Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért zárkózik el az amerikai...

Miért zárkózik el az amerikai filmipar a nézőktől?

Figyelt kérdés

Rajongói levélben elküldtem egy ötletemet az egyik nagy filmgyártó cégnek (a levelem konkrétan leírtam, hogy semmi anyagi érdek nem vezérel, ill. csak "rajongói" levél), ezt a választ kaptam (A cég nevét privátban tudom leírni.).:


"Dear XY,

We are writing in reply to the message you sent to (e-mail address) on (date).


Please be advised that it is the policy of (name of corporation) Film Corporation ("name of corporation") and its affiliated companies not to accept unsolicited stories, screenplays, treatments or similar materials unless submitted by an authorized literary agent, who is a signatory to the Writers Guild of America Basic Agreement, and who is known by the intended recipient at (name of corporation). We have accordingly deleted your message, unread, and ask you not to send any further messages or materials to (e-mail address) or anyone else at (name of corporation), either electronically or by conventional methods, unless you can satisfy the criteria stated in the preceding sentence. (If you sent similar messages to any individual (name of corporation) executives, those will also be deleted, unread.)


We thank you for thinking of (name of corporation) and wish you well with your future endeavors.


Thank you,

(name of corporation) Customer Care"


Mi ez a "Writers Guild of America Basic Agreement"?


És kik ezek az "authorized literary agent"?



2015. jún. 15. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Az írók szakszervezetéről van szó, illetve jogosult/felhatalmazott ügynökökről. Csak tőlük fogadhatnak el ötleteket, forgatókönyveket, satöbbit; részben törvényi, részben belső szabályzati okok miatt.
2015. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hasonló létezik Magyarországon is?


A "Writers Guild of America Basic Agreement", ha jól látom, egy 624 oldalas dokumentum.


[link]


Miért is van erre szükség? Ez egy "belső szűrő" a "téves" ideológiák ellen?


Az oroszoknak is van hasonló?

2015. jún. 15. 15:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a magyar film- és sorozatipar túlnyomó része nem piaci alapokon nyugszik, hanem állami támogatásból készül. (Talán az egyedüli kivétel az HBO sorozatai, mert az RTL vagy a TV2 támogatásával készült filmeket is csak részben finanszírozzák a csatornák anyacégei, napi szappanoperákon kívül pedig csak szökőévenként gyártanak sorozatot a kereskedelmi tévék) Emiatt a mi helyzetünk eleve nem összehasonlítható az amerikaival, ahol a WGA érdekvédelmi szakszervezetként működik. Náluk ennek sokkal nagyobb hagyománya van és ezek a szervezetek a legtöbb esetben valóban a tagok érdekeit nézik, ellentétben például a magyar kamarákkal, amik csak pénzgyűjtő helyek. Az 50-es években volt politikai (oroszellenes) színezete is a dolognak, de ez mára eltűnt. A mai orosz helyzetről nem tudok beszámolni, bár a jelenlegi politikai helyzetből kiindulva náluk nem piaci alapokon működik a szórakoztatóipar.
2015. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

És ezért zárkóznak el a nézőktől?


Hagyománya van az elzárkózásnak az USA-ban, értem, érdekes.


Mondjuk ki az amerikai filmeket intézményesített, államilag hitelesített ideológiájú írók álmodják meg.


Mint a Szovjetúnióban, dettó ugyanaz!

2015. jún. 15. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, nyilvan nem azert zarkoznak el, mert begyepesedett idiotak, hanem mert a multban volt ra pelda, hogy ez meg az adott nekik egy sztorit, forgatokonyvet majd kesobb filmet csinaltak belole es az eredeti iro, aki tudta bizonyitani, hogy a sztori tole szarmazik rohant a birosagra es a gatyat is leperelte roluk lopas miatt.


Ha van egy sztorid amit at szeretnel adni egy filmstudionak, akkor a megfelelo csatornakon keresztul kell eljutnod az illetekeshez es nem kozvetlen a studiot kell megcelozni.

Vedd fel a kapcsolatot az ugynokokkel, irokkal vagy a WGA-val. Talan tobbre mesz mint vadidegenkent leveleket kuldozgetni a Warnernek, vagy barmelyik is volt a nagyok kozul.


