Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi értelme a Snowpiercer:...

Anonymus.lány kérdése:

Mi értelme a Snowpiercer: túlélők viadala című filmnek? Többi lent

Figyelt kérdés
Nem azt kérem hogy meséljétek el a történetét. A filmet egészen odáig értem, amíg Curtis oda nem ér a mozdonyhoz. Amikor Wilford mesélni kezd neki, kiderül, hogy végig összejátszott Gilliammel. Ezt már nem értem. Mi az hogy eredetileg úgy volt megbeszélve hogy csak a baltásokig jutnak? Ha tudtak róla, akkor egyáltalán miért hagyták a lázadást? Miért pont Curtisnek kell átvennie a vezetést? Meg az is kiderül, hogy mire kellettek e gyerekek. Amikor Curtis kiszedi a kisfiút a padló alól, akkor a másik miért mászik be oda? Curtis kiabál neki hogy ne tegye, de az mintha meg se hallaná. És ugyanez volt a proteintégla készítő emberrel. Mi történt azokkal akiket elvittek? Agymosást végeztek rajtuk vagy miért viselkedtek robotként? És még egy: A kínai csávó miért akarta mindenáron kirobbantani a vonat ajtaját? Oké, olvad a hó meg minden, de azért még elég hideg van ahhoz hogy megfagyjanak. Meg minek hagynák el a vonatot? Odakint úgy sincs élelem se semmi. És a legvége, amikor felborul az egész vonat és csak a látnok lány meg a kisfiú éli túl. Mi ennek az értelme? Ha mindenki meghalt volna és kihalt volna az emberiség, oké, vége. De mit fog csinálni két gyerek a megfagyott világban élelem nélkül? Megeszik azt az egy szem jegesmedvét? Én tényleg nem értem, a végére teljesen összezavarodtam.

2015. jún. 19. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

//Ha tudtak róla, akkor egyáltalán miért hagyták a lázadást?


Wilford elmagyarázza Curtisnek, hogy az élet fenntartásához a vonaton egyensúlyra van szükség, embereknek kell meghalniuk, erre kell időnként egy lázadás. Ezenkívül ez is a kontroll része, egy irányított lázadás levezeti az indulatokat de végig kézben van tartva Wilford és Gilliam által, egy spontán lázadás pedig nem tudni hova vezetne.

Plusz az egyik forrás szerint, ha Curtis azt hiszi, hogy az emberek egy valódi lázadás révén akarják vezetővé tenni akkor valószínűbb, hogy elvállalja ezt a szerepet (amit valójában Wilford és Gilliam szánnak neki).


//Miért pont Curtisnek kell átvennie a vezetést?


Talán mert adottságainál fogva ideális vezetőnek, fiatal, erős, egészséges, karizmatikus és nem válogat az eszközökben ha a túlélésről van szó.


//Amikor Curtis kiszedi a kisfiút a padló alól, akkor a másik miért mászik be oda?


A kis termetük okán a vonaton a gyerekeket arra használják, hogy szűk helyekre beküldve és dolgoztatva őket biztosítsák a vonat gépeinek megfelelő mműködését. A kiszedett kisfiúnak feladata volt ott és az eltávolításával valami azonnal elkezd csütörtököt mondani és a másik fiú rögtön átveszi a "megmentett" srác helyét a vonat érdekében, erre nevelték.


//Mi történt azokkal akiket elvittek?

Erről nem találtam semmit. Valami plusz info arról hogyan történt?


//És még egy: A kínai csávó miért akarta mindenáron kirobbantani a vonat ajtaját?

Mert elege volt abból a rendszerből, amit a vonat képviselt és véget akart vetni neki.


//Mi ennek az értelme? Ha mindenki meghalt volna és kihalt volna az emberiség, oké, vége. De mit fog csinálni két gyerek a megfagyott világban élelem nélkül? Megeszik azt az egy szem jegesmedvét?

Mindenki spekulálhat kedvére.



Nem láttam a filmet, a válaszok forrásai:

[link]

[link]

2015. jún. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ, zöld pacsi :D
2015. jún. 30. 18:12
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Mindössze annyi a mondanivalója, hogy akármekkora szarban van az emberiség, a sárgák meg a feketék biztosan túlélik, a jegesmedvék pedig nem rontanak rájuk, mert egy jégkorszakban a folyamatos zabálástól egyfolytában jól vannak lakva.
2015. júl. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elnézést az offért, de valaki be tudná nekem linkelni azt az oldalt, ahol meg lehet nézni a teljes filmet magarul?
2015. okt. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mi történt azokkal akiket elvittek?"

A többi gyerekre gondolsz? A két legkisebbet ugye előre vitték dolgozni a mozdonyba. A többi meg ment az osztályba tanulni, mert kell oda is az utánpótlás.


"Agymosást végeztek rajtuk vagy miért viselkedtek robotként?"

Igen, mindenkinek elmagyarázták, hogy mindenkinek megvan a helye és a munkája a vonaton, hogy meglegyen az egyensúly, mert csak így éli túl az emberiség.


"Megeszik azt az egy szem jegesmedvét?"

Nem valószínű, mert szemlátomást csak mínusz pár fok lehetett, annyira azért nem fáztak - egy olyan terület lehetett ahol nem volt kemény a fagy. Ha él ott jegesmedve, akkor az is táplálkozik valamiből, tehát kell lennie más élőlényeknek is.

Egy idézet a wikiről: "A jegesmedve fő tápláléka a fóka, jóllehet általában csak a fókazsírt, a bőrt és a belsőségeket eszi meg, a húst nem." Tehát csak fókatetemeket kell keresniük és ott as hús. Vagy horgásznak egy léknél. És beköltöznek egy házikóba. :)) Képzelj el egy végződést a filmnek, bármi lehet a hegyorom mögött...

2016. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!