Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a cloverfiel...

Mi a véleményetek a cloverfieldről?

Figyelt kérdés
Nekem tetszett.

2016. febr. 28. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Nekem meg nem. A karakterek unszimpatikusak, a cgi gagyi, a helikopteres zuhanás után meg már tényleg egy orbitális baromság az egész.

Egy kicsit sem élethű:

Miért nem ejti el egyszer sem a kamerát a csávó?

Miért mindig a kamerás menekül a leglassabban? (ezt tudom: hogy hátulról vehesse a többieket, biztos figyelt erre a nagy menekülés közben)

Hogyan képes ennyit futni a csaj, aki az előtte lévő pár percben még majd meg halt, és egy vasrúd állt ki a mellkasából?

satöbbi satöbbi


És csak, hogy tisztázzam: nem vagyok ellene a "találtkamerás" filmeknek, egyik kedvenc horrorom a Blair Witch Project, de a Cloverfield szerintem egy nagyon rossz film.

2016. febr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont ma néztem meg. Egyszer mindenképp nézhető. Voltak benne fura és/vagy megválaszolatlan kérdések.
2016. febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jó film.

És eleve a világ is, ami mögötte van, nagyon részletesen kidolgozott és átgondolt. Rengeteg munkája lehet benne Abramséknek.

Az a rengeteg utalás, ami a filmben vagy a megelőző víruskampányokban van (pl. az eltűnt aktivista barátnőjének felbukkanása a filmben, a "balesetben" elhunyt tengerbiológus, a slusho ital, ami a abból a tengerfenéki nektárból készül, az "olajfúró torony" elsüllyedése, az eltűnt aktivista húga által előkerített mélytengeri felvételek, stb.).

Az az érzésem, hogy nagyon szépen kitalálták az egészet, ugyanakkor a filmet átlagban nézőknek szinte semmi sem tűnik fel, mert pont nem egyszer nézősről van szó.

Viszont aki erre fogékony, az rengeteg rejtett üzenetet fog találni és el is tud vele szórakozni.


A mostani új részhez is szuper víruskampány társul (kiszivárgott katonai jelentés is van azt hiszem furcsa fényekről, Howard levele a lányának és a honlap, amin keresztül kommunikálnak, Tagruato cég, stb.) És igazából már tűkön ülve várom, hogy Abremsék merre fognak elindulni.


[link]

2016. febr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem egyszernézős. Jó, hogy valamennyire visszahozta a szörnyfilmeket a köztudatba, és megpróbálta valamennyire súlyosan kezelni a témáját. De mint önálló film, nekem nem nyújtott sokat.


Tudom, hogy hatalmas promóciós kampány állt mögötte, és a legtöbben pont emiatt rajonganak érte, de én ebből kimaradtam.

2016. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!