Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van ekkora őrület az új...

Miért van ekkora őrület az új Star Wars film körül?

Figyelt kérdés
Amikor '99-ben újrakezdték és csináltak +3 részt, akkor azok is kifejezetten gyengék (khm... sz*rok) lettek, most mit várnak az emberek...? Egy újabb bőrt lehúznak a régi, legendás trilógiáról, semmi más nem történik. ImDb-n is felugrott a pontszáma az egekbe, pedig fogadok semmivel se különb, mint az utóbbi 3 rész, most komolyan, mi másért csinálták volna, mint csak a pénzért? Semmi koncepciójuk nem volt, nem lehetett, ez egy kész egész történet volt már a Jedi visszatérnél, azóta meg csak újra és újra megerőszakolják és az emberek még zabálják is ezt kétpofára... egyszerűen nem értem. Pont erre számoltak, hogy a sok elfogult Starwars rajongó már hetekkel előtte rágni fogja a körmét, így tuti kasszasiker lesz, bármit is csinálnak... de mi meg emberek valóban ilyen birkák vagyunk...

2015. dec. 18. 13:32
1 2
 11/18 anonim válasza:
18%

Kérdezőnek igaza van!!!

Amúgy ha ingyen dobálnák a jegyet utánam,akkor se pazarolnám az időmet,hogy megnézzek efféle filmeket,amelyek nem a valóságról szólnak.

Azon is jókat röhögök,hogy az némely anyukák utolsó pénzüket ráköltik otromba,nagy orrú szarvarsz madárfejekre.Szemtanúja voltam,amikor egy kisfiú megkapott egy ilyet,az volt az első dolga,hogy orránál fogva jól földhöz vágta,megtaposta majd jól megrugdosta mint egy lapdát.Utána letépte az orrát az 5000,-Ft-os engrinek!!! :) :) :)

2015. dec. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
21%

Megnéztem Szirmait és Puzsért is korábban, de agyf***t kaptam tőle. Mert nem az jön le a két krtikából, hogy szar a prequel trilogy, hanem az, hogy fingjuk sincs az egészről. Mondanak helytálló dolgokat is persze, de elenyészően.


Szirmainak amúgy nagy rajongója vagyok, de az a 3 videó amit az előzményekről csinált, a kritikusi karrierjének a mélypontja. Most pl. megnéztem Az ébredő erő-kritikáját, tetszett neki, dicsérte. Viszont a bajom vele, hogy míg itt kiemelt egy csomó dolgot pozitívumként, addig ugyanezeket a dolgokat negatívumként emelte ki az előzmények esetén. Na mi ez, ha nem agyatlan fikázás?


A másik dolog meg, hogy szerinted nem érhet fel Az ébredő erő az eredeti trilógiához... Hát az IMDb-s meg a Rotten Tomatoeson nem így fest a helyzet

2015. dec. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Buták vagytok. :(
2015. dec. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Jaj, az ImDb-t hagyjuk már, mindenki arra hivatkozik, mintha bármit is számítana a filmek ottani pontszáma, ott NEM kritikusok szavaznak (ha regisztrálnak persze ők is szavazhatnak...) az ImDb-n MINDENKI szavaz, az annyit mond el, hogy mi a közmegítélése a filmnek, az átlagjánosnak kb. mi a véleménye róla (de ezt se pontosan, mert vannak filmek amiket nem szavaznak meg átlagemberek, csak mondjuk sznobok, meg ilyen-olyan rétegek (pld. Chaplin filmek) és ezért magas pontszámúak, de ettől még az átlagembernek nagyrészt már nem igazán tetszik Chaplin, igazából meg se nézi.)


