Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik a kedvenc jelenetetek...

Melyik a kedvenc jelenetetek a Jurassic Park sorozatból? És melyik jelenetet utáljátok a legjobban?

Figyelt kérdés

Az első részből nem tudok írni kedvencet, mert 40 megnézés után még mindig az egész filmet szeretem.

Talán a legrosszabb jelenet, amikor vége van a filmnek (mert ott nincs tovább :P)

A 2. részben a kedvencem, amikor a Stegosaurusok elől menekülnek a szigetre kerülést követően.

A legrosszabb jelenet szerintem itt is a film vége, de itt más okokból. Már a szigeten a raptoros rész is eléggé béna, összecsapott lett. De a T-Rex városi ámokfutása lerombolja a JP univerzumot a szememben. Lehet, hogy egy másik filmben jól mutatna, de egy JP filmben borzasztó hangulatromboló, nekem.

A 3. részben már nagyon nehéz kedvenc jelenetet találnom. Talán az a rész, amikor a Spinosaurus és a T-Rex egymással küzd.

A legrosszabb jelenetek azok, melyekben a szőke hölgy sikongat egy ragadozókkal teli erdőben.

A raptorokkal való kommunikáció is elég erőltetett lett a végén.

A Jurassic Worldben nagyon sok kedvenc jelenetem van. Egyértelműen a pálmát a T-Rex vs Indominus Rex vs Velociraptor csata viszi a végén. De nagyon vagány a raptorokkal motorozós jelenet is.

Legrosszabb jelenet? Nem nagyon van, inkább csak hülyeség: Az Indominus Rex ketrecéhez pont a leglustább, legdagadtabb, leghasznavehetetlenebb őrt kellett beosztani :).

Kedvenc karakter: Alan Grant.



2015. szept. 8. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első filmmel én is valahogy úgy vagyok, mint te. Na jó: mikor a T-Rex lekapja a wc-ről az ügyvédet, az jó kis jelenet. Érdekes módon nekem a második részben talán pont a velociraptoros rész tetszik a legjobban. Legrosszabb talán, mikor a kislány tornászik, és lerúgja a raptort, vagy amikor két, amúgy csapatban vadászó velociraptor képes összeverekedni a még meg sem szerzett zsákmányon...

A harmadik rész szerintem nagyon rossz lett. A raptoros kommunikáció tényleg nagy marhaság, ahogy szerintem a Spinosaurus vs. T-Rex küzdelem is. Túl könnyen kinyiffan az a dinoszaurusz, ami a korábbi részek legkeményebb gyilkológépe volt. Ebben pl. a Jurassic World nagyon jó volt: a két ragadozó nemigazán bírt egymással, vagy legalábbis sokkal kiegyenlítettebb volt a küzdelem. Egyértelműen ez volt a kedvencem a JW-ből.

Kedvenc karakter: John Hammond.

2015. szept. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, a 3-ban tényleg nehéz jó jelenetet találni, ezért is írtam a nagy T-Rex csatát. Ettől függetlenül rossz ötlet volt megöletni őt mindjárt az elején.

Viszont arra kíváncsi lennék, mért pont Hammond a kedvenc karaktered? :)

2015. szept. 9. 08:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ő a legszimpatikusabb. A többi karakter engem egytől egyik idegesített. Ő viszont egy kedves, jószándékú, bár elég habókos úriember. A Jurassic Parkban nem a pénzt látta elsősorban, hanem azt, hogy megmutathatja az embereknek (a szegényeknek is), hogy milyenek a dinoszauruszok. Részéről ez inkább küldetésnek tűnt, mint üzletnek.
2015. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igaz: "Nem spóroltam semmit!"

Én valahogy mégsem tudtam azonosulni vele, hiszen hatalmas hibákat is elkövetett, erre Malcolm világított rá és végül ő szívta meg a legjobban (Gennaro-t leszámítva :P). Egyébként a könyvben Hammond rossznak van beállítva, meg is hal a végére.

Alan hogy lehet únszimpatikus? :D

2015. szept. 16. 12:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Meghal a végére? Akkor tényleg el kell olvasnom a könyvet, már tervezem egy ideje.

Grant-tel a legnagyobb bajom, hogy Sam Neil játssza. Biztos jó színész, de én valahogy nagyon nem kedvelem. Egyébként ha más játsszaná, biztos jó arcnak tartanám. :)

2015. szept. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én kb 1 hónapja vettem rá magam, hogy kiolvassam. Van egy-két meglepetés a filmhez képest, pl kiderül, hogy Nedry a kis akciója után vissza akart menni a vezérlőbe, mintha mi se történt volna, vagy például Gennaro sztorija is más.

Ez érdekes, mert én meg Alan karaktere miatt kedveltem meg Sam Neilt :) Sajnos nincs túl sok jó filmje.

