Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudtok olyan koreai doramát /...

Tudtok olyan koreai doramát / filmet amit nem jó pasikkal akarnak eladni hanem csak jó izgalmas történettel? Vagy maradjak japán doramáknák, mert a koreaiak csak nőknek készülnek?

Figyelt kérdés

A japános chrunchyrollon a legnépszerűbb drámák pl bejönnek, de ha jól látom a koreai dorama rajongók a viki.comon kb mind nők, és ami sorozat ott elől van mind tele van fanservizzel, pl zuhanyzó férfiak, jó pasik vannak, pedig néha olvasok befutott koreai színésznőkről is, de a viki.comon legnépszerűbb sorozatok között úgy látom ha szerepelnek is, nem ők kapják a főszerepet.

Tehát olyan koreai doramákat írjatok ha kérhetem amiben nagyon jó izgalmas a történet, és nincs fanservice férfiakkal (nőkkel lehet azt nem bánom :3 ... de nem kötelező ) ... koreában gondolom nem csak nők néznek hazai sorozatot, gondolom csak nyugaton alakult így valamiért.



2015. aug. 17. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nemcsak nőknek készülnek,koreában még a férfiak is nézik őket,itt Magyarországon inkább mi nők vagyunk többségben akik nézik,ebben igazad van,de azért pár férfi itt is nêzi.Sajnos/nem sajnos a jó pasi és a zuhanyzós jelenet szinte alapkövetelmény,de van olyan sorozat,ahol a főszereplő férfi kövér pl:That fool.Vagy kissé öreg Beethoven virus,prime minister and i stb.A történelmi sorozatokat is ajánlom,ott nincs szerintem zuhanyzós jelenet.Talán a tree days is ilyen sorozat,az még krimi is.
2015. aug. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

" Nemcsak nőknek készülnek,koreában még a férfiak is nézik őket,itt Magyarországon inkább mi nők vagyunk többségben "


Igen, pont emiatt a kérdés, mert emiatt az olyan művek amik engem érdekelhetnek jobban, lehet hogy koreában sikeresek, de nyugaton fű alatt maradnak.

Tényleg, nincs valahol konkrét koreai tvs nézettségi toplista? Mozifilmeknél is mindig elégedetlenkedtem hogy azt itt kiadott/felkapott keleti filmek mindig ilyen horrorisztikusak, aztán manapság a box office toplista (melyik filmet néztek adott országban legtöbben) alapján nézek keleti filmeket azóta több olyat találok ami tetszik, talán sorozatokat is úgy kéne néznem hogy ott mit néznek legtöbben.

2015. aug. 18. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért sok olyan sorozat van, amit nem a férfi főszereplő jóképűségével próbálnak eladni, ugyanakkor nem fogsz nagyon olyat találni, amiben nem helyes pasik vannak. Viszont - ahogy legalábbis én látom -, nem viszik annyira túlzásba a fan service-t. Persze, a legtöbb doramában van zuhanyzós jelenet, de ez max. egyetlen 20 másodperces jelent, ami nem olyan vészes. Az iskolás, fiatalosabb doramák már másak (pl. Boys Over Flowers, Flower Boy Ramyun Shop), azokat férfiaknak nem ajánlom. :D


"de a viki.comon legnépszerűbb sorozatok között úgy látom ha szerepelnek is, nem ők kapják a főszerepet. "

Ez így nem igaz, a koreai doramáknak szinte mindig két főszereplője van, egy férfi és egy nő, és ez a két szerep általában egyenrangú.


Itt van pár cím, amikben nem kifejezetten a szexi főszereplő a lényeg:

Gap Dong, 49 Days, Empire Of Gold, Late Night Restaurant/Midnight Diner, A Gentleman's Dignity, Take Care Of The Young Lady (ebben például pont a nő a szexi, gazdag, minden-pasi-álma karakter), Secret Love.

Plusz érdemes körülnézni a régebbi, ~2005 előtti doramák között, azokban a férfi főszereplők nem is kifejezetten jóképűek. És a történelmi sorozatok között is.


Nézettségi lista (napi szintű): [link] - koreaiul van, de Google fordítóval ki lehet következtetni a címeket. Viszont ez nem hiszem, hogy mérvadó, mert a nézettség pont a jóképű férfifőszereplőknek meg a sok idolnak köszönhető a mai sorozatoknál.

Itt pedig az 50 legmagasabb nézettségű dorama 1992 óta: [link]

2015. aug. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 AceLoveYou válasza:
you are all sorruanded
2015. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Tudom ajánlani a palota ékköve című sorozatot, ez életrajzi, dráma és történelmi.
2015. aug. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
White Christmas
2015. szept. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!