Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars 7-ről (aki látta)...

A Star Wars 7-ről (aki látta) mi a véleményetek? Tetszett-e nektek? (bővebben lent, SPOILER VESZÉLY! )

Figyelt kérdés

SPOILER VESZÉLY!!!



Én tegnap néztem meg, és sajnos már csak 3D-re tudtam jegyet szerezni, kicsit többet vártam, vagy csak túl volt hypolva...


Ami tetszett:


-A képi világa a klasszikus trilógiát idézi

-a régi szereplők egy része is benne vannak a filmben

-Nem minden CGI borzadály mint az 123-nál, bár azért CGI nélkül lett volna az igazi minden makettal stb.


Ami nem tetszett:

- kicsit gyenge történet(persze nem lehet 30 évet 2 órába elmesélni)

-Kylo Ren olyan mint egy hisztis kölyök(gyenge), nem "igazi" fő gonosz, nem egészen ezt vártam volna, ráadásul a szinész lóképű is :XD

-Finn sem az igazi, de azért nem olyan vészes a karakter. De találhattak volna tőle jobb fekete szinészt is.(a zsarus/nyomozós/drogos filmek tele vannak ilyen színészekkel)

- Han Solo meg hal


Továbbá: van benne egy idegen lény, vagy vezér. Azt gondolom a film és maga 2 trilógia mintha Alapítvány koppintása lenne.Egyszóval lopás, bár ez annyira nem érdekel.


Szóval nem mondom hogy fos. Vagy igazából nem úgy sz@..r mint az 123 rész. Azoktól mindenképpen jobb.

Röviden ennyi.



2015. dec. 18. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk a Star wars mindig is "koppintás" volt. Már az eredeti is. Szóval ez nem olyan nagy újság. (Dűne ugye)
2015. dec. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen az, Lukács Gyuri bácsi sokat "lopott". :D :D
2015. dec. 18. 18:19
 3/11 Gauldoth ***** válasza:
100%

A saját véleményem:


Én nem vagyok az, akii szerint mindig csak a régiek jók, stb. Én pl. az első 3 epizódot is szerettem. ( Bár a klónok támadása szerintem is kicsit gyengébb lett). Viszont ma határozottan nem értek egyet Zolival. Ez a film ötlettelen és egyszerűen középszerű. A film nagyon rosszul van megkomponálva. Semmin és senkiért nem tudtam izgulni. Nincs háttér, nincs motiváció, nincsenek magyarázatok vannak, amelyek helyenként egyszerűek mint az ék.


Érződik, hogy Jar Jar Abrams egy az eredeti trilógiához hasonló filmet akart. De valamit nagyon félrértett. Ő sztoriban akart ugyanolyat, és nem összhatásban. Olyan, mint az eredeti trilógia, csak ki kell belőle vonni a misztikumot, és a karaktereket pedig helyettesítsétek be sima, nem felépített, szürke jellemekkel. Hülyén hangzik, igaz?


Szerintem ilyen lett. Egy középszerű, misztikum nélküli látványosan, nosztalgiával tálalva. De ez egy Star Wars film és ettől tökéleteset vártam. Ehelyett a történet szinte csak egy másolat, és azt a lassú építkezést a sztoriban, azt a féle mesterien kitalált mindenre van magyarázat feelinget tökéletesen elvesztette. Ez a film egyszerűen megtörténik, és én azon kaptam magam, hogy az új szereplők közül többeknek a nevén is gondolkoznom kellett, sőt a főhősökon túl van, akiét nem is tudom. Azr hiszem ez sokat elárul.


Mindent egybevetve: jó indulattal is mondik 6\10 az én szememben de ez Star Wars-nál nagyon kevés, pláne hogy ez a 3trilógia kitörölhetlen része marad. El tudom képzelni, hogy a jövőben, ha meg akarom nézni a 9részt egymás után, ezt ki fogom hagyni.


Remélem olvassátok a véleményem, írjátok le sajátotok is!

2015. dec. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3. Nagyjából egyetértek veled.
2015. dec. 18. 19:33
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Sziasztok! Hát szerintünk is ez az eddigi leggyengébb rész :( de lehet csak túl sokat vártam...valahogy hiányzott belőle a szív...habár nagyon látványos volt, de nem kedveltem meg a szereplőket, nem rettegem az új gonoszoktól...ez a lóképű nyafka gyerek, vicc anyjának jól el kellet volna fenekelnie, amikor megláttam, azt mondtam magamnak ugye nem, nem lehet ő az új főgonosz, mert őt 12 éves kislányoknak találta ki a Disney.

