Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sons of Anarchy vagy Breaking...

Sons of Anarchy vagy Breaking Bad?

Figyelt kérdés

A Breaking Bad-et láttam és ahhoz szeretném viszonyítani a Sons of Anarchy-t. Mennyire jó? Csak mert a Breaking Bad sztem zseniális.

Esetleg valami jó kis dráma sorozat?

U.I.: True Detective-et láttam.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 8. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, a BB és SOA eléggé különböző sorozat. A BB egy relatíve lassú folyású, kevesebb karaktert mozgató, maximum néhány karakterre fókuszáló sorozat. A SOA meg ugye egy motorosbanda tevékenységét dolgozza fel így jóval pörgősebb, több karaktert mozgat meg, sokszor több szálat is. Viszont nyilván a BB-nél sokkal mélyebb karakterkidolgozást kapsz.


Személy szerint én jobban szerettem a SOA-t, nekem a BB második évadában voltak olyan részek ahol kissé szenvedtem. Jó, a SOA végén meg elkezdett idegesíteni, hogy bármi jó történik velük, azt azonnal megtorolja a sorozat egy hatalmas adag shitstormmal :D De alapvetően én jobban szórakoztam SOA-n mégha a BB utolsó évada tényleg zseniális is volt.



egy pár személyes kiemelt:

- Treme: a nagybetűs realista dráma, nincsenek óriási rejtélyek, hulló emberi végtagok, viszont nagyon jó karakterekkel dolgozik, abszolút realisztikus történetvezetéssel. Nem túl gyors sorozat és nem való mindenkinek, de szerintem az egyik legjobb dráma amit valaha láttam.

-The wire: ugyanaz csinálta mint a Treme-t kb.ugyanaz igaz erre, is csak míg a Treme a Katrina hurikán utáni New Orleans-ról szól, addig a Wire Baltimore drgügyleteivel, feketékkel, drogosokkal és a különböző hivatalos szervek "táncáról" szól.

-Twin Peaks:1990-91-es sorozat aminek a fórumai máig pörögnek, azt hiszem ez mindent elmond. David Lynch zseniális és őrült, néhány résztől agyfaszt kaptam :). Egyedi hangulata van, nem a legpörgősebb sorozat, de hasonló sorozat nem nagyon készült az elmúlt 25 évben

-Walking Dead: posztapokaliptikus sorozat, ami nem szimpla zombis sorozat, sokkal erősebb karakterdrámában, mint zombihentelésben. Egészen pörgős, vannak benne gyengébb részek, de az egyik legjobb jelenleg futó dráma


Drámák amit érdemes megnézni:

-Battlestar Galactica (sci-fi, de igazából nincs túl sok sci-fi elem benne)

-Boardwalk Empire (ez is lassabb folyású, 1920-évek szesztilalma idején játszódó gengsztersorozat)

-Broen (dán-svéd nyomozós sorozat, egy évad-egy ügy felállásban, szal nem NCIS stílus)

-Daybreak: 13 rész sci-fi beütéssel, főszereplő újraéli napot, ahol reggel le akarják tartóztatni egy olyan gyilkosságért amit el sem követett. Ja, és a sérüléseit viszi át a következő napra, nem gyógyul fel belőle amikor újraindul a nap.

-Deadwood: 1800-as évek westernvilága+Timothy Olyphant :). Ezzel kb mindent elmondtam :D

-Homeland: Terrorizmus elleni harc, az első évad igencsak jó (Claire Denes + Damian Lewis zseniális), a 2. kevésbé, de a 3. évad megint magára talált.

-Luther: sorozatgyilkosos nyomozós, rövid, de pörgős angol évadokkal, általában egy rész-egy ügy.

-Southland: járőr zsaruk mindennapi viszontagságairól, egy elég szar környéken. Nem egy világmegváltó sorozat, de pörgős, szórakoztató sorozat.


Ennyi elég lesz egyelőre vagy mondjak még? :D

2015. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyik legjobbat kihagytad, a Dextert. Hasonló mint a BB, valamiben még jobb is, bár tény rettenetes vége lett.
2015. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jogos, tényleg átugrottam amikor néztem a "kis" táblázatomban,hogy mit ajánljak, de még tudnék ugyanennyit mondani, + még vannak azok is amik szintén zseniálisnak/jónak mondanak, de szégyenszemre nem láttam őket még (pl. The Sopranos,24,The Shield):).


Szóval, a Dexter is jó, de kb. csak az 5.évadig. Addig egészen kiemelkedett a tömegből, csak hogy az utolsó 2 évaddal lerontsa magát egy gyenge közepessé. Személyes fájdalmam a vége, sokkal többet ki lehetett volna hozni az utolsó évadból.


Az alapfelállása elég formabontó tulajdonképp a "gonosz" szemszögéből látjuk az egészet, aki úgy sorozatgyilkol, hogy csak rossz embereket öl meg. Michael C. Hall a főszerepben zseniális, nagyon jól hozza a kvázi érzelemmentes funkcionális pszichopatát :D.

2015. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dexter Személyisége szerintem végig rohadt jó volt, viszont tény hogy az utolsó évadokra a történet miatt nem sok emlékezetes dolog történt. :D
2015. aug. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Két kedvenc sorozatom, ha a BB tetszett, akkor biztos hogy SoA is tetszeni fog. Nálam is BB a leg-leg, mindent hozzá viszonyítottam, szerintem nagyon jó drámák készülnek mostanság, van, ami megüti a mércét, nálam az ez a négy sorozat:

The Killing, Hannibal, Banshee, Sense8

Amik még nagyon jó drámák, ajánlom: Dexter, Fargo, Homeland, The Fall, Broadchurch, The Leftovers, Bates Motel, Daredevil, Kingdom, Ray Donovan, Bloodline, Happy Valley, Rectify

2015. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kovács János Szal. ***** válasza:

A Breaking Bad mindent üt nálam: kiváló ötletből készítettek egy jó sorozatot, nem túl ismert szereplőgárdával. Ja, és nem a legtöbb pénzből, mivel ez nem HBO sorozat.


A SOA nekem annyira nem tetszett, sok nagyon elrugaszkodott elem volt benne és az állandó értelmetlen erőszak, brutalitás is kiábrándító volt.

2015. aug. 13. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!