Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik rajzfilm tetszik a...

Melyik rajzfilm tetszik a legjobban? Dinó (2000) vagy dínó tesó (2015)

Figyelt kérdés
Nekem a dínó tesó

2016. jan. 30. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából teljesen más jellegűek, szóval úgy vélem nincs túl sok értelme az összevetésnek, de én a 2000-res Dínót jobban szeretem, a hangulata, a mondanivalója és a karakterei valahogy jobban megérintettek. Továbbá a fantasztikus zene, az igényes, kidolgozott animáció és a nosztalgiafaktor is sokat hozzátesz, ugyanis sok kedves gyerekkori emlékemet juttatja eszembe ez a mese. :)


A Dínó tesó karakterdizájnját, meg úgy az egész "éljünk együtt az emberekkel" világot valahogy nem tudta bevenni a gyomrom, pláne, hogy még csak nem is használták ki az ebben rejlő potenciált. Aláírom, hogy az animáció itt is szép, a hátterek is fantasztikusak, de nálam többet ért volna, ha inkább a dinoszauruszok külsejére összpontosítják az energiájukat. Úgy vélem, szép tájakat gyakran látni filmekben, azonban igényesen meganimált, kidolgozott és főleg "hihető" dinókat ritkán. Tisztában vagyok vele, hogy elve nem is akarták realisztikusra csinálni őket, de akkor legalább a fantáziájukat elengedhették volna, színek, minták, formák, stb. terén, ahelyett hogy kiszúrják a szemünket ezekkel a lehető legsztenderdebb, amorf gumidinókra hajazó valamikkel. Az emlősök, köztük az emberek dizájnja mindenesetre tetszett, Spot (Pötty) eszméletlenül cuki volt, de részemről ennyi ez a film. Ehelyett inkább nézném újra a némiképp hasonló jellegű Így neveld a sárkányodat, a Némó nyomában, illetve a Jégkorszak filmeket.

2016. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én csak 1X láttam a Dinó tesót. Nem hagyott bennem maradandó nyomot. De a 2000-es Dinó az igen. Az a mese tényleg fantasztikus, többször láttam, és időről- időre mindig előkerül. 1#es mindent leírt.
2022. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!