Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van ekkora őrület az új...

Miért van ekkora őrület az új Star Wars film körül?

Figyelt kérdés
Amikor '99-ben újrakezdték és csináltak +3 részt, akkor azok is kifejezetten gyengék (khm... sz*rok) lettek, most mit várnak az emberek...? Egy újabb bőrt lehúznak a régi, legendás trilógiáról, semmi más nem történik. ImDb-n is felugrott a pontszáma az egekbe, pedig fogadok semmivel se különb, mint az utóbbi 3 rész, most komolyan, mi másért csinálták volna, mint csak a pénzért? Semmi koncepciójuk nem volt, nem lehetett, ez egy kész egész történet volt már a Jedi visszatérnél, azóta meg csak újra és újra megerőszakolják és az emberek még zabálják is ezt kétpofára... egyszerűen nem értem. Pont erre számoltak, hogy a sok elfogult Starwars rajongó már hetekkel előtte rágni fogja a körmét, így tuti kasszasiker lesz, bármit is csinálnak... de mi meg emberek valóban ilyen birkák vagyunk...

2015. dec. 18. 13:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

1. az előzménytrilógia nem szar, csak gyengébb mint az eredeti, ettől függetlenül rengeteget hozzáadott a Sagához


2. menj el és nézd meg a filmet inkább, utána lehet fikázni, ha nem tetszett (de nem agyatlanul, ahogy az előzménytrilógiát fikázzák egyesek, hanem megfelelően alátámasztott érvekkel)

2015. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az előzménytrilógát azért csinálták meg, mert tudták, hogy még egy bőrt úgy le lehet erről húzni, hogy brutális bevételt realizáljanak. Az újat ugyanezért csinálták. A '99-es trilógia is sz*r volt, iszonyat gyenge filmek lettek, láttam őket, ez nem gondolom, hogy különb lenne. Persze, biztos meg fogom nézni, amikor minden birka odaözönlik és még megmozdulni se lehet... meg amúgy is fizetni fogok egy olyan filmért (2xesen is mert az időmmel is, amit rápazarlok), amiről tudom, hogy gyenge lesz, mert miért is lenne másmilyen, az előzmények után, és a koncepció ismeretében?!
2015. dec. 18. 13:51
 3/18 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem amúgy sem az új Star Wars kritizálásáról szólt, hanem az emberek reakciójáról, amit kivált belőlük egy ilyen film megjelenése. Ehhez mondtam el, alapvető dolgokat (hogy az előző filmek sztem gyengék voltak (hadd fikázzam (sose értettem miért fika, ha valami nekem nem tetszik) az előző filmeket, ha végigszenvedtem őket)) és hogy ezt is pont ezért csinálták, hogy az emberekből pénzt sajtoljanak ki, azáltal, hogy a gyenge pontjaikat buzerálják, mint pld. a Star Wars.
2015. dec. 18. 13:57
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Különösebben nem szeretnék beleszólni ebbe a magasröptű vitába, csak annyit kérdeznék hogy;


Kedves Kérdező!


Szerinted az eredeti trilógiát miért csinálták, ha nem a pénzért? Úgy gondolod, hogy ezek szerzői filmek voltak? Azért, mert valóban bőven minőségibb filmek lettek mint az előzmény trilógia, ettől még tökéletesek és utolérhetetlenek?


Ezzel persze nem állítom azt, hogy a mostani hozni fogja a Birodalom szintjét, csak kíváncsi vagyok, hogy félre tudod-e tenni az együgyű gyermeki rajongásodat az eredeti trilógia iránt.


Válaszodat előre is köszönöm!

2015. dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"Miért van ekkora őrület az új Star Wars film körül?"


Mert sokaknak tetszett az első 6 film. Mit kell ezen túlmagyarázni?

