Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Alien c. filmben miért...

Az Alien c. filmben miért robban háromszor a Nostromo űrhajó?

Figyelt kérdés
Mi lehet a fizikai magyarázata? Talán valamilyen termonukleáris eseteg fissziós robbanásról van szó?

2015. aug. 19. 10:51
1 2
 11/14 TR75 ***** válasza:

Amúgy nukleáris hajtóműhöz elvileg nem is kell külön robbantani. ("A legénység arra feljogosított tagja megsemmisítheti a hajót a reaktor hűtőrendszerének túlterhelésével és a hűtőfolyadék kieresztésével, mely szuperkritikus reakciót indít be a hajtóanyagtérben." - [link]

Az is lehet, hogy a nagy sikerre való tekintettel megismételték az önmegsemmisítést. Mondjuk az LV-426-on az arctámadók visszatapsolták a produkciót.

2015. aug. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
na tessék, mondom én, hogy itt valami azért mégiscsak van
2015. aug. 20. 02:40
 13/14 TR75 ***** válasza:

Ha attól eltekintünk, hogy a 3 robbanás mennyire elkülönülten zajlik le (ami "érdekes"), akkor a három detonáció lehetett:

1. nukleáris hajtómű;

2. hagyományos hajtómű (amivel pl. az LV-426-ra leszálltak);

3. a finomító a nyersolajjal.

Ez ugyan nem ésszerű sorrend (szerintem), de ha elfogadjuk, hogy a reaktor hűtésének leállításával indítják be az önmegsemmisítést, akkor a filmben így logikus.


Időbeli eltolódás a robbanások között talán lehetett a mentőhajó távolodása miatt is (Doppler-effektus), amúgy elvileg a Nostromo már a hipertérben volt, amikor Ripley elmenekült.

Akár a robbanás meglódította a mentőhajót, ami miatt az "megelőzte" a robbanás hatását, majd kissé lelassulva újra utolésrte a robbanás, amitől ismét felgyorsult... stb.


Vagy csak elfelejtették kitenni a villogó "R" betűt a bal felső sarokba (ami akkoriban a focimeccsek góljainak ismétlésekor volt szokás).


Szerintem amúgy egyszerűen dramaturgiai fogás (baklövés?) volt.

2015. aug. 20. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
szinte sejtettem, hogy ez a kardinális kérdés hatalmas érdeklődést és vitát fog majd kiváltani a mai átpolitizált közhangulatban.
2015. aug. 20. 04:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!