A Rottentomatoes meg akkor vált teljesen komolytalanná a szememben, amikor a Halálos iramban filmekre 80%-okat adtak az ott szavazó "kritikusok". Közben meg a Harcosok klubja 79%-os, pedig távolról sincs egy szinten a két film, de ami még durvább, hogy a Született gyilkosok pedig 46%-os, és a közönségtől kapta meg a min. megérdemelt 81%-át... De mondhatnám pld. az Avatart vagy a Jurrasic Park-ot (így hirtelen) 83, 93%-okask, holott egyik se egy nagy film, utóbbi egy teljes mértékben gyerekfilm, előbbi egy egyszerű klisés sztorijú látványfilm. Ha csak a látványt értékelnénk akkor reális lenne, hogy megkapják ezeket a százalékokat, de azért én egy kritikustól pont nem ezt várom, hogy ilyen felszínes legyen.


Úgyhogy maga a film egyértelmű, hogy nem lesz se korszakalkotó, se az eredetit megközelítő.


Figyelj, én meg azt érzem, hogy te nem tudnál semmilyen érvet elég erősnek vélni, ahhoz, hogy elfogadd, hogy mondjuk sokak szerint rossz, és amúgy is tényleg nem túl jó az előzménytrilógia. Milyen érveket akarsz? Pld. amiket ajánlottam, ott kitérnek olyan szempontokra is, hogy mondjuk konkrét példák, hogy milyen csapongó, sekélyes és logikátlan a sztori, akkor mondhatnám azt is érvnek, hogy pld. az első egy hótunalams gyerekfilm, a második meg borzasztó nyálas (a harmadik amúgy egész korrekt volt), meg elmondhatnám, hogy mennyire nem ízléses dolog így hozzányúlni és ilyen formában folytatni egy trilógát, érvelhetnék megint amellett, hogy semmi sztori nem volt, amit szükséges lett volna elmesélni, egyedül a pénzszerzés céljából készítették, a film semmitmondó stb-stb... tökmindegy neked bármilyen érvet kifejtenék úgy érzem kevés lenne, mert neked tetszett és kész. De ha tetszett nem is szükséges meggyőzni téged az ellenkezőjéről. Annyira lenne legfeljebb érdemes rávezetni téged, hogy egy kicsit tudd objektíven, kritikai szemszögből nézni a filmet és akkor esetleg megértenéd, hogy miért nem jó. Amúgy én pont Szirmai véleményére nem adok annyira, mert rengeteg hótgyenge filmre rámondja, hogy ez már pedig mennyire jó (pld. Bosszúállók). Jó, akkor mondja, azt hogy egy szórakoztató másfél órát kapott, de tényleg ez az irritáló lelkesedés, hogy most ez egy mekkora film lett, mennyire király... holott semmivel se több, se történetileg, se tartalmilag se sehogyan, mint mondjuk az általa lehúzott Transformers filmek, kb. ugyanaz a robbantgatós, metropoliszokat lezúzós, jóagonosz ellen harcolós, világmegmentős baromság... oké én ezeken bealszok, neki tetszett, de legalább ne adja úgy elő mintha olyan jó lenne és mondjon egy értelmes kritikát arról, hogy ez neki ennek ellenére, hogy egy ilyen buta népfilm, mégis miért tetszett és mégis miért több, mint mondjuk egy Transformers.

2015. dec. 22. 02:49
 15/18 anonim válasza:
Nem feltétlenül az új Star Wars tetszik nagyon sokaknak mi még nem láttuk az új filmet,de mégis jó,hogy kijött, mert így újra kaphatóak Star Warsos cuccok pl.: poharak,takarók... És ha az előző Star Wars részek tetszettek (amit a kérdésedből nem igazán tudtam megállapítani... ezért hangsúlyozom HA) de ettől még nem kell feltétlenül fikázni magát a történetet.
2016. jan. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem a történetet magát fikázom... az első 3 film kimondottan jó volt, de nem akkora átütő mestermű, mint amilyenként számon tartják, de mondtam, hogy ezen nem is csodálkozok, mert ez egy könnyen fogyasztható, szórakoztató, amolyan közönségfilm, így nyilván sokkal legendásabb, mint a hasonlóan jó, de nehezebben fogyasztható társa. Ez olyan, mint hogy jobb, mélyebb zenék is vannak Michael Jackson-énál, de ő azért is ilyen legendás, mert egy könnyen fogyasztható műfajba csinált, színvonalas, szórakoztató produkciókat. Tehát ezzel a túlértékeléssel nincs bajom, megértem miért van, és én is szeretem alapvetően és jónak tartom mind Jacksont, mind a az eredeti Star Wars trilógiát.


