Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, hogy az egész...

Miért van az, hogy az egész populációban nem tudnak értékelni?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy olyan filmek amik számomra felháborítóak, értékelhetetlenek, mások oda vannak érte. Mondok egy példát. Múltkor néznem kellett a halálos iramban 7-et és 30. percig bírtam. A suttyó poénoktól kezdve a forgatókönyvíró arcunkbaköpéséig számtalan dolgot kellett elviselni és mosolyogni rajta. Ez nekem nem ment, de elég sok embernek a moziba ez inyére volt.

De sorolhatnám akár az Oscar díjas filmeket is. Miért van az, hogy egy ember nívótlan filmekre nyáladzik, vagy fő Hollywood levesében? Nem tudom megérteni ezt az emberi tulajdonságot.


2015. okt. 29. 19:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és, ha egy közkedvelt filmnél -vegyük például az új Kém című fílmet- ha kifejtem a lényegében degradáló véleményemet, akkor én vagyok a beképzelt és a közhely szöveggel támadnak. "Csinálj jobbat!"...
2015. okt. 29. 19:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem az emberekkel van baj hanem te vagy túlzottan cinikus.
2015. okt. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az emberek szórakozni is szeretnek a filmeken, mondjuk pl egy fárasztó nap után. Egy mélyen szántó film ilyenkor nem segít. Én szeretek sokfélét, van, hogy ehhez van, hogy ahhoz van kedvem. Egy sekélyes film is lehet jó ha olyan hangulatban kap el. Én csak a b-zs kategóriáig száműzöm a filmeket, a többi jöhet.
2015. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, én is szeretek néha-néha szórakozni egy lazább film társaságában, de azért van egy határ, ami már nem szórakoztató, hanem hányingerkeltő. A kategóriából meg kevés film van.
2015. okt. 29. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért szeretik azt mások, amit te nem?


Mert az embereknek különböző az ízlésük. Mit nehéz ezen megérteni, ez kb. az egyik legalapvetőbb emberi tulajdonság.


Az sem árt, ha a filmeket a helyükön kezeljük. A Halálos iramban sorozatot például érdekes eset, ugyanis eleinte gyűlölték a kritikusok, pont mert olyan tipikus, kínosan bugyuta akciófilm-széria volt. A későbbi részek viszont már jobb kritikákat kaptak, mert a sorozat lassan megtalálta a saját helyét a szórakoztató popcorn mozik között, és ekkor már egyre több kritikus talált benne értékelhető dolgokat. Ezt csak úgy mellékesen jegyeztem meg, mert sokszor láttam, hogy a Halálos iramban filmeket hozzák fel példának a romló blockbuster mozikra, holott kritikai szempontból nem is annyira vészes a helyzetük (igaz, nem is túl rózsás).



Miért támadnak mások, ha a véleményeid nem igazodnak az övékhez?


Hát, erre több megoldás is lehet. Az első válaszoló felvetett egyet. De akik a szokásos sablon szövegekkel jönnek ("Csak kapcsold ki az agyad!", "Te biztos csak a feketefehér művészfilmeket szereted!", "Nem látod, milyen csilivilik az effektek?", stb.), azok többnyire olyasfajta emberek, akiknek nehezen megy a kritikus gondolkodás, valamint annak felismerése, hogy másoknak más véleményük lehet. Ez ugyanúgy igaz azokra, akik vakon rajonganak egy filmért, és azokra is, akik megrögzült fikázók.

2015. okt. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,arra nem gondoltál,hogy talán benned lehet a hiba,lehet te nem tudsz értékelni?
2015. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem kedves utolsó, nem hinném. Ugyanis általában utána megnézek kritikusok véleményeit is és közel azonos.
2015. okt. 29. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!