Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan kell ezt értelmezni a...

Hogyan kell ezt értelmezni a dvd lemezen?

Figyelt kérdés

alapvető kérdéseim vannak filmírással kapcsolatban,csakhogy megértsem azokat amikeket nem értek,remélem tud segíteni valaki.

Vettem üres dvd lemezeket filmíráshoz,2 különböző márkájút(mindegy milyen) és az egyikre az van ráírva hogy 8x

a másikra pedig hogy 16x,illetve mindkettőre rá van írva,hogy 4.7 GB 120 min,2 kérdésem lenne ezekkel kapcsolatosan:

1.Azt jelenti hogy olyan sebességgel kell írni?(8x 16x)mert én mindkét márkájú lemezt 4x sebességgel írtam ki.

2.A 120 min azt jelenti,hogy annyi fér rá a lemezre?mert én nekem van 2és fél illetve 3 órás filmem is,és szeretném azokat is kiírni.


2010. febr. 24. 14:47
 1/6 Krisipoke ***** válasza:
Az első kérdésre nem tudom a választ,d e a másodikra igen. Igen, azt jelenti, hogy két óra fér rá. Mellesleg piracy is a crime.
2010. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Nem, szerintem nem kell olyan sebességel írni, csak mittomén bírja ha 16x sebességgel írod azt is.

A 2. kérdésedhez annyit, hogy 120percnyi fér rá egy maxos minőségű filmből, de egy netről letöltött film kb 800Mb-1,4Gb, szóval akár 4 filmet is rá tudsz írni, ha akarsz.

2010. febr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a második válaszoló első válaszára én is ilyesmit tippelek,de az mit jelent hogy maxos minőségű film?

Netről szedtem le mindegyik filmet,átkonvertálja a progi amit használok,majd egyből írja is a lemezre,a filmjeim zöme másfél órásak pár perccel több,van 1-2 hosszabb idejű filmjeim is(2-3 órás) ezeket akkor nem tudom kiírni?

2010. febr. 24. 17:25
 4/6 anonim ***** válasza:

A maxos minőségű az eredeti dvd amit boltban veszel.


A netről letöltöttek általában tömörítettek(divX,avi.. mit tudom én) ezekből a 3 órás is rá fér egy ilyen dvdre.

Ha NEM divx-es a dvd lejátszód akkor nem fogja lejátszani, akkor csak a gépen tudod nézni.

2010. febr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem a percet, hanem a gb-t kell nézni. 4,7 gb, egy film meg általában 700-1000 mb. szóval akár 5 vagy 6 film is ráfér.
2010. febr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a dvd lemez írásnál célszerű alacsony,legalább 4x irni az adatfolyam miatt. igy kb 15-20 perc egy lemez megírása.nem érdekes mi van ráirva a lemezre. fontos,hogy avi,vagy dvd formátum e a film,vagy filmek,az íróprogram menüjéből azt válaszd ki. neronál az avit adat dvdnek,dvd nél újrakódolva ird ki.a dvdnél a 3órás filmet is ki lehet írni egy lemezre,azért kell az újrakódolás menüt választani,hogy a program rátömörítse a lemezre az egészet,hogy 4,7 gigára elférjen. ha nem megy,lehet kapni dupla rétegü dvd lemezt ami 9 gigás,arra tuti ráfér. avi formátumnál egy lemezre mérettől függően 4-7 film fér.ezt látod íráskor. remélem tudtam segíteni.
2010. febr. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!