2015. dec. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az első 3 rész jó volt, szerintem túlértékelt, de ezen nem lepődök meg, mert eléggé könnyed, közönségfilmek, viszont minőségiek is, így természetes, hogy széles rétegek imádják. A másik esetben meg félremagyarázol... olyan értelemben persze pénzért csinálták, hogy minden művésznek jól esik, ha elismerik a munkáját, ők is remélték, hogy ebből bevételük is fog jönni, valamiből meg kell élniük, így természetesen a pénzkeresés is egy szempont volt... de NEM azért csinálták meg a filmet, mert tudták, hogy ebbe még van annyi, hogy jól meggazdagodjunk, tkp. bármit csinálunk. Itt koncepció egyáltalán nincs, utólag van egy történet kitalálva, hogy valami legyen, a koncepció alapvetően az, hogy ez megéri és rengeteg pénzt hoz, úgyhogy miért ne? Az első 3-nál pedig az alkotás volt a koncepció, az hogy létrehozzanak valamit, ami új és ami képes valamit adni az embereknek. Egy művész azért alkot, mert szükséges számára, hogy azokat a gondolatokat, érzéseket kiírja magából, ez az új film, viszont pusztán egy üzleti projekt.
2015. dec. 18. 14:34
 7/18 anonim ***** válasza:

"tudom, hogy gyenge lesz" Honnan? Mert az előzménytrilógia nem tetszett? Olyan jó hogy rohadtul nem ugyanazok készítik...


Azért fika, mert nincs rendesen alátámasztva, hogy miért nem tetszik. És nekem még soha senki nem magyarázta el normálisan, hogy miért szar az előzménytrilógia.

2015. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az utóbbi időben nagy divat a Star Wars érvek nélküli fikázása, a kérdező is épp ezt teszi.
2015. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg meglepő lesz amit mondok, de MINDEN film üzleti projekt, aminek a megtekintéséért pénzt kérnek, az általad feltehetően kedvelt művészfilmek is. A kérdés az, hogy melyik gyártó mennyi értéket ad az említett pénzért. Az ilyen hozzáállásoddal semmivel sem vagy jobb, mint akik ész nélkül megnéznek minden blockbustert amiben robbanás van. Attól, hogy valami a széles közönségnek is tetszik még nem lesz automatikusan szar, bár a mai hipszter hozzáállású álértelmiségiek körében ez az alap hozzáállás.
2015. dec. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem ugyanazok készítik (JJ Abrahams se egy túl nagy rendező... a Disney meg ink. megerőszakol már mindent, mint hogy minőséget adna ki a kezéből), de szerinted, ha egy előzménytrilógia nem gyenge lett (ami egy sokkal tágabb és méltányosabb fogalom), hanem egyenesen pocsék, akkor ez miben lesz más? Ugyanaz a pénzközpontú koncepció van jelen ezen filmek esetében is, láttam már annyi filmet és van annyi tapasztalatom ilyen téren, hogy tudjam, hogy ha egy ilyesmi film, mint most az új Star Wars (ami már a 7. SW, úgy, hogy az évtizedekkel ezelőtti, eredeti trilógia volt egyedül valóban jó), kijön akkor kb. mire lehet számítani... lehet egész korrekt munkát kiadnak a kezük közül, és akkor lesz egy középszer film, az is lehet, hogy még az előzménytrilógiánál is szarabb, tényleg fos film lesz, de tökmindegy, minden esetben igaz, hogy az eredetihez nem méltó, gyenge film lesz, ebben biztos vagyok, és pont ezért fájó, hogy az emberek meg özönlenek, mint a birkák a moziba. Nem mondom meg előre, hogy hány pontos a film meg ilyenek, de az biztos, hogy egy korrekt iparosmunkánál több nem lesz.


A fika fogalma pedig úgy gondolom, hogy annyit tesz, hogy vki normális észérvekkel, gondolatokkal alátámasztatott véleményezés helyett, nagyrészt alpári, lehúzós módon, véleményez egy filmet, vagy bármit, lejáratás céljából... nekem ezt jelenti. Vagyis az, hogy én megmondom, hogy szerintem milyenek voltak az előző filmek, ezt miért készítették el és, hogy kb. mi várható ettől, az nem fika. És én nem lejáratom, nem mindenhova beírok, hogy sz*r, fos SW, hanem egy véleménynek adok hangot, a filmbe meg amúgy se mentem bele olyan konkrétan, pont ezért se értem, hogy miért az a fontos számodra, hogy én láttam-e, nem mondtam konkrét véleményt róla, meghatároztam csupán, hogy kb. mi várható egy ilyen filmtől, és a kérdésem meg arra vonatkozott, hogy ahhoz képest pedig miért őrülnek meg az emberek. Most komolyan, úgy csinálnak, mintha valami korszakalkotó dolog történne, ami még esetleg az első három résznél történt, itt biztos nem fog.


