Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem lenne jó újra leforgatni...

Nem lenne jó újra leforgatni a Star Wars: A Jedi visszatér című filmet?

Figyelt kérdés

Már látom a lelki szemeim előtt a konzervatív rajongók válaszát:


"NEM! Az egy klasszikus, úgy kell hagyni..stb"


Igen, ezek ők. Én viszont nem a régi Star Wars filmeken nőttem fel, és most, ahogy a Baljós árnyaktól kezdve visszanéztem a sorozatot, az jutott eszembe, hogy ráférne egy alapos remake. Például az elején, azok a különös lények egyszerűen nevettségesen néznek ki. Annyira látszik, hogy gumi az egész, meg jelmez... Számomra ez a látvány rovására ment. A mai technológiával ezt is jobban meg lehetne oldani. Szóval véleményem szerint jó lenne leforgatni újra ezt a részt, de akkor már a 4-5. részekre is ráférne egy leporolás.


Még valami: Külön örülök, hogy a Jedi visszatér utolsó jelenetében abban a verzióban, ami nekem van meg, Hayden Christensen játszotta Anakint. Nekem ugyanis ő az igazi Anakin. :D



2015. júl. 18. 22:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
sic transit gloria mundi :(
2015. júl. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
47%

Nem hiszem hogy anyagilag megérné.


Szerintem egyébként a Baljós árnyakban is elég sok gagyi lény van, a többi részből már kihagyták szerencsére őket.


Én más véleményen vagyok: biztos régimódi hozzáállás, de ez a mennyiségű animáció nekem már sok, szívesebben nézek maszkokat és igazi díszleteket.


Összefoglalva: szerintem egyformán rossz mindkét trilógia :D

2015. júl. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Lukács már így is annyi verziót kinyomott az alfelén mindegyikből, hogy ihaj. Egyik szebb, mint a másik.
2015. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

A 2. és 3. válaszolónak köszi a választ. Na ja, a Baljós árnyak is vitatható, a 90-es évek legvégén készítették. Bár az effektekben messze felülmúlja a klasszikus trillógiát.


Technikailag szerintem a 2. és a 3. rész a legjobb, de ez nem is csoda, hiszen azok 21. századi filmek.

2015. júl. 18. 22:33
 5/21 anonim ***** válasza:

A gond inkább ott van, hogy a színészek legtöbbje már igencsak megöregedett, páran nem is élnek.

Aztán ha a látvány szebb is lenne, hiába, valahogy mindenki az eredeti karaktereket ismeri, valahogy én se tudnám elképzelni, hogy más játssza a szerepeket, annyira összeforrtak a színészekkel.


Amúgy remake addig biztos nem lesz míg most emgint jön az újabb három rész, bár ez már esélyes hogy csak a pénz miatt, és sose lesz belőle olyan klasszikus mint az eddigi filmekből.

2015. júl. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ha esetleg ugyanezt a filmet leforgatnák mégegyszer, - amire szinte semmi esélyt nem látok, főleg most - nem hiszem, hogy az új színészek elsődleges célja az lenne, hogy felülmúlják a régieket. Sőt magának az esetleges remake-nek sem lehetne célja, hogy jobb legyen mint az előző, bár ki tudja, bármi megtörténhet. A project elsődleges célja szerintem az lehetne, hogy ugyanazt a filmet modern köntösben is bemutassák a közönségnek. Ettől akár a klasszikus film prioritása is nyugodtan megmaradhatna. :D
2015. júl. 18. 22:53
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, a te gondolatmenetedet követve a létező összes filmet, rajzfilmet, koncertfelvételt újra kéne forgatni - kb. háromévente.


Marhaság.

2015. júl. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ami eddig született ilyen régi film ujrafeldolgozás valahogy mindig az lett a vége, hogy közel sem volt az eredetihez, hiába a látvány, sajnos nem igen jöttek rá, hogy nem csak az kell egy filmbe, hogy hogy néz ki, hanem valami tartalom is.
2015. júl. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Nem tartom magam konzervatív rajongónak, '95-ben születtem, de így is az eredeti trilógiát láttam először. Aztán az előzménytrilógiát moziban, az első moziélményeim, ezen a 6 filmen nőttem fel, szeretem mindet, habár az EpI és EpII nem különösebben a kedvencem.

A kérdésre visszatérve, ezek a filmek nem kizárólag a látványról szólnak, a történet és a színészi játék, a hangulat az eredeti trilógia fontos részei és mindez elveszne egy remake-ben. Oka van annak, hogy az ilyen klasszikusokat nem forgatják újra. A 2001 Űrodisszeát is meg lehetne csinálni sokkal jobb látvánnyal, de a régi filmnek lelke volt, mondanivalója, ami biztosan elveszne.

Mellesleg a Star Wars pont azok közé a filmek közé tartozik amik kifejezetten jól öregednek, pláne, hogy Lucas kb. 10 évente felújította őket.

Még egyszer mondom, fontos a látvány de nem minden és ez be is bizonyosodott pl. a Klónok támadásánál.

Annak meg őszintén mi értelme lenne, ha újraforgatnának ugyanazokat a jeleneteket ugyanúgy csak vadidegen színészekkel?

Szoktam vitatkozni azokkal, akik szerint szentségtörés volt beletenni plusz jeleneteket az eredeti trilógiába másokat pedig megváltoztatni, szerintem ugyanis a legtöbb kifejezetten jól sült el. Kivéve azt amit felhoztál példának. A történet szempontjából ugyanis nonszensz, hogy a fiatal Anakin jelenjen meg szellemként. Darth Vader újra Anakin lett, amikor ledobta az Uralkodót abba az aknába, ergo Anakinként halt meg, az eredeti Sebastian Shaw alakította Anakint igenis ott kellett volna hagyni. Ennyi erővel cseréljék le Alec Guinnes-t is Ewan McGregor-ra, nem?

Plusz jó tanács: a Star Wars filmeket ezért nem kell 1-2-3-4-5-6 sorrendben nézni, hanem 4-5-6-1-2-3.

2015. júl. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
8-asnak teljesen igaza van, az utóbbi évekből talán ha 2 remake-t tudnék mondani, ami megütötte az eredetije szintjét. Legutóbb a Total Recall volt nekem hatalmas csalódás. Oké szép látványvilágot hoztak össze, de olyan blőd forgatókönyvvel, hogy fájdalmas volt végigülni, pedig az eredetit nagyon szerettem.
2015. júl. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!