Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha van néhány mozifilm,...

Ha van néhány mozifilm, tévésorozat, anime, alapötletem, és külföldön szeretném megvalósíttatni azokat, akkor pontoson mi lenne a hivatalos, és számomra jogvédett menete annak, hogy eljusson a megfelelő kezekbe?

Figyelt kérdés

Nem forgatókönyvről beszélek. Alapötletről.

Reklám ötlet is van néhány. Azokat itthon próbálnám meg értékesíteni.



2016. febr. 15. 01:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, külföldön az esélyed erősen a nullához konvergál, főleg, ha nem is kint élsz, nincs neved a szakmában stb. Nagy stúdiók főleg nyugaton, mivel jogi hercehurcáktól tartanak - vagy legalábbis ez a hivatalos indokuk - nem szoktak semmiféle ötletet fogadni külső személytől. De nézd meg adott stúdiók honlapját, hogy van-e benne erről szó, konkrétan a Disney-nél és a Ghiblinél olvastam ilyeneket.
2016. febr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Thx honlap ötletet.

Én is inkább a jogi herce-hurcától tartanék, meg, hogy csak egy kis guppi (vagy valami hasonló) vagyok ebben hatalmas cápákkal teli akváriumban.


Mondjuk nem pont a Ghibli lett volna az első ami eszembe jutott volna (a stílusa miatt). Nem mintha nagyon otthon lennék az anime stúdiók világában. Én inkább csak egy felhasználó vagyok, akinek van egy két ötlete.

2016. febr. 15. 22:09
 3/3 A kérdező kommentje:

Valahol mégis csak el lehet kezdeni?

Nem mindenki kezdte nagy pályásként.


Tulajdonképpen az érdekelne, hogy mi pontos menete annak a folyamatnak, amikor egy ötletből film lesz?

2017. aug. 1. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!