Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ismertek egyszerű, hiteles...

Ismertek egyszerű, hiteles romantikus animéket?

Figyelt kérdés

Visítófrászt tudok kapni a "szerelem első látásra" típusú cselekménytől, mikor a karakterek csak úgy minden különösebb ok vagy előzmény nélkül, hirtelen kezdenek el mindent elsöprő vonzalmat érezni egymás iránt. Azt akarom, hogy legyen egy folyamata az egymásba szeretésnek, hogy kellően kidolgozott legyen a főhősök közös múltja, és el is tudjam hinni, hogy amit látok, az megtörténhetne akár a valóságban is. Az sem árt, ha nincs tele klisékkel az egész sztori, és ha a szereplők valóban igazi, szerethető személyiségek. Láttam régebben a Lovely Complexet meg a Toradora!-t, tetszett mindkettő (főleg az előbbi), jöhetnek most is hasonlóak, de még üdítőbb lenne, ha a történet ezúttal nem középiskolások között játszódna. Nem vetem meg a shoujo-ai-t sem, bár gyanítom, olyat még nehezebb találni az igazán jó animék között.

Előre is köszönöm!


2015. dec. 28. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen akinek problémái vannak ezzel a műfajjal.Én azt nem szeretem a a romantikus animékben, hogy hiába van meg a vonzalom a szereplők között csak pirulgatnak jobbra-balra és egy centit sem halad a kapcsolatuk előre.


Hogy a kérdésedre válaszoljak, ezek jutottak eszembe:


Itazura na Kiss-Nem csak a megismerkedésüket mutatja be, hanem a házasságukat és azt is, ami utána történik.


Clannad-Ez sem szerelem első látásra,elég sok benne a dráma, ami megalapozza a szereplők kapcsolatát.Ebben is eljut a történet a házasságig és utána is folytatódik


Golden Time- Nem csak a romantikán van a hangsúly, de határozottan fejlődik a szereplők kapcsolata és itt nem középiskolások,hanem fősulisok szerepelnek.


Remélem tudtam valamennyit segíteni.

2015. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyan a műfaj besorolásánál elsősorban nem a romantikus jelzőt használnám (amúgy akció, fantasy, seinen), de a Fate Stay Night Unlimited Blade Works (a sorozat, nem a film) talán szépen bemutatja hogy hogyan változnak Shiro és Rin érzései a történtek alatt.
2015. dec. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát az iskolás követelményednek nem tudok megfelelni de ugygondolom inkább írok jó animéket

csak jókat nézek , és énis küzöd az alaptalan szerelem ellen XDD szoval lehet hogy sulis de garantáltan jók



Itazura na kiss - ugyanaz a gondunk szoval szerintem tetszene /ez az elején középsuliban van de azert leirtam/

Nodame Cantabile

Fruits basket

Kamisama hajimemashita/ezt annyira nem/

Kimi ni todoke

Kaichou wa maid sama

Amnesia

2015. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bellus barna válasza:

A többiek minden fontosabb animét már leírtak szóval csak párat tudok még írni...

Zero no Tsukaima( ezt tudom ajánlani , nekem az egyik legnagyobb kedvencem ... és ebben minden a maga idejében játszodik)

Kamisama Hajimemashita( ezt is imádom ... agusztusban jön a folytatás , nagyon jó vígjáték sok poénokkal)

Soredemo sekai wa utsukushii( nagyon szeretem, ha láttad az ezer egy éjszaka meséit vagy tudod miről szól na ehhez tudnám hasonlítani az ő szerelmüket .Ajánlani tudom...)

2015. dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg még a HapiMari/Happy Marriege.
2015. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!