Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A star warsban (4-6. részek)...

A star warsban (4-6. részek) minek lázadnak páran a birodalom ellen, mi nem tetszett nekik benne?

Figyelt kérdés

2015. dec. 23. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán az, hogy diktatúrát vezettet be az a sith bácsi.
2015. dec. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
na jó de ez miben nyílvánult meg? miben változott a hétköznapi emberek/űrlények élete, mint előtte?
2015. dec. 23. 18:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ezt tulajdonképpen nem annyira mutatták be.

De pl. míg előtte a politikai döntéseket egy nagy tanács hozta meg, amit minden bolygó/faj (?) képviselt, addig utána az egész el lett törölve és egy tejhatalmú vezér kezébe került minden hatalom.

Szóval ott a többiek érdekei gondolom eléggé durván sérültek, lényegében megszűnt a demokrácai. Ami gondolom további problémákat is eredményezett, ahogy az a diktatúrákban lenni szokott.


De én nem vagyok otthon annyira a star wars-ban. Majd aki jobban ismeri, talán el tudja magyarázni jobban.

2015. dec. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Kiszedhető a trilógia epizódjaiból végülis, hogy konkrétan mi a baj a birodalommal.

Félelemben tartja az embereket, a bolygókat, a galaxist. A 4. részben erődemonstrációként felrobbantanak egy bolygót. Ennyire foglalkoznak az élettel. Csak az uralom hajtja a császárt, semmi más. Elnyomja a bolygó lakóit, átveri őket, politikailag zsarol, stb.

2015. dec. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Plusz a nem emberi fajok másodlagos polgárokká lettek visszaminősítve. A mon calák(Ackbar) részben ezért csatlakoztak a lázadáshoz.
2015. dec. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!