Amugy ne legyel ilyen joszivu, mert ha eroskodsz hogy csak rajongoi level es ingyen adod a sztorit lesz valaki (akinek jok az ismeretsegei) aki majd jol rafirkalja a nevet es eladja jopenzert sajatjakent.

2015. jún. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mivel?


A levéllel, amibe beleírta, hogy semmilyen anyagi, vagy más "követelése", nincs és nem is lesz a cég felé, pláne nem a levélben lévő ötletek alapján?


"a levelem konkrétan leírtam, hogy semmi anyagi érdek nem vezérel, ill. csak "rajongói" levél"


Ezzel nem lehet perelni, hiszen oda van írva eleve, hogy nincs és nem is lesz soha semmilyen "követelés".


Miért nem lehet, akkor egy egyszerűsített jogi nyilatkozat elfogadása után ötleteket elküldeni?


Továbbá, ki az a hülye, aki perre megy, miután tudja, hogy elállt a haszon, előny szerzés szándékától?


Úgy elveszítené, még ki is röhögnék, jogosan....

2015. jún. 16. 23:20
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekem, mindegy, ha jó filmet nézhetek meg, felőlem akár a házamból is kilophatják hozzá a témát.


Egy jó film sokak épülésére szolgál, ezért érdemes félredobni a kicsinyes egyéni anyagiasságot (főleg, hogy a levélbe beleírtam: "a levelem konkrétan leírtam, hogy semmi anyagi érdek nem vezérel, ill. csak "rajongói" levél").

Nem hinném, egyébként, hogy bármi jó ötletem lett volna, ill. hogy azzal az USA-ban egyetértenének.


Könnyű a jog és az anyagi érdekek mögé elbújni, amikor a nézők kirekesztése valójában nagyhatalmi érdek.

2015. jún. 16. 23:25
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ezzel nem lehet perelni" - lehet hogy Magyarorszagon nem de hidd el, itt az USAban mindennel lehet.

A cegunknek van egy szerzodese egy hotel tulajdonossal, amiben megigerte hogy xy datummal yz penzt fog fizetni a cegnek. Alairta, datumozta, nalam van az origi papir es ennek ellenere birosagon kotottunk ki vele.

Nem szamit mit irsz le, ha nekik van egy szabaly (barmilyen rosszul is nez ki egy kivulallonak) akkor ok ha torik ha szakad a szabalyt fogjak kovetni. Foleg az olyanok, akik a munkajukat kockaztatjak azzal, ha a szabalyok felett szemet hunynak. Akinek sajat tulajdonaban van a cege, az megtehet sokmindent, de aki csak ul az irodaban es olvassa a beerkezo leveleket napi 8 oraban minimalberrel, az nem fog egy picit sem elterni a szabalyoktol.

2015. jún. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én is láttam már érdekes szerződést, talán pont velem kötötték meg, tipikusan a pályázati szerződések szoktak ilyenek lenni, mert az után a megnyerés pillanatáig futnak, az ígéretek miatt, de tulajdonképpen a szerződést magát, csak a megnyerés után jópár hónappal látják először, majd annak megköttetése, megint csak a kiíró féltől függ..., magyarul nincs végső korlátja, hogy nyertes pályázatnál mikor látod a pénzedet!


Perelnek az emberek? Nem! Miért?


Mert nem szálloda, vagy cégtulajdonosok, az elnyert összeg rendszerint kisebb, egy ilyen per költségeinél.


Ezért is életszerűtlen, hogy egy "rajongó", gyakorlatilag jogalap nélkül belemenjen egy ilyen perbe...


Megértem, hogy követik a szabályokat.


Azonban, nem hiszem azt, hogy hosszú távon megéri nekik, az ilyen típusú válaszlevelek annyira romboló hatásúak a mozirajongók szemében...


Legalább adnának egy hivatalos címet, ahol az érdekvédelmi szervezetükkel fel lehet venni a kapcsolatot, ők pedig ki tudják adni a hivatalos filmügynökök elérhetőségeit.


De ilyen gyerekes levelekkel, hogy olvasatlanul töröltem, menjenek, már a csudába...


Eleve, ehhez nem elég a mesterséges intelligencia, tehát a levél, már eleve nem olvasatlan, mert élő ember elolvasta, ha ezt tudom bizonyítani, akkor perelhetek azzal, hogy félrevezetik a rajongóikat és hazudnak?

2015. jún. 17. 04:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!