Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars-os kérdések?

Star Wars-os kérdések?

Figyelt kérdés

Sajnos még csak tavaly láttam őket, de elég sok kérdés felvetődött bennem a Csillagok háborúja filmek kapcsán, amiken elgondolkodtam, de még sehol sem kaptam rájuk választ.

Például arra, hogy a Jediket ugye legkésőbb féléves korukban választják ki (hogy ne nagyon legyenek emlékeik a családjukról, ne kötődjenek hozzájuk), és onnantól kezdve a rend a családjuk. Emiatt is okoz problémát pl., hogy Anakin már 9 éves, "túlkoros". Akkor hogyan lehetséges az, hogy később Luke-ból is perfekt Jedi lesz annak ellenére, hogy fiatal felnőttként kap csak kiképzést? A másik: hogy lehet akkor az, hogy a Jedik olyan gyakran és nagy számban állnak át a sötét oldalra? (Nemcsak a filmszereplők, hanem olyanok is, akiket csak megemlítenek, vagy a filmben nincsenek is, csak olvastam róluk). Ennyire nincs megtartó ereje egy ki tudja, hány ezer éves, és a fentebbi módon működő rendnek? (Ez az új részt látva még nyilvánvalóbb kérdéssé vált előttem: még Kylo Ren is milyen könnyen átállt a sötét oldalra, pedig ő még unokaöccse is Luke-nak, nemcsak a legjobb barátjának a fia.)

Aztán: Luke-nagy komoly konfliktust okoz, amikor kiderül, hogy az egyik főgonosz, aki ellen harcol, az apja. De Leia neki ugyanúgy a lánya, nála mégsem látni ennek nyomait. Őt nem viselte ez meg? Mellesleg, ha Leia Dart Vader lánya, és Luke testvére, akkor vele miért nincs az Erő? Mert nem nagyon adja jelét, hogy erőhasználó volna, pedig minimum Jedivé kellett volna válnia neki is, ilyen háttérrel.

Aztán: Qui-Gon Jinn győzködi Obi-Vant az első részben, hogy Anakin nem veszélyes, csak bizonytalan a sorsa. Később aztán mégis Anakin okozta Obi-Van halálát -- és még sokakét. Bizonyára találkoztak az Erő honában, kíváncsi lennék, hogy hogyan számolt ezzel el Qui-Gon Obi-vannak. Obi-Van meg hogyan számolt el Qui-Gonnak azzal, hogy a mestere őrá bízta a fiút, de aztán ő nem tudott jó mestere lenni? És vajon ha Qui-Gon életben marad, és ő lett volna Anakin mestere, meg tudta volna akadályozni, hogy átálljon a sötét oldalra?

Lehet, hogy ezek buta kérdések, de érdekelne, hogy nálam jártasabb rajongók mit tudnának mondani ezekre.


2016. jan. 7. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Luke-ból nem lesz perfect jedi-csak idősebb korában, csak Vader nem öli meg, ha meg akarta volna ölni az semeddig se tartott volna neki. A sith rend is több ezer éves és a jedik is csak emberek és lehet hogy jobban azonosulnak a sith rend eszméivel, ez olyan mint a politika. Leia csak a film végén tudja meg hogy Luke a testvére és Vader volt az apja. Benne is megvolt az erő csak nem fejlesztették mint később Luke-ot. Az utolsó kérdés eléggé sokoldalú de valószínűleg Qui-Gon sem tudta volna megakadályozni hogy anakin a sötét oldalra álljon, ahogy Yoda sem tudta megakadályozni hogy Dooku átálljon, akkor Yoda is rossz mestere lett volna Dookunak?
2016. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. jan. 11. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!