Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb filmrészlet ezek közül? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__.. (Ezt a kérdést is én írtam ki.)


Szóval az a lényeg, hogy médián azt a feladatot kaptuk, hogy egy filmből/sorozatból be kell mutatnunk egy 2-5 perces részletet, ami mondhatni elgondolkodtató, és azok is felfogják, akik nem ismerik a filmet. Utána meg kell magyaráznunk, hogy miért szeretjük ezt a részt, miért pont ezt választottuk, stb. Nekem a The 100 és a Supernatural a 2 kedvenc sorozatom (utóbbiból még csak 6 évadot láttam), úgyhogy ezekből válogattam részleteket.

Ha egy Supernatural részt választok, azzal fogom magyarázni a választásomat, hogy azért szeretem ezt a részt, mert bemutatja, hogy a sorozat arról szól, hogy a két testvér, Sam és Dean próbálnak legyőzni mindenféle gonosz lényt a világon, hogy ne tudjanak ártani az embereknek, de közben pont saját magukat nem tudják megmenteni. Hogy a család a legfontosabb számukra, és képesek feláldozni az életüket egymásért, sőt, többször meg is teszik. Hogy azért lehet szeretni ezt a sorozatot, mert nem csak egy egyszerű démonos, szórakoztató fantasy film, hanem mondanivalója is van, és képes erős érzelmeket kiváltani az emberekből a szerethető karaktereivel, akik követnek el hibákat, és rengeteg szörnyűségen mennek keresztül, és újra és újra feláldozzák magukat egymásért. Szóval valami olyasmi rész kellene, ami bemutatja ezt.

Ha a The 100-ból választok egy részletet, akkor azt fogom mondani, hogy azért szeretem ezt a részt - és magát a sorozatot -,mert elgondolkodtat arról, hogy bizonyos helyzetekben vajon mi a helyes döntés, hogy létezik-e egyáltalán helyes döntés, hogy kik a "jók" és kik a "rosszak", és hogy egyáltalán lehetséges-e ilyen módon felcímkézni az embereket. Hogy vajon tényleg az-e a helyes döntés, ha néhány ember életét feláldozzuk azért, hogy mások életben maradhassanak.

Én ezeket a részleteket választottam ki:

//indavideo.hu/video/Odaat_4evad_10resz_magyar_felirattal

37:04-végig

//indavideo.hu/video/Odaat_3evad_1resz_magyar_felirattal

35:28-37:30

//indavideo.hu/video/Odaat_2evad_22resz_magyar_felirattal

36:30-végig

//indavideo.hu/video/Odaat_2evad_22resz_magyar_felirattal

37:20-41:21

//indavideo.hu/video/The_100_2_evad_16_resz_magyar_felirattal

30:30-32:26

Szerintetek melyik részt lenne érdemes bemutatnom órán? Vagy esetleg válasszak valami mást?

Ha valaki végignézné az összeset, és segítene nekem kiválasztani, azt nagyon megköszönném. :)



2015. szept. 13. 14:22
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!