2015. szept. 16. 14:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első filmben az egyik kedvencem, amikor megtalálják a beteg Triceratopsot. Harding, az állatorvos karakterét kár, hogy annyira leépítették a filmben. Pedig szívesebben néztem volna, mint mondjuk a matematikust.


A második filmben egyértelműen a trex szülők a fiókával. Nagyon édesek. Főleg amikor a film végén az apa hagyja ölni a kicsinyét. :) A compik szintén édesek. Habár kicsit hatásvadász lett a végére az akciójuk.


A harmadik részben a "madárház" jelenet szerintem a legjobb. Csodálkoztam is egy kicsit, hogy eddig kellett várni valami pteroszaurusz akcióra, amikor a könyvekben az eredeti szigeten is vannak páran.

Én a raptorokat is szerettem, szintén talán a gondoskodó szülő vonal miatt. A spinosaurus helyett inkább rájuk kellett volna helyezni a hangsúlyt.

A spinosaurusszal talán az volt a gond, hogy túl gyorsan jött és túl sokszor. Anno az első filmben a trexet sem erőltették bele túl gyakran a jelenetekbe és működött. Nem értem, hogy itt miért kellett. Ha pl. csak a folyós jelentben láttuk volna először, az egész jelenség sokkal hatásosabb lett volna.


A Jurassic world-ben a három (négy) ragadozó harca tényleg jó. Mégis, nekem a raptor tréning viszi a pálmát. Imádom az "oroszlánsuttógó", Kevin Richardson videóit és eléggé örültem annak, hogy itt is valami hasonlóval próbálkoztak meg. https://www.youtube.com/watch?v=VEYOwRtsLjI

Csak éppen raptorokkal.


Aztán ott a játék (Telltale), ahol az állatorvos, Harding az egyik főhős. :) A Troodon és a Tylosaurus pedig lemosnak minden mást.

A kedvenc karakteremet is innen választom: Laura Sorkin.

2016. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A 3. részben a Spinosaurusos véleményeddel abszolút egyetértek.
2016. ápr. 7. 14:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc jeleneteim:

1. rész: Nehéz döntés, talán az, amikor a végén a Rex elkapja a két raptort. De amúgy nagyon jó a szövegkönyve a filmnek.

2. rész: Amikor a két T-rex letolja a lakókocsit a szikláról. (Bocs Eddie :( )

3. rész: Ez a leggyengébb. Talán a madárkalitkás a legjobb, mert ilyen még nem volt az előzőekben. A spino vs rex csata szerintem kiábrándító és méltatlan.

4. rész. a végső csata, az nagyon jó. :D


Legrosszabb jelenetek: Amikor a kiscsávó füstbombákkal elijeszti a raptorokat 3. részben, meg amikor ugyanennek a végén megjelenik a katonaság, na az rémes. A 4-ben a nyálas smaci a végén.


Kedvenc karakter: Régebben Grant volt, most már inkább Malcolm-ot mondanám.

2016. dec. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Régi kérdés, de hátha olvasod az én válaszomat is.


Az első résszel szerintem mindenki hasonlóan van, nagyon jó film lett, korának egyik legnagyobb filmje. Nem nagyon van gyenge pontja, hiába kerül oda egy szakadék a semmiből. :D

Talán a legkevésbé kedvelt jelenetem, ami szükséges bele a sztori miatt, de ha muszáj választani, akkor azt a részt mondanám, amikor Nedry megkapja a tejszínhabos dobozkát. Röhög összevissza.

Kedvencem jelenetem nincs belőle, az összes többi.

Második részből amikor a T-rexek lelökik a kocsikat az tényleg nagyon jó. A raptoros részeknél tényleg vannak gagyi részek, közel sem olyan okosnak és veszélyesnek lettek beállítva, mint az első részben, mintha kölyök raptorok lennének, és ha ezt beleszőtték volna a filmbe, akkor érthető lenne és nem lenne ennyire gagyi.

Lehet szidni a harmadik részt, értem is, de én azt is szeretem. A madárházas rész tényleg jóra sikerült. A főszereplő csaj viszont elég idegesítő.

A Jurassic Worldből nem kedvenc részt írnék, inkább Bluet emelném ki, tök jó lett, hogy egy raptor is amolyan főbb szereplőnek lett megcsinálva. Ami a következő JW-re csak fokozódott. Nekem túlzás volt a motoros rész és tetszett, amikor nekiálltak mészárolni a raptorok. De ha kéne írni kedvenc részt, akkor mindenképp, amikor a T-rex és Indominus rex csata közben lassítva fut Kék. :D Elég jó lett.


Kedvenc karakterek Grant és Owen.

Legkevésbé kedvelt az első részből a csaj, Ellie. Számomra irritáló, okoskodó és a színésznő is túljátsza.

2019. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!