Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Syrio Forell= Jaqen?

Syrio Forell= Jaqen?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom hogy ez egy régi kérdés de valami akkor sincs tisztázva. Syrio Forell ugye Bravoos első kardja volt ami gyakorlatilag egy királyi testőrség a Bravoosi flotta főparancsnokának és ez a tisztség életre szól. Szóval ha Syrio tényleg Bravoos első kardja volt akkor miért nem volt a flotta főparancsnoka mellett ?

2015. aug. 17. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Braavos első kardjának tisztsége nem feltétlenül szól életre. Syrio Forell királyvári tartózkodása idején már nem is töltötte be ezt a posztot, de egyébként nem sokat tudunk a múltjáról. Az pedig, hogy ő lenne Jaqen H'ghar, csupán egy elmélet, amire egyelőre még nincsen semmilyen bizonyíték, de én magam nem is látok rá sok esélyt.
2015. aug. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
"Bár remek számos remek vívót találni a bajvívók és a vízi táncosok között, hagyományosan az Első Kard a legjobb közölük aki a tengerűr testőrségét vezeti és személyesen óvja életét. Megválasztása után az élete végéig viseli a címet" Ez a világkönyvben van benne ebből gondolom hogy Syrio nem lehetett Bravoos Első Kardja
2015. aug. 17. 22:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak gondolj bele. Ha a Tengerúr esetleg hamarabb hal meg, mint a testőre, akkor az új Tengerúr nyilván új testőrt is fog választani, ergo nem szolgál élete végéig. Azt se felejtsd el, hogy a Tűz és Jég világát nem Martin írta. Egyébként az sem igaz, hogy Braavos első kardja a legjobb bravo (vízi táncos) lenne, mert a "hivatalos" megfogalmazás szerint ő az az ember, aki legjobban meg tudja védeni urát, mind láthatóan, mind láthatatlanul.
2015. aug. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ő lenne az. Történet szempontjából meg nem is lenne fontos.
2015. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Emlékszel,hogyan lett Syrio az első kard?

Felismerte,hogy a braavosi Sealord/tenger úr (vagy nemtom hogyan lett magyarra fordítva) macskája egy egyszerű utcai kóbor macska volt.


Sztem az egy dolog,hogy élete végéig viseli a címet. De ettől még nem biztos,hogy végig a Sealord mellett/"alkalmazásában" van. "Mindössze" kapott egy címet.


Plusz Jaqen egy halott ember. A történetben szereplő Arcnélküli Ember csak felvette egy Jaqen H'ghar nevű halott ember arcát.


Én nem hiszem,hogy Syrio lenne,de persze vannak erre teóriák, amik közül sztem legtöbben azzal értenek egyet (mármint azok közül, akik szerint Syrio=Jaqen),hogy:

Valaki (pl. Kisujj) felbérelte az Arcnélkülieket,hogy öljék meg Nedet. Így egy Arcnélküli felvette a halott Syrio arcát és Ned "szolgálatába állt", majd mikor Nedet bebörtönözték, akkor az Arcnélküli eltűnt, mert másik arcot vett fel és elérte,hogy őt is bebörtönözzék ugyanoda, mint Nedet,de aztán nem volt lehetősége végezni vele. Majd később Arya kiszabadította őt útközben, elment megölni Balon Greyjoyt, majd Oldtown/Óvárosba ment, ahol végzett Pate-tel és felvette az arcát.


De még egyszer mondom,hogy sztem nem.

Viszont azt kb. biztosra vélem,hogy a Jaqen néven megismert Arcnélküli az az alkimista, aki megölte Pate-t és felvette az arcát.

2015. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!