Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Honnan szerezhetek be kölcsönz...

Honnan szerezhetek be kölcsönzői változatot bizonyos filmekből?

Figyelt kérdés

Egészen konkrétan a STAR WARS I-VI érdekelne. Szeretnénk egy kisebb 50 fős társaságnak levetíteni a VII rész premierje előtt.


Szeretnénk ezt teljesen legálisan lebonyolítani, ehhez a kölcsönzői változat beszerzésére gondoltunk, de más legális megoldások is érdekelnek.



2015. okt. 11. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Sehogy. A filmeket előbb leadják moziban, aztán egy idő után kerül be a kölcsönzőkbe, végül kiadják DVD-n, Blueray-en. Az utolsó stádium, mikor leadják TV-ben. Nem véletlen, hogy a premiert hívják premiernek. Volt olyan film, amit napokkal később vetítettek nálunk, mint máshol, hogy megelőzzék a kalózverziók terjedését - úgy tűnik, kiemelten rossz hírünk van. A filmstúdióknak nem érdekük, hogy más módon is hozzá lehessen jutni a vadiúj filmjeikhez, mint hogy beülsz a moziba és kipengeted a pénzt. Ha kiadnák idő előtt a kölcsönzői változatot, akkor villámgyorsan elterjedne, és sokat buknának a dolgon.
2015. okt. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na, amint elküldtem a választ, észrevettem, hogy félreértettem a kérdést. :)

Szerintem lejátszhatod az említett hat filmet akár a saját DVD-idről is, ha megvan. Ha legálisan akarod, akkor azt be kell jelentened a medfelelő szervnek. (Artisjust van még?) A kölcsönzés még nem jogosít fel nyilvános lejátszásra, benne is van a kezdő kiírásban.

2015. okt. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!