Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Megérdemelte a Saul fia a...

Megérdemelte a Saul fia a Golden Globe-t?

Figyelt kérdés

2016. jan. 11. 10:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést elírtam vagyis megérdemelte a Saul fia a Golden Globe-on az aranyglóbuszt ?
2016. jan. 11. 10:19
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Meg. Ez a film egy újabb elismerése annak hogy a magyar filmesek jók. Ha megnézed a filmet láthatod hogy milyen személyes és mélyre nyúló a történet és bemutat egy olyan világot amit amúgy más filmben még nem láttunk.
2016. jan. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos még nem láttam mindegyik jelöltet. A Saul fia egy nagyon jól összerakott film, de számomra nem hozott katarzist, nem ültem érzelmi hullámvasúton...

Az tetszett, hogy voltaképp bármelyik holokauszt idejében játszódhatott volna, nem ment rá a zsidóságra, az antiszemitizmusra.... Tehát ne mlovagolta meg a klisés hullámokat. Viszont nem is votl benne annyi plusz, hogy zesniálsinak tartsam. Azt megérdemelte, hogy a mezőnyben legyen, és gondolom, mivel nagyobb hatást gyakorolt egyeskre - főleg a téma miatt -, és mert nagyon hatásosan mutatta be a szenvedést -, ezért (is) nyert.


Ezeknél a díjaknál a vége felé, amikro kevesen vannak, erősen dominál a szubjektivitás melett a többi tényező - politika... -, ezért is kapta meg pédlául Scoresese a Tégla után például az Oscart, és nem az az előtt 4-5, kultuszfilmmé vált remekművéért-

2016. jan. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ÉRTEM ! A kasszáknál nem robbantott nagyot azt olvastam USA-ban sem. Még a 280 millió forintból készült alkotás felét sem hozta vissza a film .
2016. jan. 11. 11:42
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Meg érte. Attól, hogy egy film nem robbant kasszát attól még kaphat díjakat. Hisz a díjaknál nem azt nézik, hogy mekkora kasszát robbantott. Hiába volt ekkora bevétele az új Star Warsnak például... Oscar Díjat sose fog kapni.
2016. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Azért is kérdezel nehezet, mert a művészet nem sport, amit mérni lehet, hanem abszolút szubjektív a megítélése minden alkotásnak és sajnos ebből sok bonyodalom származik.


Atlétikában, úszásban aki előbb beér a célba, az kapja az aranyérmet, senki se vitatkozik, tiszta sor.


Művészeti díjaknál mindig szubjektív.


Az átkosban, ha díjat akartál, írtál egy Lenint, Sztálint, Rákosit, Kádárt dicsőítő verset, foglalkoztatott kurzusköltővé avanzsálhattál.

Ma a holokausztról kell írni, filmet készíteni és gyakorlatilag borítékolható a siker, nem lehet nagyot bukni a jelenkori politikai környezet miatt.


Gratulálok a rendezőnek, a készítőknek a remek munkáért, de szerintem ebben az esetben is inkább a feldolgozott témát ismerték el.

2016. jan. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!