Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek miért nem tudom...

Szerintetek miért nem tudom beleélni magam a horrorfilmbe? Napközben (tehát nem este, éjszaka) ez lehetetlen? Anjánlanátok esetleg filmeket?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nincs rám hatással :(

Pedig tavaly, tavalyelőtt eléggé paráztam tőle, amikor ugyanígy a nyáron néztem.


2015. jún. 26. 00:26
 1/3 anonim ***** válasza:

''Napközben(tehát nem este, éjszaka)'' Köszönjük Nyilvánvaló Kapitány!:DD

Amúgy én sem élem bele magam, én mindig röhögőgörcsöt kapok, amikor egy gonosz szellem vagy démon vagy akármi megtámadja az embereket. xD

2015. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem is ez a bajom, inkább vicces, olyan gagyinak érzem, ezért nem félek én sem.

Azzal vagyok elfoglalva, hogy ez milyen gagyi, az milyen gagyi szellem, stb.

2015. jún. 28. 11:41
 3/3 Unari ***** válasza:

Azért mert hiányzik belőled az empátia, vagy legalább is nem az erősséged. Nem tudod mások helyzetébe képzelni magad, úgy hogy mások érzéseit teljes mélységben megéld. Sírtál már filmen úgy hogy nem tudtál neki gátat vetni? A fantáziád is fako. Ez összeadódik. A horrorfilmek mindenkire hatnak. A félelmet, empátiát, undort, pánikot erősitik az emberben, adrenalint szabadít fel. Ettől van az a kettős érzés, hogy nem nézek oda de nem is hagyom abba. Lényegtelen mikor nézed meg. A külső hatások legfeljebb csak felerősítik az élményt, de nem befolyásolja azt hogy bele tudod-e élni magad.

Szerintem te az a fajta ember vagy aki inkább racionálisan, és logikusan szemléli a világot. Sokan vannak így. Haveri körömben is nem egy. ilyen mondatokkal: (bazze mekkora gagyi a Gyűrűk ura. Beszélő fák meg minden.) Inkább nézel vígjátékot, mert szórakoztat, mert akármilyen más filmben (kaland, fantasy, akció) inkább meglátod a valóságtól elrugaszkodott jeleneteket, minthogy élvezd az egész filmet.

Nézd meg ezeket: Titkok kulcsa, Halálsoron, Viharsziget, tükrök.

Ezek nem látványra gyúrt horrorfilmek inkább pszihotrillerek. Empátia nélkül ezeket unalmasnak, vagy nyálasnak, vagy egyszer nézősnek fogod találni. Ellenkező esetben elgondolkodtatónak, ütősnek, érzelmesnek.

Logikus dráma pedig: Őslakó.

Egyetlen szobában játszódik a film, dráma jellegénél fogva mégsem az empátiára, inkább a logikára épít, melyben a teóriák erősen szemben állnak fantáziával, hittel, stb. Tetszeni fog ha racionális gondolkodású vagy.

Most leszögezem. Okfejtésem feltevés. Eszembe se jutott analizálni téged. Megbántani meg végképp nem. Ez csak egy irány amit felvetettem, hátha tudsz vele azonosulni és egy kicsit közelebbinek érezni a megoldást.

2015. szept. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!