Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A "Lopott idő" c. filmnek mi...

A "Lopott idő" c. filmnek mi az átvitt értelme és mondanivalója?

Figyelt kérdés
2015. márc. 15. 16:28
1 2
 11/15 Xebulon ***** válasza:
Engem azt fogott meg benne, hogy utána megnéztem mennyi készpénzem vagy gyorsan eladható tárgyam, együttesen likvid vagyonom van, és utána elosztottam azzal az összeggel, ami havi szinten kell az életbe maradáshoz. Aztán kb. 3 hónap jött ki. Magyarán ennyit mutat az én karomon lévő óra. Persze a folyamatos munka miatt ez a három hónap folyamatosan töltődik és merül. A film után elhatároztam, hogy feltöltöm az órámat 1 évre, illetve elkezdtem a nyugdíjas órámat is tölteni - legalább 20 év kellene oda is.
2015. márc. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Idő= pénz. Pénz=élet. Jól mondja az előttem levő.
2015. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Jó kérdés!

Ez az abszolút "akinek nincs semmije, az annyit is ér" (Lázár) tehát akinek nincs semmije, az az életet sem érdemli meg.

Egy totális uralkodásról szól. Kasztrendszer van a gazdagok és a szegények között, egy teljes elszeparálás: az időmilliomosok azt csinálhatnak, amit akarnak, de a szegényeknek gettóban élnek, minden pillanatukban számolniuk kell a halállal, sokan sokkal összetartóbbak, de van ott is kőkemény harc. A gettón kívül viszont nagyban megy a kizsákmányolás, a dőzsölés. többjük van, mint amennyire szükségük van, és értékelni sem tudják: megy a pazarlás, míg a nincstelenektől azt is elveszik, amijük van (rendszeres bércsökkentés, áremelés) Bankban ott az élet, míg máshol az emberek hullanak, mint a legyek.

Fontos mozzanatok:

- Will Salas megmenti egy idegen gazdag idegen ember életét, kockáztatva a sajátját

- Will Salas anyja halála előtti küzdelem nem szállhat fel a buszra, haza kell futnia, az anyja az utolsó pillanatban hal meg.

- Will Salas barátja a kapott idővel nem tud mit kezdeni, nincsenek céljai, fejébe száll az "újgazdagság", és bele is hal.

- A rendőr, aki folyamatosan üldözi minden bizonyíték nélkül Will Salast, egy rendszer meggyőződéses, elvakult szolgája. Az sem győzi meg, amikor az ő életét is megmenti Will Salas: tovább üldözi. Elvakultságában egyre többet kockáztat, a saját életét is. Amikor már neki is percekben kell gondolkoznia, akkor döbben rá valamire.

- Az, hogy Will Salas nem felejti el azt, hogy honnan jött, mi a küldetése.

- A rendőr kiszúrja, hogy a szegény szalad, és szokás alapján lehet kiszúrni az újdonsült gazdag gyanúsítottat.

- Will Salas a szerelmének megmutatja, hogy a gazdagok nem is ismerik az életet, és megmutatja neki, hogy jó a tengerben úszni, bár veszélyes...

- A nőnek bemutatja az igazi valóságot, meglátja, hogy milyen ember is az apja valójában.

- Fellázadnak a rendszer ellen, új értékrend.

- Felszabadulás: az elnyomók pánikja.

2015. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 idegen.1 válasza:

A mondanivalója konkrétan(nem átvitt értelemben)az,hogy picit felgyorsítva megpróbálja megértetni a valóságot azokkal akiknek ehhez egy élet is kevés lenne.

Ide születtünk a földre,valamennyi időt is kaptunk hozzá.

Azt a film sem tudja megmondani,hogy ki miért és mivel töltse ezt a "kapott" időt.

Míg a pénz az úr itt rend nem lesz!Az idődből csak elvesznek,de hozzá soha nem tesznek!

2015. márc. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
En neztem ezt a filmet igaz csak egyszer...elso gondolatom az volt,hogy ha nem oregszenek meg tehat fiatalok maradnak, nem e fogjak megkivanni szexualisan peldaul egymast az emberek,ugysmint az utcan vagy a csaladban ,mert jol neznek ki....bar gondolhattam volna,hogy nem mert most sincs ilyen ...a masik ami erdekelt,hogy honnan szerzik a gazdagok az orokelethez szukseges energiat, a film bevezeto elmeletere mar nem nagyon emlekszem,de valami olyasmi van benne,hogy 25 eves kor felett nem oregszik a test, csak azt nem ertettem,hogy ha nem oregszik a test ,akkor miert voltak halandoak peldaul golyoaltali serulessel? Na mindegy szerintem 'aki' csinalta a filmet volt egy celja vele,hogy elultessen egy par dolgot az emberek kobakjaban..ugyertem,orok fiatalsag,hallhatatlansag stb....elsosorban szerintem ez az atvitt ertelme es mondanivaloja szamomra...de ez is erdekes kerdeseket boncolgat ...megkene neznem a filmet megegyszer ujra,hogy most milyen hatasa lenne ram...
2015. márc. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!