Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nincs rám hatással a...

Miért nincs rám hatással a Star Wars univerzuma?

Figyelt kérdés
Szeretem a filmeket, nagy moziba járó vagyok, szeretem a fantasyt és a sci-fit is, de valahogy nem fogott meg a Csillagok Háborúja:( Jópofa, jó karakterek vannak benne de nem vagyok rajongója, ugyanakkor a hatása az egész világra megkérdőjelezhetetlen. Az új rész miatt nem tudom, h van-e ország ahol a jegyelővétel miatt le nem fagyott volna a rendszer. Más popkultúrás alkotásokat padig imádom, mint mások a Star Warst (Trónok Harca, Breaking Bad, Keresztapa, a Nolan-filmek is bejönnek) Egyszerűen nincs rám semmilyen hatással. Semleges. Gondolom ez egy igazi SW rajongónál Istenkáromlással ér fel :D

2015. nov. 1. 20:58
1 2
 1/16 anonim válasza:
A Trónok harcát én is imádom. Ám nekem se jön be a Star Wars. Ami még jó az a Vikingek sorozat.
2015. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Amennyire én tapasztaltam a Star Wars sokaknál gyermekkorukat, ifjúságukat meghatározó film, az idősebb korosztálynak meg az egyik, ha nem a legnagyobb mozis élménye volt.


Amire ki akarok lyukadni: általában közel sem szippant be úgy azokat, akik később látják. Meg igazából elcsépelt vagy sem, de nyilván nem jöhet be mindenkinek. Elvégre a film is művészeti ágazat. Szóval nincs itt semmiféle Istenkáromlás :)

2015. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
22 vagyok, kb 10 évvel ezelőtt láttam, de nagyon untam, hozzáteszem az új trilógia valamelyik része volt az. 19 évesen határoztam el, h megnézem, merthát még is csak Star Wars, de nem kötött le. Ez az eredeti trilógia volt. Az újat is elkezdtem amiben Anakkin kicsi, de azt a 3 filmet a mai napig nem tudom megnézni. Van benne az a Jar-jar hát az kész káosz.
2015. nov. 1. 21:12
 4/16 anonim ***** válasza:
Ezzel már sokan így lesznek a mai korosztályban. Igazából ez a Star Wars-szal is így volt, a Harry Potter-rel is: a leginkább az a generáció érzi át, amelyik éppen átéli, hogy jönnek ki egymás után az új részek. Hiszen ők tudnak izgulni hónapokon, éveken keresztül azért, hogy mi fog történni, és ez sokat segít az élmény átélésén. Ha valaki ma megnézi a Star Wars 6 részét egymás után (vagy esetleg kihagyja az 1-est, sokan így ajánlják), akkor annak vagy tetszik, vagy nem, de már nem ugyanaz az érzés.
2015. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy én akarom a SW élményt, ezért is fogom megnézni Imex-ben, vagy 4dx-ben, hátha a legújabb filmek beszippantanak. Persze majd csak februárban ha vége a vizsga időszaknek és ha lesz jegy :D
2015. nov. 1. 21:14
 6/16 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg drágám, én is immunis vagyok rá.
2015. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én a Harry Potter generáció vagyok, szeretem, de az se valami nagy cucc. Mondom a Trónok Harcával vagyok úgy, h rajongok érte, nézem a híreket, pletykákat stb.
2015. nov. 1. 21:16
 8/16 anonim ***** válasza:

Én hatalmas SW rajongó vagyok, de szerintem az új trilógia büdös szar! Aki az újakat látta először/többször, azt megértem miért nem szippantotta be a világa esetleg.


Az 1. rész a legokádékabb, gagyibb. A 2.-ban már vannak élvezhető és logikus jelenetek, történések. A 3. rész az újak közül a legkevésbé pocsék, már közel annyi benne az élvezhető, jó rész, mint a rossz.

Ajánlom nézd meg egymást követően a 4. és 5. és 6. részeket inkább. Az 1-2-3-at pedig egyáltalán ne nézd meg jó ideig.


Most hirtelen 2-3 ember is eszembe jut, akiknek hasonlót ajánlottam és sokkal jobban megszerették a Star Wars-t, mint amennyire előtte szerették.

2015. nov. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ilyet ne jelentsen ki senki amíg nem látta a filmet.. Megy hát nyilvánvalóan le vannak zárva a filmek, csak egy újabb dillármilliárdos bőrt akarnak lehúzni róla, de ilyeneket ne mondjunk.
2015. nov. 1. 21:48
 10/16 anonim ***** válasza:

A Star Wars több mint önmaga. Valószínűnek tartom, ha most jönne ki az első (azaz negyedik, tehát az Új remény) fele akkora sikere lenne. Amikor valaki a Star Warsért rajong abban benne van az is, hogy gyerekkorhoz, egy már elmúlt kedves emlékhez köti, olyan ez mint mikor ha elvernek mikor csenget a villamos, akkor (bár a villamos nem bántott) ha villamoscsengést hallasz, megijedsz.


A Star Wars önmagában kb. az aminek leírtad. Annak idején azért lett siker, mert annyira más volt mint bármi amit eddig láttunk. Most meg felnőttünk, és szeretnénk még abból az érzésből.


De persze az egyéni ízlés is belejátszik, például amiket felsoroltál, azok közül mind a BB-t, Keresztapát, vagy a Nolan-filmeket imádom. Viszont a Trónok Harcával ki lehet kergetni a világból. Ez nyilván függ az egyén beállítódottságától, hogy mi fog meg, és mi nem.


De tömegesen azért ekkora a "hype" körülötte, amit az elején leírtam.

2015. nov. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!