Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kérlek mondanátok tudományos...

Kérlek mondanátok tudományos filmeket a világűrről? (Például Apollo 13, Gravitáció, Pandorum, Alien 1)

Figyelt kérdés
Mindenképpen olyan film érdekelne ami tudományos szempontból közelíti meg a világűr és az űrhajóink felépítését és fizikáját. Az Apollo 13 példája a legtökéletesebb számomra mert ott egy űrhajó balesetét feldolgozva ismerteti meg a nézővel, hogyan működnek a berendezéseink és maga a világűr. Kérlek segítsetek.

2015. jún. 7. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2001: Űrodüsszeia
2015. jún. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Interstellar, Europa report és esetleg az Apollo 18
2015. jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezek mind játékfilmek, aminek alapvető célja a szórakoztatás, nem pedig a tudományos ismeretterjesztés.


Amiket felsoroltál, azok közül az Apolló 13 egy kivételesen jó film. A Gravitáció viszont noha látványos, tudományos szempontból egy kalap kakkanat. Az Alien sorozat pedig bár baromi jó, nyilván semmi köze a tudományhoz.


Az Interstellar-t sokan dicsérik, én még nem láttam.


Nekem a kedvenc kis költségvetésű sci-fim, ami ráadásul tudományos szempontból is rendben van, a Hold. Mondjuk űrhajó az pont nincs benne, csak egy holdbázis.

[link]


Ha lapozgatod az IMDB-t akkor rá lehet akadni azért jó dolgokra. Ezek persze javarészt dokumentumfilmek:

[link]

[link]

2015. jún. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A mindenség elmélete, Interstaller, Prometheus
2015. jún. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!