Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Orange Is The New Black-et...

Az Orange Is The New Black-et tervezik magyar szinkronnal?

Figyelt kérdés
Mert nekem feláll a szőr a hátamon a feliratoktól...

2015. jún. 14. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tervezik.
2015. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 savanyújóska ***** válasza:
Pedig szerintem jobban jársz velük (kivéve, ha borzalmasak/nem fedik az eredetit akkor nyilván nem), de én például szeretem őket, mert nagyon sok minden csak eredeti nyelven jön át. Pl. Trónok harca akcentusok, vagy Jack Sparrow hangja (bár az övé magyarul is kifejezetten jó).
2015. jún. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Animációs filmeket tudnak jól szinkronizálni, a sorozatok 90+ százalékánál a magyar szinkron csak rontani tud rajta. Eltűnik az eredeti szöveg, félrefordítják, jeleneteket vágnak ki, beteszik olyan sávba amiben adható és nem nézik elegen majd kaszálják 1-2 évad után miközben az USA-ban megy tovább.


A szinkron ezen kívül elveszi az élvezhetőséget, a színészek eredeti hangját, stílusát, az akcentust, a történet érthetőségét, a szlenget, a belső poénokat, és a távolságérzetet is mert minden hang egy steril dobozból szól ahol felveszik.


Ehhez képest a feliratolvasást csak meg kell szokni, és még ragad rád egy kis nyelvtudás is, de minimum szókincs.

2015. jún. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

A feliratozs miatt nem tudsza képerynőre koncentrálni, lemaradsz a nagyobb sebességű akciókról és a finomabb gesztusokról.


A szinkronhangok éppenhogy javítanak az eredeti béna hangon, mert kiválogathatom az archoz "illő" hangot - amúgyis a hangok legnagyobb része utómunka, nem a helyszínen veszik fel.


Egy jó szinkron pedig éppenhogy megmenti az elavult, lokális, lefordíthatatlan, vagy túl szűk csoport által ismert poénokat, gageket.


És azt még meg sem említettük, hogy az eredeti hangok gyakran nem artikulálnak, csak érthetetlenül morognak valamit.

2015. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
36%
ajánlom hogy ne csináljanak!!!!! eléggé lerontaná...mint ahogy a Gossip Girl-t vagy a Pretty Little Liars-t. Mellesleg en "sorozatfuggo" vagyok, de kizarolag csak angolul nezem oket, es szinte minden angol tudasomat ennek koszonhetem. a kiejtesemet is... a sulimban eleg gyenge az angol oktatas, epp arra volt eleg hogy a nyelvtant megtanuljam...8.-ban leraktam a kozepfokot, es lassan mar a felsofokot tervezem (most 10.-es vagyok).... szoval eleg hasznos ha nem magyarul nezed a sorozatokat!:)
2015. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem, mert Magyarországon nincs Netflix
2015. jún. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja , hogy ezt a Netflix csinalja? :D
2015. jún. 19. 19:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó válaszoló írta, nem tervezik, a Netflix itthoni hiánya miatt. Mondjuk nem is ajánlom, hogy leszinkronizálják ezt a sorit magyarra, mert úgyis csak el lenne szúrva, és az nem lenne jó.
2017. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!