Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak én érzem így a mai...

Csak én érzem így a mai filmekkel kapcsolatban ezt?

Figyelt kérdés

A régi filmek sokkal több színészi játékot, emberi értéket, mélyebb mondani valót vonultattak fel, mint a maiak.


Manapság mintha átbillent volna a mérleg és túl sok CGI, látvány, túl sok blockbuster jellemző.


Persze ma is készülnek kiváló alkotások, de arányuk egyre csökken.


Ti hogy vagytok vele?



2016. jan. 4. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Manapság sokkal több film jut el hozzánk, mint régen. A net is tele van filmekkel, a mozik is szinte hetente mást adnak. Régen sokkal kevesebb elérhető film volt, azok pedig általában a jobbak voltak.
2016. jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ma is van egy csomó, mert sok jó filmet láttam, amit tv-ben vagy moziban egyáltalán nem adtak le, csak neten volt fent felirattal.
2016. jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 HalkHogen ***** válasza:
100%

Nos, ha több színészi játékot akarsz látni, akkor nem látványfilmet kell nézni. Ennyire egyszerű.


A mostani látványfilmek színészeinek is vannak más típusú filmjei. Robert Downey Jr., Mark Ruffalo stb.


Egyébként én úgy meg tudok nyugodni egy-egy régebbi filmen. Teljesen más volt a filmek ritmusa. Lassabb kamerakezelés, kevesebb vágás, jobb szövegkönyv. Visszasírom.

2016. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen. Egyetértek. Lehet hogy valami ilyesmire gondoltam, csak rosszul közelítettem.
2016. jan. 5. 00:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyan ezt látom.

A régebbi filmeknek (80,90 esetleg 2000-es évek legeleje) sokkal jobb forgatókönyvük volt, sokkal jobbak voltak a helyszínek, a térben,időben való elhelyezés. És a színészi játék is sokkal jobb volt.

Ezért is inkább a régebbi filmeket nézem. Rengeteget láttam már és még rengeteg van amit nem, szóval egy darabig elleszek :)

2016. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bizonyos régi filmek valóban mondhatni "jobbak" alapvetően a maiaknál, de most jelenleg 3x4x annyi film készül, mint korábban. Ezeknek a filmeknek több mint fele sokkal rosszabb mint pl. egy régi klasszikus (pl. Az ötödik pecsét, vagy akármi). De mai napig készülnek olyan filmek, amik visszahozzák azt az értéket, amit ezek a régi filmek képviseltek. Csak nem a moziban kell keresni.
2016. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!