Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudtok olyan filmet, esetleg...

Tudtok olyan filmet, esetleg könyvet, amiben a vámpír nem siránkozik a sorsa miatt, nem csöpög a szerelemtől, hanem nagyon kegyetlen, groteszk, ugyanakkor elegáns és élvezi a hatalmát?

Figyelt kérdés
Ismerem Drakula történetét, ismerem a Twilightot, belekóstoltam a Vámpírnaplókba, de egyik vámpír se volt az a vérszívó, akitől kivert volna a víz. Egyáltalán nem romantikus fantasyra vágyom. Ha tudtok ilyet, pls. írjatok! :-)

2015. aug. 27. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Heló!


Dracula (1958) - Chritopher Lee főszereplésével.

2015. aug. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az eredeti Dracula...
2015. aug. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A mostani vámpíros filmek lettek csak cukorszirupba áztatott nyáltengerek, anno az ilyen filmeknél ha volt is némi romantikus vonal, az nem volt túltolva, nem az volt a fő a történetben.


Sztem ezek is jók:


Drakula 2000

Interjú a vámpírral

Drakula (1992, Anthony Hopkins)

Vámpír Brooklynban

Penge 1-2-3

2015. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az Interjú a vámpírralt is ismerem, és ott is Lestat mondja állandóan, hogy Loui miért siránkozik :D Ha tudtok még, jöhet ;)
2015. aug. 28. 08:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Elveszett fiúk

Borzalmak városa (Salem"s Lot)

Drakula 2000

Vámpírok (John Carpenter)

Frászkarika

Veszélyes éj (1985.)

Alkonytájt

A Nosferatut (Werner Herzog) még javaslom. Ő ugyan siránkozik a sorsa miatt, de jó film jó karakterrel.

2015. aug. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha tetszett az Interjú a vámpírral, akkor vágj bele a könyvekbe, ugyanis egy sorozat első része. A 2. könyvben(Lestat a vámpír) már Lestat szemén át látjuk az eseményeket egészen a születésétől kezdve napjainkig(90-es évek kb.) Louisék kicsit máshogy látták Lestatot mint a valóság:D
2015. aug. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nobile86 válasza:

Kedves Kérdező,


A Borzalmak városa tényleg jó Stephen King könyv, film is készült belőle ha jól tudom a Gonosz háza címmel, de elvileg már van újabb film ugyanezzel a címmel, de semi köze a King könyvhöz. A könyvből készült filmet is láttam, de mint általában a King műveknél és sok más jó írónál sehol sincs a film a könyvhöz képest. nem tudom azóta olvastad-e már, Barlowot a vámpírt tényleg csak egy dolog érdekli: minnél több vámpírt létrehozni az adott helyen ahová letelepszik. Nekem személy szerint a könyvben az egyik kedvenc részem az amikor az alkoholista atya és Barlow összecsap és Barlow addig bizonygatja fizikailag és szellemileg az atyának hogy a pozitív dumája Istenről és a többi igazából kutyafüle, mert mégis alkoholhoz nyúl, hisz látja most is ő Barlow áll nyerésre stb. Aztán Barlow azt mondja a papnak feltárva a saját ütőerét hogy igyon a nyakából, így legyen vámpir ő is hit ide vagy oda. Segít-e neki Isten megmenekülni, és vámpir lesz-e a papból? Remélem még nem olvastad és sikerült felkeltenem az érdeklődést. Mint utólagos látkép, egy novella is van Salemslotról ahol játszódik a könyv, ez King Éjszakai műszak c. novellas kötetében van Még egyet útravalónak címmel, de akik abban a kis röpke irományban felbukkannak, azok sem keseregnek csak egy picit, amíg magukhoz csalogatják a következő áldozatot.

2016. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!