A színészi alakítás sem tetszett, mindig erőlködő fejet vág az új csaj..én sem jegyeztem meg a nevét..amikor az erőt akarja használni olyan mintha a WCn küszködne, nekem végig ez volt a szemem előtt...nem tudtam szegény lányt komolyan venni...A történet összecsapott, siet

Nem értettük, hogy hogy lett hirtelen megint a sötét oldal ilyen erős, hogy lehetett Luke ilyen nyomorult, hogy elmenekül nem ilyennek ismertük meg. Han Soloék külön élnek, mint valami bulvárreality, kiábrándulunk az összes régi hősünkből, mert minden amiért szerettük őket már a múlté. Röviden ennyi, még látnom kell egyszer hogy megszeressem. Mint film oké, jó sci-fi, de szerintem nem jó Star Wars. És ha Anakin nem volt hitelesen gonosz, akkor ez a síró elkényeztetett gyerek micsoda? Csak mert most épp utálja anyucit meg apucit, ez csak egy tini lázadása bakker...

2015. dec. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Abszolút az eddigi legrosszabb rész, gyengébb az előzménytrilógiánál is. A történet teljesen egy 4.rész koppintás, jobb külsővel. A főgonosz jelleme nagyon rossz, és mint színész úgy is. Túl sok a humor a filmben, csapkod, mint egy durcis kisfiú, nincs meg az a tisztelet, ami kell egy ilyen szereplőhöz, nem lehet komolyan venni. Aztán maga a színész sem odavaló, lófeje van, nemadja át a fílinget, mintha a harrypotterből hozták volna át a Snokeal együtt, akikről persze nemtudunk meg semmit. Mondhatják, hogy a z eredetiben se tudtunk semmit róluk, de fiatal gyerek vagyok, szinte együtt láttam a baljós árnyakkal őket, és mire felfogtam a történetet, befejezték mindkét trilógiát, tehát nekem ez így nemtetszik, hogy a semmiből jön ez a két csávó. Aztán persze a csaj is a levegőből kapja az erőt, többet is, mint ami Kylonak van. A zene sem mozgatott meg. A film eleje és a főcímnél remegtem, de ez fokozatosan alábbhagyott, rögtön poénnal kezdődik, az sem jött be egy star warsnál. Röviden: 7/10, a nosztalgia, két jó főszereplő, jó volt látni az öregeket. Amúgy nem kellett volna ez a rész. Jövő héten nekifutok mégegyszer hátha jobb lesz.
2015. dec. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindig az aktuális rész volt a legrosszabb rész, nem vettétek még észre? Anno az új trilógiába kötött bele mindenki.


Kylo Ren nem főgonosz, csak egy báb, aki irányítva van, befolyásolva, manipulálva, mint Anakin volt.

2015. dec. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%

nem hinném, mert a 3. után nem mondtam ezt.

Akkor nem főgonosz, hívd máshogy, akkor csak simán gonosz, attól még, hogy kicsit manipulálva van.

2015. dec. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

**!SPOILER-szerű!**


Én azt nem értem, hogy ha Obi-Wan a halála után megjelent Luke-nak, kommunikált vele, miért nem tette ugyanezt Anakin (Vader) Kylo-val. Ha már az unokája, simán megtehette volna, hogy megpróbálja visszatéríteni, vagy hatással lenni rá.


Jó, lehet, hogy ezt elsütik majd a VIII. részben, de szerintem érdekes párbeszédeket, jeleneteket lehetett volna létrehozni, ahogy a kis Ben vívódik, nyűglődik, aztán megérkezik a nagypapa, aki megpróbál hatással lenni az irányt vesztett unokára.


Persze Vader-nek nem tanítványa Kylo, Obi-Wannak félig meddig az volt Luke, ezzel lehet magyarázni, ha nagyon ellenérvet akarnánk keresni.


**!SPOILER!**

2015. dec. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Sok mindennel egyetértek, De meg kell hogy jegyezzem hogy kezd idegesíteni hogy az emberek többsége nem érti hogy miért ilyen Kylo Ren karaktere...


Pontosan ő olyan akar lenni mint Vader sőt már azt is hiszi hogy olyan hatalmas közben meg még nincs is kiképezve teljesen.

2015. dec. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!