Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » SPOILER! Trónok harca 5...

SPOILER! Trónok harca 5 évad-ban most tényleg ez történt? O. o Nem akarom elhinni

Figyelt kérdés
Most Ramsay tényleg megerőszakolta Sansát a 6. részben? A könyvben is így volt? Ez annyira durva, hogy nem tudom elhinni O.o

2015. máj. 19. 01:09
 1/10 anonim ***** válasza:

A könyvben nem Sansát,de ott rosszabb ennél.


A könyvben Sansa a Völgyben marad és úgy tudják,h ő Kisujj fattyú lánya. Lovagi tornát rendeznek, mert testőröket keresnek Robert Arrynnak (a sorozatban Robin), Sansa pedig Kisujj kérésére elakarja csábítani Harryt, aki a Völgy örököse. Mert az Kisujj terve,h hozzáadja Sansát Harryhez és az esküvőn felfedi mindenki előtt,h ő Sansa Stark, majd titokban megölik Robertet, így a Völgy Sansáé és Harryé lesz, majd Északot is Sansának követeli Ned Starkon keresztül, és akkor már hozzácsapja a Folyóvidéket is Catelynen keresztül. De ez teljesen kimaradt a sorozatból.


A könyvben Sansa barátnőjét, Jeyne Poole-t adják oda Roose Boltonnak, akiről azt hazudják,h ő Arya Stark. Így Jeyne megy feleségül Ramsayhez. És a nászéjszakán Ramsay megkéri Theont/Reeket,h a nyelvével készítse neki elő "Aryát" :D majd később arra kényszeríti,h a kutyájával dugjon.

2015. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Plusz a könyvben nem Mance Raydert égették el, hanem Rattleshirt-öt, egy másik vadat, talán a sorozatban benne volt, mikor elfogta Jont és Qhorint.

Mert Melisandre rakott kettejükre 1-1 karperecet, amivel felcserélődött a kinézetük, így mindenki azt hitte,h Mance égett meg. És mikor azt a hírt kapták,h Ramsay elvette Aryát (aki ugyebár Jeyne), akkor Mance Winterfellbe ment énekesnek álcázba magát 6 nővel,h megszöktessék Aryát.

De úgy néz ki,h ez is teljesen kimarad, mivel Mance meghalt.

2015. máj. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondják, a könyvben nem őt ''kapta el'' Ramsay, csak összevonták a szerepeket az időigény miatt.


Amúgy meg az a meglepő számomra, hogy rengetegen azt hiszik, hogy ez megerőszakolás volt. Abban az időben kötelező volt elhálni a házasságot...ha akarja a nő, ha nem.(az más kérdés hogy Tyrion nem élt vele, mert ő mást szeretett, meg sajnálta Sansa-t) Ez a kötelességük volt. Ebben az volt a durva csak, hogy Theon-al végignézette az egészet.

2015. máj. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kötelező elhálni a nászt, mert akkor érvényes a házasság. Azonban van olyan, hogy családon belüli erőszak... Ha a feleség nem akar intim kapcsolatot és a férj ráerőszakolja magát akkor azt igenis nemi erőszaknak hívják és fel lehet jelenteni. :) Minden erőszak amibe a másik fél nem egyezik bele önként.
2015. máj. 20. 14:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy a mi világunkban sem volt régen túl soka joga, beleszólása a dolgokba a nőknek. Az ASOIAF/Trónok harca világában is a legtöbb kb. egy eszköz, akikkel az apjuk üzletel.
2015. máj. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Értem kérdező, de te a mai világról beszélsz...én meg a középkoriról.

Cersei hányszor mesélt róla hogy Robert bortól bűzve mászott rá és tette magáéve, pedig ő nem akarta? Rengetegszer...

2015. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Kötelező elhálni a nászt, mert akkor érvényes a házasság. Azonban van olyan, hogy családon belüli erőszak..."


A 21. században van, de egy középkori szintű világban (mint a Trónok harca világa, ami ráadásul FIKCIÓ) kiröhögtek volna téged ha ezzel állsz eléjük, akármilyen kegyetlenség amit műveltek. Ezt fogd fel.


Az meg külön érdekes hogy emberek hullanak mint a legyek (+ kezek, lábak, péniszek), kisgyerekek égnek halálra (amikor pl. Theon elfoglalta Derest) de egy túlérzékeny ember (se itt se máshol) nem írta hogy "Ez annyira durva, hogy nem tudom elhinni O.o".

Nincs semmilyen megerőszakolós fétisem de hadd ábrázolják már a készítők azt a világot teljes valójában. (Sőt, örülj hogy Theon nem "készítette elő" mint a könyvben)

2015. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Persze, világos, de ez akkor is nemi erőszak :D
2015. máj. 21. 08:39
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja nekem egyébként nincs problémám azzal, hogy így csinálták a sorozatot, én csak egy egyszerű kérdést tettem fel. Szeretem a sorozatot ezzel és minden mással együtt.
2015. máj. 21. 08:40
 10/10 anonim válasza:
100%
Karakteridegen lett volna Ramsey-től, ha nem erőszakolja meg.
2015. máj. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!