Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki elmagyarázná a Birdman...

Valaki elmagyarázná a Birdman végét?

Figyelt kérdés
Nem értem... Most komolyan elrepült, vagy mi?! :D

2015. febr. 12. 19:26
 1/5 Ritakrokk22 válasza:
67%

Feltételezem arra gondolsz, hogy kiugrik az ablakon, elszáll és a lánya meg nézi, mintha látná.

Én barátnőmmel több elméletet is gyártottam rá.

Szerintem alapból ki akarta nyírni magát a színpadon alapból, csak elrontotta, mert idióta.

Ő elvileg azt szokta képzelni, hogy repül, de mi van, ha tényleg megy neki? Ez az első elméletem..de nem igazán állja meg a helyét a filmben lévő sok utalás miatt, hogy ez bizony csak az elméjének a játéka.

A másik elméletem meg az, hogy a csávó kiugrott, meghalt. A lány viszont - ahogy a történetből kiderült - nem veti meg a drogokat és mikor bement az apjához, megtörölgette az orrát. Tudjuk, hogy azt mikor szokás és nem a náthára gondolok. :D

Szerintem a csaj be volt drogozva és ő is beflashelt vmi olyat, hogy az apja simán kirepült...

De ez merő feltételezés csupán...

2015. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meghalt.
2015. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is a barátnőmmel állítottam fel egy elméletet. Mi úgy gondoljuk, hogy kiugrott, és meghalt, de a lánya abban a percben megértette az apját, hogy mit miért tett, és ez inkább örömet okozott neki, mint szomorúságot.
2015. febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én (is) amellett vagyok, hogy kiugrott, meghalt, és így értette őt meg a lánya.
2015. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 XDannyL válasza:
Most láttam másodjára és rendesen megvilágosodtam ahogy láttam a végét. Gyorsan utána is néztem neten ki mit gondol a végéről, de azt sehol se olvastam amit én gondolok róla, ezért ezt meg is osztom veletek. Azt cáfolnám, hogy a lány beképzeli hogy az apja repül, meg azt is hogy ráébred, hogy az apja halála milyen csodálatos. Azt meg pláne, hogy látja repülni az apját. A film során többször is bebizonyosodott, hogy a főszereplővel játszik az elméje és csak képzeli mindazt ami nem evilági (mint a repülés, tárgyak reptetése, stb). Na de most figyeljetek! Ha megfigyelitek, a film hosszú snittekből áll. Nincsenek benne a vágások. A kép folyamatos. (Ami szerintem egy tök érdekes stílust ad az egész filmnek.) Na és ez az operatőri játék a kulcs. A film egészen addig folyamatos amíg le nem lövi magát. Tapsol a közönség és aztán jelenetváltás. Egy korterembe termük egy csettintésre. Ilyen nem volt az egész film alatt. Én azt mondom, hogy szerintem nem az orrát lőtte el, hanem a színpadon halt meg. Eddig nem lőttem magam orron, de szerintem az átkozottul fájhat és torkom szakadtából üvöltenék. Lehet a fájdalomtól elájulnék de nem azonnal. A közönségen látszik, hogy nem egy szenvedő férfit látnak a színpadon, hanem egy halottat (vagyis ugye ők azt hiszik tetszhalottat). A kórházi jelenet csupán egy szép lezárása a filmnek. Egyrészt, hogy ne egy snassz “lelőtte magát, VÉGE” jelenettel fejezzék be a filmet, másrészt pont e célból, hogy elgondolkoztassa az embert, h “most akkor mi van?!”. Mikor a legvégén a lány kinéz az ablakon és az apja holtteste helyett azt látja, hogy az öreg repül, egyrészt azt ábrázolják, hogy a lány csodálta az apját, másrészt (ami sokkal fontosabb), hogy ezzel bizonyosodik, hogy az egész korházi jelenet egy képzelet. Egy álom. Talán a lány álma.
2020. máj. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!