Az előzménytrilógia volt ami nem tetszett.

2016. jan. 1. 15:00
 17/18 A kérdező kommentje:
Amúgy a Star Wars-os szuvenírek eddig is kaphatóak voltak, max. nem voltak tele vele, nemtomén, a hipermarketek polcai, hanem mondjuk netről lehetett beszerezni. De pont erre hegyeztem ki, hogy miért van az, hogy így lázba lehet hozni az embereket, és ezáltal rengeteg pénzt kihúzni a zsebükből, egy olyan dologgal, ami mögött nincs valós tartalom... mert még ha tényleg egész jó is lenne a film, akkor is mit láttatok? Egy sz*r előzménytrilógiát és egy előzetest, na ezek alapján + a tapasztalataim alapján az ilyen filmekkel kapcsolatban, pont nem megőrülnék, de ti előre lázba égtek, mert agyonhypeolják a filmet. A mozi is rég kiüresedett, már ritka esetben szól arról, hogy jó filmeket készítsünk, kifejezzünk valamit, a lényeg, hogy megcsináljunk egy ütős, érdekes előzetest, hypeoljuk a filmet, amire aztán beözönlik a tömeg, majd kiszúrjuk a szemüket egy legfeljebb erős középszer filmmel. De valahogy senkit sem érdekel, vagy egyszerűen nem látják, hogy át vannak verve... Pont ezért arról beszélek, hogy itt nem az van, mint ideális esetben kéne lennie, hogy a művész alkot és esetleg pénzt is remél érte, mert valamiből meg kell élni, hanem az van, hogy bevételközpontúan csinálják a filmeket, kommersz, iparos módon, ugyanazokkal a marketingtrükkökkel, pld. az ütős előzetessel, vagy az érzékeny pontok nyomogatásával (pld a fanatizmus is ilyen). A lényeg, hogy ezek által felfutassák a filmet, és ez egy jó múködési modell, és engem ez zavar, hogy jól múködik, mert az embereket újra és újra olyan mértékű lázba tudja hozni, hogy, egy korszakalkotóan erős, világ legjobb filmjei közé sorolható filmmel fele ekkora lázba se lehetne. A modell pedig nem tartalmazza, hogy jó legyen a film, ezért se lesz szinte soha se jó. Az Avatar-nál volt utoljára ekkor őrület, de az is egy üres, felfújt lufi volt, de a Marvel filmek vagy már a Halálos iramban filmek is remekül alkalmazzák ezt, aztán láthatjuk, hogy azok is mennyire jók, az Avatar hozzájuk képest egy erős film. Én ezt egy aljas játéknak tartom, és szomorú azt látni, hogy még mindig és még mindig remekül működik.
2016. jan. 1. 15:30
 18/18 A kérdező kommentje:
Tehát lehet nekem mondani, hogy nem láttam semmit a filmből és fikázom, de ennek pont a fordítottja igaz, (mint ahogy már a legtöbb esetben van ez a dolgokkal, azáltal, hogy minden kifordul), hogy az emberek előre megőrülnek a filmért, holott nem láttak még semmit se belőle. És kérdésem pedig pont erről szól, és nem arról, hogy fikázzam a filmet, és kijelentsem, hogy mennyire rossz. (ennek ellenére persze ismerem ezt a működési modellt és van annyi tapasztalatom, hogy tudjam, hogy vagy még rosszabb lesz az előzménytrilógiánál, vagy egy erős közepes lesz, vagy a kettő közt valahol.)
2016. jan. 1. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!