Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok Harcában miért így...

Trónok Harcában miért így alakultak a dolgok? Máshogy nem lehetett volna megcsinálni?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értem hogy a Stark család fontosabb tagjait miért kellett kivenni a sorozatból....


Elmagyarázom:


Kezdjük az elején...Eddard Stark kivégzése hatalmas hiba szerintem főleg az 1.évadban. Mikor én kezdtem a sorozatot akkor ő volt a kedvenc szereplőm jóformán, egész végig azt hittem hogy az egész Stark családra épül az egész sorozat közben nem....Bármi más halált elképzeltem volna neki de azt nem hogy lefejezik ,,árulás,, miatt.


Akkor jött Rob Stark aki igazából bosszút akart volna állni apja halála miatt, de fő célja a húgai visszaszerzése. Basszus mikor az esküvőn hason szúrták Rob feleségét...utána meg lenyilazták Robot. Ahogyan bekezdett a sorozat 1.évadja hogy milyen nagy család volt a Stark meg minden. Egyszerűen a néző megkedvelte már Rob Starkot és valamennyire azért már drukkolt neki hogy igenis jusson el Király vár elé és küzdjön.


Az én álláspontom az hogy szerintem Eddard Starkot ki sem kellett volna venni a sorozatból. Rob szépen kiszabadította volna az apját. Lehet hogy túl optimistán látom a dolgokat meg akkor túl egyoldalú lenne a sorozat de azért ne mondjátok hogy ti nem szurkoltatok a Starkoknak...


Várom a véleményeket és hogy ti hogy képzeltétek volna el.



2015. márc. 30. 23:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

"- Észak nem felejt.

- És jobb is, ha emlékszik mi történik, ha a dél ellen vonul." - Tywin Lannister <3 <3 <3


Egyébként nagyon gyerekes a felfogásod, a könyveket gondolom nem olvasod/tad, de még egyéb forrásból sem tájékozódsz pl. a sorozat előtti időkről, szóval szerintem a lényegi beszélgetésnek nincs értelme.

2015. márc. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ebben nincs semmi gyerekes felfogás :D Azért mert Stark ház a kedvencem és azon belül is Ed-Rob páros akik küzdöttek a Stark névért...
2015. márc. 30. 23:27
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Eddard Stark egyszerűen nem volt oda való, és ezt ő is tudta már a legelején is. Rob pedig egy idióta volt szinte végig, ráadásul még ami bejöhetett volna, azt is kijátszotta maga ellen és elrontotta. Szerintem megérdemelték mindketten.
2015. márc. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
83%

Starkok becsületesek voltak -> meghaltak

Lannisterek g*cik voltak és még mindig azok -> élnek

stb

Annyi a lényeg hogy akkoriban és most is az nyer aki nagyobb g*ci. Ez így nagyon röviden összefoglalva hogy megértsd.

2015. márc. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért lettek így a sorozatban, mert a könyvekben is így voltak...


Az első könyv legfontosabb POV karaktere (akinek a szemszögéből láttuk a dolgokat) Ned volt. De mint az előző válaszoló is írta, Ned nem volt King's Landingbe való ember. Az egyik kedvenc karakterem még mindig, de túlbuzgott benne az igazságérzete és a kötelesség, és olyan hibákat ejtett,h a lehető legrosszabbkor bízott meg Kisujjban, elmondta Cerseinek,h rájött az igazságra, és nem gondolt rá,h Sansa akkora marha,h mindent elmond Cerseinek (na jó a marha túlzás, idióta szerelmes kislány).

De Ned bizonyos dolgokról túl sokat tudott és ha nem hal meg, akkor nehezebb lett volna beindítani a történetet,tehát elkerülhetetlen volt a halála. De én örülök neki,h a fontosabb szereplők is meghalnak, mivel realisztikusabb.

Robb rászolgált arra, amit kapott. Megszegte a Walder Freynek tett "esküt" (bár az eskü kissé túlzás), és eltávolította szem elől Roose Boltont... mert tartott tőle... Mivel a könyvben eredetileg Robb a sereget 2 részre osztotta,az egyiket ő vezette Jaime ellen, a másikat pedig Roosenak adta,h tartóztassa fel Tywint, ez főleg egy gyalogosokból álló sereg volt Tywin full felpáncélozott lovasságával szemben, tehát lényegében öngyilkos akció. Aztán Roose szépen bevette magát Harrenhalba, mikor Tywin már leszarta azt, ott heverészett míg Robbék harcoltak, Robb ellen hangolta a Freyeket, majd meggyőzte Waldert,h végezzenek Robbékkal. Robbnak megkellett volna mutatni,h ki a góré mikor Walder Frey nem akarta átengedni őket az elején. Bementek volna, kardélre hánynak mindenkit és átveszik a várat. Na mindegy.


