Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem gondoljátok, hogy túl...

Nem gondoljátok, hogy túl könnyen omlott össze a rendszer a Fear The Walking Dead című sorozatban, bővebben lent?

Figyelt kérdés

Mióta nézem a TWD-t, foglalkoztat a gondolat, hogy omlott össze az egész rendszer, a kormány, a katonaság amikor kitört az apokalipszis. Ezért is örültem nagyon, amikor megtudtam, hogy lesz ez a spinoff sorozat.

Megnéztem az első évadot, és mások véleményét is várnám ezzel kapcsolatban.

Azt vártam, hogy a sorozat részletesen bemutatja, hogy tört ki a betegség, hogy dőlt be a rendszer, de nem ezt kaptam. A legtöbb dolog zavaros.

Például: semmit sem tudunk a vírusról. Eleinte fel-felbukkant pár fertőzött, majd nem mutatták végig a terjedést, egyszer csak milliószám özönlöttek a bázisra.

Nem tartjátok röhejesnek, ahogy már a 6.részben teljes kudarcot vall a katonaság?

Abban a jelenetben, amikor a bázist megtámadják a zombik. Eleve úgy volt, hogy kiirtották a környéken a zombikat, mégis hirtelenjében több száz kerül a kerítéshez. Nem tudom elképzelni, hogy a való életben nem tudná a hadsereg kiirtani az összes fertőzöttet. Amerikáé a világ egyik legnagyobb hadserege, ehelyett a bázis védelmében pár tucat kézifegyveres katona lődörgött, akiken úgy ment át a zombisereg, mint késen a vaj.

Hol egy tank? Hol egy bomba? Hol egy aknavető?

Ilyen bénák lennének a katonák? Ennyire ne tudná a 21. századi világ megoldani ezt a problémát? Hogy Los Angeles védelmébe 30-40 géppisztolyos katonát állítanak, akik simán kudarcot vallanak.

Ötleteket kérnék szépen.

Úgy tűnik ez a hat rész nagyon gyorsan bedarálta a kezdeteket, és a többi évad ugyanolyan vontatott lesz, mint a TWD. Hiszen a vírus már tombol, a hadseregnek vége, áram, telefon stb nincs. Tehát sok dologra már nem tud fény derülni, hiszen majdnem olyanok az állapotok már, mint a Walking Deadben.



2015. okt. 6. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hallod, az oké, hogy egy nagy csapat zombit szétlőnek a katonák, de a zombik újra és újra termelődnek, meghalnak civilek, öregek, katonák is a harcban, belőlük pedig zombi lesz.

A Fearben egyetlen amerikai katonai bázis összeomlását láthatjuk, ez nem azt jelenti, hogy máshol nem működik még, csak a sorozatba kellett esemény és adrenalin, bevallom, engem idegesített a vernyogás, hogy jaj, ez egy betegség, ezek is emberek, ne öljük meg őket, majd meggyógyulnak cucc. De beláthatod, hogy ez sokáig nem működhet hiszen rájönnek, hogy a zombik igenis veszélyesek, és most az utolsó részben már ölték őket rendesen, ha jól láttam.


Szerintem azért érdekes a Fear, mert egészen más karakterekkel van felvértezve, mint az apukája. Mivel a Walking dead sem más, mint egy karakterdráma, ettől sem vártam sokat, nem vártam, hogy elmondják, hogy terjedt el a vírus, nem is ígértek ilyet, hanem hogy a kezdetektől követhetjük nyomon az eseményeket, amíg ez a család olyanná nem válik, mint Rickék csapata.


Én például párhuzamot látok aközött, hogy Chris anyját megharapták és lelőtték, és aközött, hogy Carl kinyírta Lorit az anyasorozatban. Carl eljutott arra a szintre, hogy tudta, mit kell tenni. Na, most szerintem Chris nagyon nem lesz azon a szinten még, és azt fogják mutatni, hogy dolgozza fel ezt, és jut el arra a szintre. Jó, persze, nem ugyanaz a szitu, de ezt véltem felfedezni.


Nem lenne jó karakterdráma, ha katonai irányítás alatt kellene tengetniük a napjaikat, nevetséges volt ez a kialakított kis világ. Ráadásul a sorozat remekül apellált arra, hogy a katonák is emberek, be vannak sza*va, és menekülnek, ha gáz van.


Teljes realitást felesleges várnod, hiszen maga a zombiapokalipszis is abszurd :D

2015. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy igen érdekes Amerika, a valóságban szinte minden házban van legalább egy pisztoly arrafelé.

A sok zombit az öreg borbély engedte ki.

A katonaság gondolom rájött arra, hogy ha egy héten keresztül lődözik ezeket, akkor sem lesz vége, ezért lécelt le.

Szerintem ez még pont a realitás talaján volt, sem nyuszikat, sem szuperkatonákat nem láttam.

