy mi volt az,egy polipszerű valami,de nem derült rá fény.

A végén nem tudom miért lövi le a gyereket,a film végéig hősiesen kiállt mindenki mellett,mindenkit meg akart menteni,a végén meg agyonlövi őket.Miért is?

2015. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen egyértelmű miért öl meg mindenkit a kocsiban. Akik meghaltak a film során, azok elég durva kínhalált haltak a lények, mérgétől, vagy szimplán attól, hogy jó pár darabba lettek vagdosva.


Nem derül ki, mennyit mentek a kocsival, de úgy tűnik, hogy elég hosszú időn keresztül autóznak. Kifogy az üzemanyag és úgy tűnik, hogy esélytelen, hogy élve maradjanak, ezért inkább a kíméletes öngyilkosságot választják a kínhalál helyett.


Zseniális csavar a vége, mert úgy tudom a novella úgy ér véget, hogy nem derül ki mi lesz velük, csak elautóznak.


Amúgy Frank Darabont piszok jó rendező, az összes Stephen King adaptációja zseniális lett.

King nagyon jó műveket ír, csak rendszerint mire az filmvászonra kerül elrontják.


Ajánlom Frank Darabont rendezésében a másik 2 King feldolgozást is, a "Halálsoron"-t és "A Remény Rabjai"-t.

Bár azok inkább mély drámák mint horror filmek.

2015. febr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Én nagyon jó filmnek tartom, különösen szeretem az ilyen misztikus horror filmeket, főleg amiben még csavar is van a végén.


Ha szereted az ilyen jellegű filmeket, akkor M Night Shyamalan régebbi filmjeit ajánlom.


Nagy kedvenc tőle a


Sebezhetetlen

[link]


de ezek is jók:


A Falu

[link]


Jelek

[link]


Hatodik Érzék

[link]


Az Esemény

[link]

2015. febr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még hogy szeretem?! Imádom!

Nagyon köszönöm a címeket! Épp kérni akartam, még hasonló filmcímeket! :D

2015. márc. 1. 16:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Már régebben láttam annyira nem emlékszem rá csak arra, hogy úntatott, a párbeszédek, konfliktusteremtés és az emberek viselkedése szánalmas volt benne. A film meg nem volt elég rémisztő/véres/brutális/akármi.
2015. márc. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Imádom a Stephen King adaptációkat, legalább hatvanat láttam már eddig. A köd viszont nem tartozik a kedvenceim közé, bár a csavar a végén tényleg nagyon drámai és horrorisztikus.
2015. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!