Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star wars 7 (film) vélemények?

Hidd kérdése:

Star wars 7 (film) vélemények?

Figyelt kérdés

2015. dec. 23. 20:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egynek elment.
2015. dec. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

hogyérted 10 böl?

az úgy poén

2015. dec. 23. 20:46
 3/16 A kérdező kommentje:
a vége kezdett izgalmas lenni meg nincs nagyon sztorija még az egésznek azt fura kicsit de szerintem han fián kivül mindenki jó volt
2015. dec. 23. 20:49
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Spoiler!

Mennek itt a viták rendesen a filmmel kapcsolatban. :D

Nekem összképben bejött, és én az eredeti trilógia híve vagyok, az előzmény hármast rossz filmeknek tartom, de kedvelem őket. Nem divatból szeretem a szériát, még óvodás koromban láttam először, és azóta a kedvencem.


Ami tetszett:


+ Sok olyan jelenet van, amit ha felszínesen nézünk, logikai buktatókkal és hibákkal van teli. De ha egy picit is megerőltetjük az agyunkat, értelmet nyer az egész. Pl. hogy Finn miért tudott harcolni Kylo Ren ellen. Emberek, na, miért bírta kb. 1 percig? Aki megválaszolja, kap egy popcornt. Hatalmas vita kering ekörül a neten, pedig annyira egyértelmű.. annyira, de annyira.

+ Végre egy új jellegű gonoszt mutattak be Kylo Ren szerepében, aki nem a sötét oldal határozottságával és erejével dukál, hanem annak szánalmas és gyenge mivoltával. Ilyet Star Wars filmben még nem láttunk, itt volt az ideje (sokaknak amúgy ez nem tetszett)

+ Volt benne két fordulat, amire nem számítottam

+ Gyönyörű látvány, és azért valljuk be, volt Star Wars hangulata

+ Tűrhetőek az új karakterek, beleillenek az univerzumba

+ Véleményem szerint jobb volt mint az előzménytrilógia bármelyik fura családi eleme



A közömbös:

-+ A film gyakorlatilag a 4. rész alapját dolgozza fel. A cselekmény lényege szinte ugyanaz. Ez konkrétan nem zavar, csak nem értem hogy miért..

-+ Rey túl hirtelen kezdi el használni az erőt, ami a vásznon furán hat, pedig amúgy aki ismeri az univerzumot, aki megértette azt hogy miről beszél Yoda a Dagobah rendszerre, annak ez egyáltalán nem furcsa.


A negatívum:

- Túl sok jópofa jelenet

- A film végén lévő Starkiller bázis lezúzása kidolgozatlan, és összecsapott volt

- Pár dolog gyengén lett kidolgozva

- Túl sok filmes giccs


Nekem bejött, de hidd el, olyan lavinát indítottál el, hogy az csak na.. a kérdés egy CSAPDA.

2015. dec. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%
Most megint kezdjük elölről, mint az eddigi 700 mi a véleményünk topikban? Mindjárt jönnek az orákulumok, akik megmondják, hogy ez nem jó, bezzeg a régi szép időkben.
2015. dec. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Szpojler itt is!


---


A New Hopa átdolgozása az egész véleményem szerint.

- Sivatagban tengődő leendő, az erejéről semmit nem tudó hős (Rey/Luke).

- Cuki, pittyegő robot, aki fontos információt hordoz (BB/R2).

- Menő lázadó pilóta (Poe/Wedge).

- Öreg mentor, aki a második harmadban meghal egy gonosz, sötét ürge által (Han/Obi-Wan).

- Sötét, maszkos ürge, aki valaha jó volt, de elcsábult (Kylo/Vader).

- Űrcsata egy nagy, bolygópusztító izé ellen, ahol a lázadók a cuki robot infói alapján végül győzedelmeskednek (halálcsillag/csillagölő, vagy mi).

- A fő gonosz a végén legyőzetik, de nem hal meg (Kylo arcát átszabják/Vader elsodródik az űrben).


Számomra a film hatalmas csalódás volt, meg merem kockáztatni, hogy még a Baljós Árnyaknál is kiábrándítóbb volt. Azt hittem, hogy az Expanded Universe kitörléséért cserébe legalább valami eredetivel kárpótolnak, hát nem így lett. A sztori az első rész reboot-ja gyakorlatilag. Számottevő, új karakterből kb. 5-6 van csupán, akiknek a végzete már az első jelenetüktől elkezdve világos. Új űrhajókból sincs sok, azoknak is van pár jelenetük azt kész, helyette viszont megkaptuk ugyanazokat, amik már 40 éve, műanyag makettként repkedtek egy kis cipős dobozban. A CGI eléggé túlhasznált, egyedül a sivatagos jeleneteknél élethűek a díszletek, a bolygópusztítós jelenet a Men in Black 2, azaz egy 15 éves film szintjét hozza. Han Solo még 300 évesen is ugyanúgy viselkedik, mint egy huszonéves motoros, Kylo a Hayden Christsensen által játszott Anakin szintjén van, Leila az egyetlen, aki a korához méltóan tud viselkedni, mondjuk neki meg 4 sornyi szövege van csak.

Röviden s tömören: egy közepes, de nagyon drágán megcsinált fan-fiction az egész. 5/10

2015. dec. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2015. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Salx Narval ***** válasza:
36%
Bezzeg a régi szép időkben! :D
2015. dec. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
32%
Én nem értem,hogy az emberek(különösen az SW rajongók)miért sírnak azon,hogy nagyon hasonlít a New Hope-ra.Miekött kijött volna a film mindenki azt akarta,hogy az eredeti trilógia hangulatát adja,most azon sopánkodnak,hogy teljesen olyan lett mint a negyedik rész.Nekem tetszett és szerintem méltó folytatása az eredeti filmeknek.
2015. dec. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

Hát a hangulatát adhatta volna, de hogy a sztori is majdnem 1 az 1 ben ugyan az? Hát vicc.

Bármit, érted bármit készíthettek volna, nem volt megszabva semmi, és milliárdnyi lehetőség van az SW világába erre a legegyszerűbb sztorit kapjuk amit már 40 éve megkaptuk és akkor tökéletes volt most már újra adagolva egy nulla.

Aki erre azt mondja, hogy tök jó, az valószínű ilyen faék egyszerű műanyag hállivúdi filmeken, marvel filmeken stb. nevelkedett kb.

Mert az hogy a legelső SW s dolgok 40 éve még elég egyszerűen még is nagyszerűek voltak az egy dolog, de már bebizonyosodott, hogy mit ki tudtak hozni az SW világából... erre 2015 ben megint ott vagyunk mint legelőször, f asza...

2015. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!