Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Jasper egy csomószor beveti a...

Jasper egy csomószor beveti a hangulatmódosító képességét Bellán pedig rá nem hatnak a vámpírok képességei. Akkor az övé miért?

Figyelt kérdés

2015. aug. 10. 13:07
 1/6 Nateiko válasza:

Hat ez tenyleg egy nagyon jo kerdes. De ha belegondolsz Alice is latja a jovojet, persze az egeszen mas termeszetu kepesseg. Mondjuk azt soha nem emlitette a konyv hogy ez egy illuzionista kepesseg, miszerint csak egyfajta latszaterzest kelt Jasper, vagy tenyleg hormonalis, idegi szinten kelt erzelmeket. Ha az utobbi, akkor szerintem emiatt kepes ra. Habar ez az elmelet csak az emberekre tud vonatkozni, hisz a vampiroknak ugyebar nincs verkeringesuk. Idegek szerintem kellene hogy legyenek, mert valahogy megiscsak mozogni kell, nem?


Igazsagszerint ez pont egy olyan kerdes, amire szerintem nem sokan gondolnanak, legalabbis nem olyanok akik elitelik, es utaljak a konyvet. En szemely szerint a hasonlokat nem nagyon szurtam ki, mert #TeamCarlisle vagyok, de orulok, hogy te vetted a faradsagot, es ilyeneken gondolkodtal.:)

2015. aug. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez benne volt a könyvben:

– Csak bizonyos esetekben működik – mondtam. – Az agyam tulajdonképpen… magánterület. De ettől Jasper még befolyásolhatja a hangulatom, és Alice is láthatja a jövőmet.

– Tisztán mentális védelem – bólintott önmagának Eleazar. – Körülhatárolt, de erős.


Egyébként több területen is értelmetlen a történet, az írónő saját fantáziája több helyen is megcsúszik.

2015. aug. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a részlet "Stephenie Meyer - A Twilight világa hitelesen, színesen" című könyvéből:


Kérdés: Hogy lehet az, hogy Alice és Jasper természetfeletti képességei Bellán is működnek, Edwardé, Aróé,Jane-é,Alec-é, Chelsea-é és Heidié viszont nem?

Válasz: Bellát olyan pajzs védi, amely csak az elméjét képes leárnyékolni. Edward és Aro így nem tud olvasni a gondolataiban, és mivel Jane, Alec, Chelsea és Heidi képességei is a célszemély fejében fejti ki hatásukat, ők is tehetetlenek a mentális páncéllal szemben. Jane-nel szemben, aki nem áldozata testében vált ki kínt, hanem csupán elméjében kelti a fájdalom illúzióját, Jasper tényleg a testet manipulálja: lelassítja a pulzust és megemeli az endorfinszintet, ha például meg akar nyugtatni valakit, vagy éppen ellenkezőleg, felgyorsítja a szívverést és adrenalint pumpál a vérbe, ha fel akarja izgatni áldozatát. Alice szintén az elmén kívül, a lehetséges valóságok birodalmában dolgozik. Nem látja a döntések mögött húzódó gondolatokat, csak azok kimenetelét.

2015. aug. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hm, viszont akkor a vámpírok érzéseit hogyan befolyásolja Jasper? Ez tényleg egy hiba. De egyik könyv sem tökéletes! Én nem rég olvastam ki, imádom.♥
2015. aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vámpíroknál talán a mérget irányitja ami a testükben van.
2015. aug. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az Alkonyat vámpírjainak az ereiben a vér méreggé vált, és Jasper azt irányítja náluk
2015. dec. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!