Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mondanátok elgondolkodtató...

Mondanátok elgondolkodtató filmeket?

Figyelt kérdés
Mint pld eredet,csillagok között

2015. márc. 14. 23:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

10-es


Hűha, nagyon kreatív replika.


"Akkor ilyen alapon gyakorlatilag az összes film elgondolkodtató. Értelek."


Ugyanannyira volt a kérdésed "szimpla" és ártalmatlan, mint a fenti mondatod cinizmustól és kötekedéstől mentes.


Magadra ítéllek.

2015. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mióta bűn a cinizmus? Feltettem egy mindenféle kötekedéstől mentes kérdést, erre kaptam egy végletekig banális és értelmetlen választ.


Amúgy abban igazad van, hogy hasonlóan elgondolkodtató film a Viharsziget, mint az Eredet. Nagyjából semennyire. (Az Interstellart még nem láttam.)


Régóta foglalkoztat, hogy mit látnak mások ezekben a filmekben, vagy miért tartják őket "elgondolkodtatónak". Eddig sose kaptam rá egy épkézláb választ, tőled se.

2015. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem állítottam olyat, hogy a cinizmus bűn lenne. Szólásszabadság van? Hogyne. Szimpatikus, ha mások ízlésével kapcsolatban cinikusak vagyunk? A legkevésbé sem.


Erre nincs objektív mérőmódszer. Vagy te hogyan definiálnád az "elgondolkodtató" szót? Mit értesz "ilyen" filmek alatt.


Elgondolkodtató alatt szerintem az emberek valami olyasmit értenek, hogy valamiféle megtermékenyítő szellemi hatással volt rájuk, és még napokkal később is foglalkoztatta őket a film. Vannak olyan filmek, amelyek engem megszólítottak, de mást könnyen lehet, hogy untatnának. Vice versa: lehet, hogy a számodra elgondolkodtató film nekem semmit sem mondana.


Egyébként el tudom neked mondani, hogy a viharszigetben mi lehet az, ami mások számára elgondolkodtató, nekünk viszont nem.


Spoiler: A főszereplő felépít magának egy komplett alternatív valóságot, megpróbál folytonossá tenni egy olyan életszakaszt, amelyben még boldog volt. Megpróbálja elhazudni a valóságot. A film elég plasztikusan mutatja be az elfojtás lélektani mechanizmusát. Vajon mindannyian hasonlóan viselkedünk: mindannyian egy önteremtette mesterséges képzetvilágban élünk? Képes az ember elfogadni egy az életéhez fontos drive (esetünkben a szerelem) megszűnését, vagy az önbecsapás útját választja?


Mindezek mellett is azt mondom, hogy ez a film inkább csak érdekes, de ha más ember fejével gondolkozol, észreveheted, hogy mennyire sok mindent mondhatnak még bénának tűnő filmek is.


Egyébként meg ha tudod, fogalmazd meg a kérdésed, amit említettél. Szívesen fogok beszállni egy építő ötletelésbe ezzel kapcsolatban. Mitől lesz egy film valakinek gondolatébresztő? Ez egybecseng az oldal direktíváival is:


"Ha kérdésed van, ne a válaszba írd, hanem írj ki új kérdést!"

2015. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem áll szándékomban szimpátiát ébreszteni senkiben velem kapcsolatban, általában a való életben sem, viszont egy internetes fórumon vagy hasonlón főleg nem. Sokkal inkább hiszek egy kulturált beszélgetésben vagy vitában, mint a semmirekellő konszenzusban.


Nagyjából én is ezt gondolom az elgondolkodtató jelzőről, bár annyiban változtatnék, hogy egy társadalmi, kulturális, erkölcsi, stb. kérdést/dilemmát kell hogy felvessen.


Viharsziget: Régen láttam a filmet, de ha jól emlékszem, akkor itt nem egy egyszerű lefojtásról, hanem tudathasadásról volt szó. (Javíts ki, ha rosszul emlékszem.)


De mondjuk, hogy így van ahogy mondod. Számomra ez nem tartozik az elgondolkodtató kategóriába, kicsit banálisnak érzem, de végül is elfogadható érvelés.


Viszont, ha rengetegen állítják, hogy ez egy elgondolkodtató film, miért nem tudta egyikük se leírni ezt vagy valami hasonlót?

Miért azt értik a legtöbben elgondolkodtató alatt, hogy mi lett a film vége? Mert bizony, rengeteg erről szóló "vitát" olvastam itt és más oldalakon, pedig ha jól emlékszem, Scorsesse teljesen egyértelművé tette a végét.


Kérdést pedig azért nem írok ki, mert ha olyanok akik egy kérdés alatt állították, hogy ez igenis egy elgondolkodtató film, nem tudnak érvelni az állításuk mellett, akkor máshol miért tennék?

A másik ok meg az, hogy annyira nem kardinális kérdés ez számomra, csak kíváncsi voltam, hogy itt és most mit mondanak rá.

2015. márc. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!