"Rob szépen kiszabadította volna az apját."

Robbnak erre kb. 0% esélye lett volna akkor is, ha nem ölik meg. A vas szülöttei elfoglalták a Cailin árkot, ami miatt nem tudtak visszamenni Északra. Lysa nem segített nekik,így a Völgy teljesen kimaradt a csetepatéból. A Lannister sereg eleve nagyobb volt, mint az északi+folyóvidéki, és ezen felül még vmi plusz 10000 katonát képeztek Tywinék a harcok alatt. Közben szövetségre léptek a Tyrellekkel, akik kb.ugyanannyi embert tudnak mozgósítani, mint Tywin plusz a Redwyne-oknak van egy nagy flottája, és az északiaknak lényeges flottájuk sincs. Tehát Robb agyalhatott volna akármennyire, de nem jutott volna semmire sem.


Így jó ahogy van.

2015. márc. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Starkok becsületesek voltak -> meghaltak

Lannisterek g*cik voltak és még mindig azok -> élnek"


Spoiler is:

2 Stark halt meg, Ned és Robb. Ha Catet is annak vesszük, akkor 3, de később őt feltámasztotta Beric Dondarrion. A többi él.

A Lannistereknél pedig 2 meghalt, Tywin és Kevan. Jaime elvesztette a kardforgató kezét. Cerseit kb. felségárulásért akarják elítélni. Tyrion szökevény lett vérdíjjal a fején. Lancel először súlyosan megsérült, majd túlbuzgó vallásos lett, így egészségileg nincs a toppon.

Ha Cersei és Jaime fattyait is Lannistereknek vesszük,akkor Joff meghalt. Myrcellát kishíján megölték, de valszeg ő és Tommen is megfognak halni.


Szóval nem hiszem,h annyira megérte g*cinek lenni.

2015. márc. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
11%
Te spoilereztél, én a 2 starkra gondoltam akiket említettek már fentebb. De neked járnia kellett a pofádnak és most már a laikusok is tudják hogy többen is megfognak halni. :)
2015. márc. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ned rosszul mérte fel azoknak a gátlástalanságát, akikkel szembefordult. Gyakorlatilag Robb is ugyanezt a hibát követi el azzal, hogy megnősül. Én is a könyvekkel kezdtem már rég, Starkokról meg annyit, hogy a magam részéről a Martelleknek szurkolok.


Ami az olvasót/nézőt illeti: neked nem így tetszik, másoknak viszont igen, akkor most a készítők melyikőtökhöz igazodjanak? ;)

2015. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A legfontosabb Starkok: Sansa, Arya és Bran még mindig élnek. Szóval nincs miért aggódnod.

Szóval egyáltalán nem a legfontosabb tagokat írták ki.


(Nedet nem hagyhatta életben az író, mert tudja, hogy kicsoda is Jon valójában. Mármint, hogy kik az igazi szülei. Ez viszont csak a sorozat vége felé szabad, hogy kiderüljön.)

2015. márc. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Szerintem megérdemelték mindketten."


Ezért ez kicsit erős. Ráadásul nem hiszem, hogy a becsületesség ennyire gyűlölnivaló tulajdonság.


Ned azért szívta meg, mert Renly és Loras otthagyták a kakiban. Ha akkor mellé állnak, akkor simán elfogatják Cerseit meg a gyerekeit és tudnak tárgyalni Tywinnel is.

Viszont Renlynek nem tetszett, hogy Ned Stannisnek akarja a trónt megtartani.

(Egyébként jól kalkulált volna.)


Robb pedig a csatatéren zseni volt és ezt Tywinék is elismerték. A sorozatban komplett idiótát csinálták belőle azzal, hogy elvette Talissát. Kb. képenf*sta a Starkokat, a húgait, meg úgy bármit, amiért küzdött, de a könyvekben ezt azért teszi, hogy megmentse Jeyne becsületét. Az megint más, hogy ő is várhatott volna ezzel a háború végéig és akkor mutat be a Freyeknek. :D

De az már nem lett volna túl becsületes.

2015. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!