Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudtok nekem mondani a 300-hoz...

Tudtok nekem mondani a 300-hoz és a Z Világháborúhoz hasonló filmeket?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 4. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Most melyikhez? Mert az egyik egy történelmi eseményen alapuló képregény adaptációja, amit Zack Snyder rendezett, a másik meg egy zombi-túlélő világvége film egy könyvből adaptálva (igen sok eltéréssel a forrásanyaghoz képest), tehát akkor melyik?
2015. ápr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát történelmi filmeket és zombis filmeket szeretnék.. csak ezekhez hasonlót
2015. ápr. 4. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Történelmi : A Harag (2. világháború)

Zombi : Oda csak sorozatott tudok ajánlani (The Walking Dead)

2015. ápr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát így aztán jó nagy spektrumot lőttél be! :-) Ugyanis ennek a két definíciónak szerintem legalább ezer-kétezer film megfelel, nyilván a többségük háborús történelmi, és kevesebb a zombi film.

A manapság készült zombi filmek közül ismert a: Legenda vagyok (I am legend), a 2004-es Holtak hajnala, meg a "28" sorozat, 28 nappal később, 28 héttel később, A kaptár sorozat is tekinthető zombi filmnek, ezek pedig csak azok, ami az ezredforduló után készültek például minden zombi film "atyja" az 1968-as fekete-fehér Az élőhalottak éjszakája, mai szemmel gagyi, de filmtörténeti klasszikusnak számít. Vagy mondjuk a Haláli hullák hajnala, ami alapvetően egy paródiája a műfajnak, de ettől még zombi film.

Itt egy lista az IMDB-ről a legjobb 25 zombifilmről:

[link]


Háborús filmeket meg ne haragudj nem írok, mert annyi, de annyi van, külön van szinte minden országnak egy nagy rakással bizonyos történelmi korokról. Bökj rá egy országra és szinte biztos, hogy találsz ottani háborús filmet, teljesen mindegy, hogy kínai, indonéz, japán vagy épp amerikai (nyilván ezek közül a legnagyobb költségvetéssel az amcsi filmek készültek, de náluk csak a vietnámi háborúról szóló filmből van vagy egy tucat!)

2015. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!