Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy tetszik nektek a Shannara...

Hogy tetszik nektek a Shannara sorozat? A viasat 3-mon megy, nemsokára jön a negyedik rész.

Figyelt kérdés
Nekem hamar a kedvencemmé vált :) Tökéletes "köztes" sorozat, hogy kihúzzam a trónok harcáig :D

2016. jan. 15. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meglepően jó.
2016. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb mint a Game of Thrones. De mielőtt fanháború törne ki megmagyarázom miért. A GOT egy durván megalomán sorozat, brutális költségvetéssel (részenként 4millió dollárba került a GoT!). A Shannara Chronicles úgy tud érdekes maradni hogy töredéke a költségvetése, ami leginkább abban látszik meg hogy: Amatőr színészek, Kevésbé ütős kosztümök, és néhol gagyi-széteső a CGI.


Ennek ellenére szerintem maga a Lore nagyon érdekes, érdekesebb a történetet körülvevő múltbéli misztikum, mint a GoT-ban. Bár az is igaz hogy a Game of Thrones a beszélgetős lassú cuccos mellé, és a rengeteg (de csak pár izgalmas) történetszála mellé, a Shannara maximum kettőt tud felmutatni. Tény hogy a Shannara-ban van egy kis Lord of the Rings utóhatás is, de nekem bejöm. A Trónok Harcát is csak azért ismeri mindenki mert az egyetlen Tripla A kategóriás fantasy évek óta, és az HBO Szarrá hypeli. - HBO-nak volt már ennél sokkal igényesebb sorozata is ami a valóságtól sem rugaszkodott el, úgy hívták hogy Six Feet Under - A könyvhöz képest a GoT közel nevetséges, még ha 1-2 színész zseniális is GoT-os karakterként.



A legnagyobb hátránya, ami miatt valószínűleg sokan nem fogják szeretni a Shannara-t, az az hogy túl gyors, és nincsenek átvezető jelenetek. Konkrét az első két részben (ami dupla volt ugye) annyi dolog történt mint egy évad trónok harcában.

2016. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen én is észre vettem, hogy túl gyors az egész. Kicsit lelassíthatnák, mert nem tudom, hogy így kijönnek-e a könyv végére és hogy lesz-e így második évad vagy akár több is. Én nagy game of thrones rajongó vagyok de most valahogy úgy érzem, hogy jobban várom a Shannara következő részét, mint a Trónok harca következő évadát... :D Remélem, hogy sikeres lesz ez a kis sorozat, mert szüksége van már a népnek egy jó kis high fantasyra. ( akár keverve a posztapokaliptikával. :d )
2016. jan. 15. 17:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Elvileg 5 könyv van, de 3 a főszál, a másik kettő a multban játszódik. De lehet elmennek filler irányba, ha van rá nézője az MTV-nek. Most nézem a Nézettségi adatokat, fej-fej mellett van a Teen Wolf-al ami egy másik MTV-s soroazt, ez jó hír. Viszont (bár ABC-s sorozat) a Shadowhunters csunyán megverte. :O
2016. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

még csak az első részét láttam, de egész jó

mindenképp megnézem a következőt is, aztán majd eldöntöm

2016. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hol lehet megnézni a nézettségi adatokat? :D

Még beelőzheti, mivel most indult még csak.

2016. jan. 15. 17:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Shadowhunters is...


[link]

2016. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
IMDB-s értékelés alapján a Shannara jóval lehagyja a shadowhuntert. Meg magyar filmnézős oldalakon-n is sokkal jobbra van értékelve több ember és kritikus által, szóval szerintem ez a nézettség még változni fog a Shannara javára :) Megyünk egyre feljebb :D
2016. jan. 18. 11:50
 9/11 anonim ***** válasza:

egyre jobb, most már nagyon is tetszik :D

a shadowhunterst is nézem, de a shannara szerintem jobb

2016. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Peeper válasza:

Nos... Lehet, hogy egyesek lelkébe gázolok, de én szerepjátékos szemmel nézem (mivel évtizedekig űztem) és így sajna elég gyengén muzsikál a sorozat... Szépnek tényleg szép, azaz inkább látványos, de...

Olyan mintha egy "B" kategóriás kalandmodult játszana egy teljesen kezdő csapat...


A kiválasztott harcos, aki nem tudja mit is akar... Jóságos és kegyetlen is... Ki is akar tűnni, de el is akar futni a velejáró felelősség elől...

A tolvaj, akinek valami mindig közbejön + zűrös családi háttér...

A varázsló, aki eddig nem is tudta, hogy varázsló és hogy-hogynem hihetetlen erő várományosa, amivel nem tud mit kezdeni...

Nincs senkinek kidolgozott jelleme, szélsőségek között ingadoznak még a mellékszereplők is...

Sajnos a könyvet nem olvastam, de ha hasonlít a sorozathoz, akkor olyan feelingje lehet mint egyik-másik modulból írt M.A.G.U.S. regénynek... Néha szinte kihallatszik a kockacsörgést a filmből.

2016. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!