Figyelj, én már így is regényeket írok, meg amúgy se vagyok kritikus, ha egy meggyőző, észérvekkel alátámasztott véleményt akarsz, hogy miért sz*r pld. a Baljós árnyak, vagy bármely új rész, akkor nézd meg néhány ismert kritikus véleményét vele kapcsolatban, pld. a youtubeon Szirmai és Puzsér is beszéltek róla. Mondjuk Szirmai nem kritikus, de ő is ilyen ismert és elég jó képességű véleményformáló.


A másodiknak: Pont én beszélek a divat ellen és, arról hogy az emberek mennek, mint a birkák egymás után a moziba, azt végül én vagyok aki divatból szidja? Olvasd el egyrészt, sztem miért nem fika amit csinálok, másrészt ilyen logikával, mindent divatból csinálsz, mert lesz egy réteg ami utál vmit, lesz egy akiket hidegen hagy, lesz akik mennek egymás után a moziba stb... meg amúgy is a lényeget direkt nem érted, hogy én nem a filmről beszélek, hanem arról a jelenségről, hogy kijön egy mondhatjuk korszakalkotó film, valamikor, lassan 40 éve, és utána üzleti érdekekből húzzák le róla az újabb bőröket, és kiadják az eredetinél sokkal gyengébb, és messze nem korszakalkotó filmjeiket, és az emberek pedig zabálják, és úgy mennek be rá, mintha korszakalkotó lenne... alapból nem lehet már csak azért se korszakalkotó, mert az-az, ami valami újítást hoz. Találjanak ki egy új ötletet, univerzumot, ne egy 40 éves filmhez (trilógiához) gondoljanak hozzá újabb sztorikat, modern látványtechnikákkal azt csá. Tehát pont nem a filmnek mentem neki és kezdtem el szétszedni, de mert sajnos nem láttam, így csak az érvek nélküli fikázás zsákutcájába találtam magam... pont nem ez történt.


Harmadik: Te honnan veszed, hogy én művészfilmeket szeretek és hipszter vagyok? Meg alapból, honnan veszed, hogy én minden széles közönség körében ismert filmet lehúzok? Ez meg ugyanaz a hozzáállás, mint amit én egyébként nem tanúsítottam, hogy valaki úgy kritizál valamit, hogy nincs megfelelő ismerete róla. Ráadásul az írásaimba több a véleményeddel ellentétes dolgot lehet olvasni, amivel megdőlnek az érveid. Pld. hogy én személy szerint, képzeld szeretem az eredeti Star Wars-t, mégis az egy széles körben elismert közönségfilm.


A másik, hogy asszem írtam is erről, mert más is a szememre sütötte, hogy "dehát minden film pénzért készül" de nem sikerült megértened, hogy az más, ha vki elkészít egy k***rvajó filmet és aztán pénzt kér érte, meg számít a bevételekre, mert ő is pénzből él és ha vki alapból a pénzért csinál egy filmet és ez a legfőbb koncepció. Ok okozati különbség van, ezekkel a filmekkel az a baj, hogy az OK amiért megcsinálják az a pénz, és az OKOZAT, meg hogy elkészült egy film, mert muszáj volt, ezzel járt. A másiknál meg pont fordítva van, OK, hogy alkossunk valamit, az emberek átadjunk valamit pld. a gondolatainkból, érzéseinkből, azért készítenek filmet, hogy valami egyéni víziót kiközvetítsenek saját magukból. Az okozat, meg hogy ez sokaknak tetszik és ők ezért pénzt kapnak, ami annyiban a céljaik közt is szerepelt, hogy "jó lenne ebből megélni".


Hogy mondjam még... más ha körbeülnek egy asztalt egy ilyen tipikus, nagy, üvegirodaháznak (vagy hogyhívjákezeket) a 18. emeleti tárgyalótermébe az öltönyös üzletemberek és egy grafikon mellett tanankodnak, ötletelnek, hogy vajon a társadalmat vizsgálva, mi az amit a legjobban eltudnak adni, ami a legbiztosabb, legtöbb nyereséget hozó befektetés. És más az, ha valaki művész, és alkotni akar és van egy koncepciója és ezért elkészít egy művet... remélem érthető.

2015. dec. 21. 03:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!