Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a Birdman c. film sikerének...

Mi a Birdman c. film sikerének a titka?

Figyelt kérdés
Tengnap este megnéztük ezt a filmet, és nem értjük, hogy hogyan kaphatott Oscar-díjat. Valaki elmagyarázná nekem, hogy mi volt ebben a nagy siker???

2015. dec. 27. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Én se tudtam erre rájönni a film megnézése után illetve én időpocsékolásnak is tartottam, csak a nagy értékelése miatt néztem meg és a végén csak csodálkoztam, de nem a filmen hanem az értékelésen, az Oscar díj meg nevetséges.
2015. dec. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is nagyon tetszett. Alapvetően egyfajta szatíra, és több párhuzam is van a film és az abban játszó színészek élete között. Pl. a főszereplő, Michael Keaton kb. csak azért ismert mindenki számára, mert régen ő játszotta Batmant, majd eltűnt, úgy mint a Birdman főszereplője, Riggan. Vagy a filmbeli Mike egy kiégett színész, mígaz őt játszó Edward Nortonnak is voltak jobb filmjei, de aztán eltűnt.
2015. dec. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1

100%-ig egy véleményen vagyunk :D


#2

Nekem ez a filmből nem nagyon jött le, de még ha le is jött volna, én akkor is nevetségesnek tartom, hogy az amerikai mesterlövész c. film mellett ez a film nyerte a Oscar-t. Szerintem az amerikai mesterlövész jobban megérdemelte volna :)

2015. dec. 27. 19:07
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Elvégre az egy tömeggyilkos igaz története...
2015. dec. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

Itt nem a "tömeg gyilkoson" van a hangsúly. A történeten és a mondanivalón van a hangsúly, ja és persze azon, hogy hogyan sikerül ezt átadnia a filmnek. És ez szerintem ezerszer jobban sikerül itt, mint a Birdman-ben. És ezerszer szórakoztatób is volt, mint a Birdman.

Pénzt nem azért adunk ki a moziban, hogy végigszenvedjek egy filmet... (Szerencsére ezt nem moziban néztem...)

2015. dec. 27. 20:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Ízlések és pofonok.
2015. dec. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 HalkHogen ***** válasza:
77%

Szerintem az Amerikai mesterlövész egy nevetségesen szar film... Eastwoodot szeretem, de abból a filmből csöpög az amerikai, hazafias nyál - undorító módon bemutatva. Egy mesterlövész, aki áldott jó ember. Sose mond egy rossz szót az asszonynak. Becsületes, makulátlan stb. A poszttraumatikus stressz tünetei annyiban nyilvánulnak meg nála, hogy magas a vérnyomása. Nevetséges. Ajánlom figyelmetekbe a Testvéred feleségét c. filmet, aki ilyet akar látni hitelesebben.

A legvégén, mikor kiírják, hogy az az őrült veterán csávó kinyírta a főszereplőt, pedig az "csak segíteni akart neki", már vinnyogtam a szenvedéstől. Jézusom.


A Birdman kb. egymilliószor jobban összerakott film. Mind zene, mind szövegkönyv, mind színészi alakítások tekintetében. A szinte vágásoktól mentes fényképezése pedig valami briliáns. És ezt úgy mondom, hogy azért közel sem ez a kedvenc filmem. Egyáltalán nem.


Ha jó háborús filmet akarsz látni Eastwoodtól, akkor a Levelek Ivo Dzsimáról-t ajánlom, nem ezt a mesterlövészes marhaságot.

2015. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Egyet ertek az elozovel. Azt mondani hogy a Birdman szar film, es az American Sniper jo, na ilyenkor erdemes lenne az internetet lekapcsolnotok. Kifejezetten megnevettem amikor probaltatok jelentéseket magyarázni a Chris Kyle sztoriba, holott az egy feleannyira se elgondolkodtató film mint a Birdman. Ja hogy a Birdmanhez kell esz hogy felfogd? Igényes szórakozás? Ja bocsánatot, akkor lehet jobb lesz ha az American snipernel maradtok. Lesz új karibtenger kalózai meg Transformers is, remelem vip jegyet vesztek re óriás popcornnal es tomitek majd a fejetek:)
2016. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges ezt mondogatni hogy ész meg felfogás kell hozzá, mivel az egész egyszerű törénet arról szól hogy jut vissza a csúcsra jó pár problámával küzdve a főszereplő. Michael Keaton meg is érdemelte a díjat a szerepléséért de ettől függetlenül a történet számomra gyenge marad. Minden filmbe munka van, maximum csak retardáltak írnak olyan véleményt egy filmre hogy szar és ha visszanézed akkor látod h nem írta senki. Attól hogy neked tetszett egy film, ne minősíts másokat mert minket se érdekel hogy te miket nézel szivesebben.
2016. márc. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem neked szolt a komment, de ha inged akkor vedd magadra:)
2016. márc. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!