2015. okt. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
83%

Egyetértek a kérdezővel.

Az meg külön vicc volt, hogy ment a nagy tömeg zombi a stadionból és hirtelen csak ott termettek.

Normális esetben az anyabázis körül megfigyelőpontokat állítanak fel a környéken, ilyen 1-2 fős posztokat, amik jelentik az anyabázisnak a környék történéseit.

Itt is kellett volna lennie, de semmi ilyesmi nem volt.


A másik, hogy annak a 30-40 gépkarabélyos katonának simán le kellett volna kaszálnia még ennyi zombit is, de itt annyi volt, hogy 3 méterről lőtték őket a kerítés mögül és alig hullottak közülük.

Itt annyi lett volna a dolguk, hogy félautomatára teszik a fegyvereiket és szépen lassan sorra mindet fejbelövik. Másodpercenként elhullott volna vagy 20-30, tehát néhány pillanat alatt lett volna elesett zombikból egy nagy fal, ami aztán magában megállította volna őket, aztán a toronyból szépen leszedik mindet.


Áhh mindegy, ez a film ilyen.

2015. okt. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A vírus nem terjed sehogy. Képzeld el, hogy én ma bekapcsolok egy kapcsolót és attól az egész Földön megfertőzödik minden ember. Ez azt jelenti, hogy a világon mától ha bárki meghal, akkor zombivá változik. Tegnap még senki nem volt fertőzött, ma már mindenki az. Így működik a dolog. A világon mindenki egyik napról a másikra fertőzödhetett meg. Többet nem tudunk.


Hogy kerültek a zombik a bázishoz? Te nézted az 5. részt? A megkínzott és foglyul ejtett katona bevallja, hogy a közeli stadionba bezártak kb. párezer menekülő civil embert, akik közt sok volt a fertőzött. Mikor elkezdték mészárolni egymást, akkor bezárták a stadiont, bent mindenki meghalt és ott voltak bezárva azok, akik megtámadták a bázist. Az 5. rész utolsó jelenetében a kopasz szakállas csávó elmegy és ott dörömbölnek tényleg ezrek a stadion ajtaján. Őket engedi ki és vezeti el a 6. részben a bázisig.


Amerikáé a világ legjobb hadserege EMBEREK ELLENI HARCRA.

Amiket te leírtál, tankok, bombák, aknavetők pont hogy a legrosszabb fegyverek között vannak a zombik ellen. Mondjak még ilyeneket? Repülők, helikopterek, géppuskák és gyakorlatilag minden fejlett haditechnika.

A zombik ellen egy fejlövésre képzett, sorozatlövő fegyverekkel NEM rendelkező, lenge ruhába öltözött gyalogsági hadseregnek van értelme, amiben repülőket, tankokat és hasonlókat maximum felderítésre használnak. Nézd már a béna katonák mindig sorozatot lőnek általában például. Egy 30-as tárral a gépfegyerükben kinyírhatnának 30 zombit, de helyette inkább kinyírnak 4-5-öt maximum és állandóan pazarolják a lőszert. Totálisan emberek elleni harcra tervezett fegyvereik vannak. A high-tech hülyeségek semmit nem érnek ellenük, de legalábbis a hatékonyságuk megkérdőjelezhető.


Olvassátok el Max Brooks Z-világháború és Zombi túlélő kézikönyv című könyveit. Én itt most nem tudom könyvnyi terjedelemben kifejteni ezeket, de ezekben a könyvekben pont erről van szó, hogy pl mik a zombik elleni legjobb fegyverek vagy hogy a katonaságnak mit kell csinálnia, hogy legyőzze a zombikat.

2015. okt. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az meg megint furcsa, hogy ti a katonákat lelketlen robotnak kezelitek, akik profin ki vannak képezve és sosem hibáznak.


Ezek tartalékos katonák voltak, akiket láttunk! A Nemzeti Gárda tagjai voltak. Képzeljétek el, hogy megcsináltok mondjuk egy féléves kiképzést, aztán visszatértek a civil életbe. Dolgoztok melósként, vagy irodai munkán, aztán 5 évvel később hogy kiképeztek titeket, behívnak titeket, elszakítanak a családotoktól és más városba küldenek. A családotokról semmit nem tudtok, 5 év után kaptok fegyvert a kezetekbe mondjuk. És ember formájú lényeket kell fejbe lőni, nehogy élve megegyenek titeket.


A sorozatban akiket láttunk mondjuk 40 katonát, abból ha 4 volt mondjuk hivatásos, a többi meg a fenti módra behívott tartalékos. Láttuk is hogy viselkedtek, amikor pl meghalt a keménykezű parancsnokuk. Azt csinálták, amit közülünk is sokan: Dezertáltak és húztak haza a családjukhoz.

2015. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!