Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok? Trónok harca...

Mit gondoltok? Trónok harca ötödik évad utolsó rész, csak akkor olvasd tovább ha láttad.

Figyelt kérdés
Spoiler!!! Szerintetek mi lesz Havas Jonnal, remélem nem itt ér véget neki a sorozat, mert északon szinte ő az egyetlen kulcsfigura... Vajon tényleg visszahozza a halálból a vörös boszorkány?

2015. jún. 15. 10:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Illetve azt kihagytam, hogy mi a véleményetek Ollyról.. igaz hogy egy kissrác de nem tudnám sajnálni ha ezek után megölnék a white walkerek..
2015. jún. 15. 10:54
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Van erre több elképzelés is:

-nem halálosak a sérülései és meggyógyul

-Melisandre életben tartja

-a farkasba wargol

Nem hiszem,hogy ennyi lenne neki, mivel ő az egyik fő-főszereplő.

2015. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A könyvben eredetileg nem Olly és nem is Alliser Thorne tervelték ezt ki, hanem Bowen Marsh, aki sztem a sorozatból kimaradt. Érthető,h Jon ellen fordultak. Az Őrségnek nem kellene foglalkoznia a királyság dolgaival, de Jon segített Stannisnek. A vadak az ellenségek, de Jon beengedte őket, plusz eteti őket és földet akar adni nekik, plusz előtte egy ideig velük nyomult.
2015. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De ők nem látták azt amit Havasék Rideghonban.. Ha látták volna talán belátták volna hogy tényleg csak úgy van esélyük ha összefognak..

Mindenesetre elég durva húzás volt a rendezőkről Olly-t belekeverni, de ez a trónok harca szóval meg sem lepődöm, bármi megtörténhet.

Első válaszoló, hát eléggé úgy nézett ki a Jon mint aki meghal.. szíven is szúrták ha jól láttam..

2015. jún. 15. 11:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét válaszoló én voltam. A könyvben is annyi volt említve,hogy kapott néhány szúrást. És élőben még nem láttam ilyet :D és nem is értek hozzá,de sztem ha valakit szíven szúrnak,akkor az egyből kidől és meghal, nempedig lassan elborul és mutatják,ahogy az élet lassan kiszáll belőle.
2015. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ó értem :D hát csak az olly szúrása eléggé úgy látszódott h a szívére ment, de akkor nem:) hát csak szálljon ki belőle az élet, jöjjön a vörös boszorkány aztán mentse meg :D és így lenne egy sokak által utált karakterből a hős Melisandre aki visszahozza a sokak által kedvelt Jon Snowot :D remélem így lesz :)
2015. jún. 15. 11:43
 7/13 A kérdező kommentje:
Na elírtam :D Hát csak NE szálljon ki belőle az élet :)
2015. jún. 15. 11:47
 8/13 anonim ***** válasza:

"De ők nem látták azt amit Havasék Rideghonban.. "

Ööö... Jon legyakott két zombivá vált fekete testvért megmentve Jeor Mormont, az akkori parancsnok életét. Meg hát ott volt ugye a támadás az Elsők Öklénél, elvileg azt is túlélték néhányan. Szóval szerintem valami halvány segédfogalmuk csak van.


"mert északon szinte ő az egyetlen kulcsfigura... " Kicsit északabbra ott van még Bran is, sőt amikor legutóbb láttuk őket, Rickon és Osha is arrafelé bócorgott.


Tény és való, hogy a könyvben csak annyi szerepel, hogy kap néhány szúrást. Az, hogy ezek milyen súlyos sérülést okoznak, egyáltalán életben van-e még Jon az nem derül ki. (Aztán lehet, hogy a sorozat készítői a könyv előtt járnak ebben is.)


Nem tudom, miért kellett az első választ lepontozni, ez a három... izé négy legnépszerűbb teória jelenleg:

- nem halt meg

- vargolt (bár a sorozatban a varg képességei nem hangsúlyosak)

- a myr-i Thoros óta tudjuk, hogy a vörös papok vissza tudnak hozni embereket a túloldalról (szintén nem kapott nagyobb hangsúlyt)

- felélesztik a mások (bár ahhoz meg a Fal rossz oldalán van)

2015. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztam le :)

A kulcsfigurát úgy értem, hogy a mások ellen csatában, de teljesen igazad van.

Igaz látták a másokat, de Rideghonban derült ki igazából hogy mekkora sereggel van dolguk.

2015. jún. 15. 11:56
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

{spoileres]


Szerintem, egyrészt, nem véletlen volt még benne az évadzáróban, hogy Melisandre visszatért a Fekete Várhoz. A könyvben el sem ment a várból, a Selyse-szel és Shireen-nel. Ráadásul, G.R.R.M.-nek köszönhetően azt a spoilert is tudjuk a 6. könyvel kapcsolatban, hogy ott is ugyanaz lesz a hercegnő sorsa, mint a sorozatban. Vagyis, valamiféleképp ez lehet a kulcsa Jon feltámadásának (Királyi vér, hogy a sárkány feléledjen? Esetleg Targaryen?). :)


A másik, hogy egy sorozatos spoiler is van a következő évadból, ugyanis azt nyilatkozták, hogy Jon vargolni fog, vagyis pár jelenetben Szellem szemén keresztül látjuk majd az eseményeket. És így elég valószínűtlen, hogy Kit Haringtont csak pár szinkron jelenet erejéig fogják visszahívni a munkálatokba, pláne, hogy a főbb karakterek közé tartozik. Elég nagy sansza van, hogy feltámad (de mondhatnám úgy is, hogy keveset tennék rá, hogy kiírják a sztoriból). Esetleg Szellem testéből 'alkotja őt újjá' Mel (Sóból és füstből...hm). :)

2015. jún. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!