Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars sötét oldal vagyis...

Star Wars sötét oldal vagyis a Sith léthez kérdések, van értelme?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!!



Van pár kérdésem a sötét oldalhoz vagy a Sith léthez.


Jó lenne ha nem barmolnák szét a tudatlanok szóval azok segítségét kérném akik tényleg szeretik a filmet és fanok is valamennyire.


Szóval a 3.részben Palpatine vagyis Sidius nagyúr mond egy történetet Anakinnak hogy ha megtapasztalja a sötét oldalt akkor új erők és képességek szabadulnak fel majd benne.


Kérdések:


1. Tegyük fel hogy Anakin vagyis Wader teljesen kitapasztalja a sötét oldalt akkor képes lett volna arra hogy visszahozzon valakit az életbe?


2. A Jedik képesek villámot szórni vagy volt olyan Jedi aki tudott?


3. Volt olyan Sith a történelmükben aki rendelkezett akkora erővel hogy bárkit visszahozzon??


4. Yoda mesternél volt erősebb Jedi mester régebben?


Ez csak olyan plusz kérdés nem feltétlen a sötét oldalhoz tartozó kérdés de :


Obi-Wan csak egy átlagos Jedi mester volt vagy tényleg rendelkezett annyi tudással és bölcsességgel hogy a nagy Jedi mesterek közé sorolják???



2015. aug. 30. 18:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen

2. Ezt nem tudom biztosan... szerintem aki használ villámot az már nem igazán Jedi. Elméletileg képesek rá, de az erő villámhoz szabadjára kell engedni a gyűlöletet, ami bennünk lakozik, azt pedig a Jediknek tiltott érzés.

3. Darth Plagueis önmagán kívül bárkit vissza tudott hozni

4. Lehetett... a régi canon szerint biztosan volt, az új szerint egyelőre nem tudunk olyanról aki erősebb lett volna nála


Plusz kérdés: Szerintem Obi-Wan nem volt átlagos, én Yoda és Windu után a 3. legjobb Jedinek tartottam (a 3. részben) Mellesleg ő is képes volt elsajátítani a halál utáni szellemként visszatérés képességet, úgyhogy szerintem joggal nevezhetjük nagy Jedi Mesternek.

2015. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Qui-Gon Jinn is visszatért szellem formában. :)


Amúgy jedik a villámokat képesek felfogni és eltéríteni, Yodától például ez látható kétszer is, Palpatine és Dooku ellen.

2015. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Benyebonya ***** válasza:
100%

1. Igen, képes lett volna rá, de ahhoz, hogy annyira kitapasztalja a sötét oldalt teljesen át kell adnia magát a gyűlöletnek, és a haragnak, hogy már az összes szeretetet kiölné magából.


2. Nem ismerek erre példát a régi kánonból sem. Yoda, és Revan is tudták manipulálni, de az nem ugyanaz.


3. Igen


4. Eléggé ismerem a régi kánont, de nem tudok olyan jedit, aki egyértelműen erősebb. Yoda a maga 900 évével és bölcsességével kivételes. Ha minden idők legnagyobb jedijét kéne kiválasztanom, akkor őt választanám.


Obi-Wan mindig is értelmes ember volt, és a világos oldal elkötelezett híve (pl. a mestere halála nem ingatta meg, majd Anakin árulása sem). Tatuini visszatérésekor meg már mindenidők egyik legbölcsebb jedije volt, aki belátta, hogy Luke fejlődésében a halála a leghasznosabb, amit tehet.


Tudom, hogy előttem is választ adtak már a kérdésre, de próbáltam még egy kis információt belevinni.

2015. aug. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Voltak olyan jedik akik szórtak erő villamot(az összes képes lett volna csak tiltotta a kódex)
2015. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Azután hogy maradtak volna jedik... már ha tudod mi kell a villámokhoz...
2015. aug. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudom az erővillamhoz élő szövetek kellenek Darth Vader ezért nem tudott.Luke Skywalker is képes volt rá.
2015. aug. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Sőt egy időben engedett volt nekik.Igen kellet hozzá düh is de ezek a jedik már nem követték annyira a kódexet mint a régi köztársaságban.
2015. aug. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Megnéztem a Star Wars Old Republic trailert és nem értek valamit benne hogy akkor most az mikor játszódik??? Luke Skywalker halála után vagy előtte??? Mert tele van sith-el és clon katonákkal :D
2015. aug. 31. 16:11
 9/20 Benyebonya ***** válasza:
100%
A SWTOR kb négyezer évvel a filmek előtt játszódik. Még a kettő szabálya előtt, azért lehet rengeteg sith.
2015. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Oké hogy 4000 ezer évvel ezelőtt játszódik de akkor hogy vannak clon katonák benne???
2015. aug. 31. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!