Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Akkor most hogyan is van ez,...

Akkor most hogyan is van ez, kinek van tündefüle? Vagy csak olyannak látszik egyeseknek, de valójában mégse az?

Figyelt kérdés

Oké, igazán tündés füle persze h csak a tündéknek van, de most úgy láttam a Hobbitban h kb ugyanolyan formájú fülük rajtuk kívül másoknak is lehetnek... Pl a hobbitoknak, meg Gollumnak is.

[link] <-- Gollum

[link] <-- Bilbo

[link] <-- Thranduil


Másik kérdés a tündefüllel kapcsolatban: ha jól láttam, akkor amennyiben nem lenne a fülük felül hosszabb és csúcsos, akkor pont olyan és akkora lehetne mint az embereknek, tehát a fülkagylójuk felfelé nagyobb. Akkor az is lehet, hogy a tündék jobban hallanak? (a "Tünde szemed mit lát?" hallás-verziója)



2015. szept. 7. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az első problémádra a válasz egyszerű. A Hobbitok mesebeli teremtmények, nyilván Peter Jackson fantáziája is csak úgy működik, mint mindenkié. Te milyen fület képzeltél volna nekik? Szerintem illik rájuk a manófül, de nem emlékszem, a könyvben említenének róla valamit. (javítsatok, ha tévedek)

A második kérdés az egyértelmű, hogy akkora fülük lenne, mint az embereknek, mert ők csak szinészek. Könyves ábrázolásokban meg egyes szereplőknél persze van kis eltérés, de hát hol nincs.

A könyvet nem olvastam egészben, nem tudok olyan részről, ahol a tündék különleges képességéről lenne szó, vagy az érzékszerveikről. A Szilmarilokban erről nincs szó, pedig legtöbbet az szól róluk. " Tünde szemed mit lát? " kifejezést nem értem. Arra nem utalhatott, hogy egyszerűen csak mit lát Legolas, mert Aragorn nem látott semmit, a kérdéséből vélhetően és mikor a kamera a tájat mutatja, akkor sem látszik semmi. Erre a kérdésre csak annyit tudok mondani, olvasd a könyvet.

GG

2015. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

"Tünde szemed mit lát?" biztosan emlékszel a gyűrű szövetségéből erre a mondatra (Aragorn Legolasnak), ezzel kapcsolatban már nem tudom hol, de valahol olyasmit hallottam, mintha Legolas képességei között lenne az is, hogy kicsit sasszeműbb (meg gyorsan fut és közben -még az emberi futásnál is- kevésbé hagy nyomot, meg jól bánik az íjjal és a karddal is) ...

2015. szept. 9. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!